Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prosím poradte mi pri vybere fotoaparatu.

Peky293
2013-09-28 18:31:50+02
Ahojte,
som začiatočník. Potreboval by som poradiť pri výbere fotoaparátu. Chcel by som digitálnu zrkadlovku. Suma, ktorú môžem do nej momentálne dať je 300 eur z druhej ruky, ale môžno by som vedel zobrať aj na splátky do 550 eur nový fotoaparát.
Rozmýšľal som nad Pentaxom K30. Páči sa mi a oceňujem na ňom, že má odolné telo. Hľadám fotoaparát ktorý má odolné telo ale nie je drahý. Ak poznáte lepšiu voľbu ako Pentax K30, prosím sem s ňou Ďakujem Vám
 
viking81
2013-09-28 19:43:01+02
príspevok od: Peky293
Ahojte,
som začiatočník. Potreboval by som poradiť pri výbere fotoaparátu. Chcel by som digitálnu zrkadlovku. Suma, ktorú môžem do nej momentálne dať je 300 eur z druhej ruky, ale môžno by som vedel zobrať aj na splátky do 550 eur nový fotoaparát.
Rozmýšľal som nad Pentaxom K30. Páči sa mi a oceňujem na ňom, že má odolné telo. Hľadám fotoaparát ktorý má odolné telo ale nie je drahý. Ak poznáte lepšiu voľbu ako Pentax K30, prosím sem s ňou Ďakujem Vám
co som ho zbezne pozrel tak nie je asi lepsia volba ako pentax k30...za cenu okolo 600 EUR so setakom je to to najlepsie co je asi na momentalne na trhu...od canonu by si musel ist aspon do bazarovej d50 a od nikonu monimalne d90 ak nie d7000....takze dobra volba...
 
belco
2013-09-28 20:39:06+02
Ja ako zaciatocnik som siahol po bazarovom Nikone D80, podla mna za 200€ dobra volba, takze teraz sa na nom ucim. Casom uvidim co dalej.
 
pufko
2013-09-28 22:49:22+02
Sám mám K-30, s novým FW 1.05 funguje ovela lepšie, ale zabudni na to že je to tvoja konečná investícia zvlášť ak ho kúpiš s 18-55 , ktorý ti rozsahovo dlho stačiť nebude. Za rovnaký groš máš aj K-50, len nekupuj K500 - tá je oholená o indikáciu ostriacich bodov v hladáčiku.
Utesnenie nie je zlá vec, ale zasa to nie je vodotesné na to pozor.Tiež kopec lepších objektívov ani utesnenie nemá
 
Peky293
2013-09-29 09:50:28+02
K-50 je horsi fotak ako K-30 nie ? Aj ked je novsi
 
Martin Školiak
2013-09-29 10:35:09+02
Ako sa tu už veľa krát písalo, choď do obchodu a osahaj si ktorý fotoaparát v danej cenovej relácii ti najlepšie sadne do ruky. Dnes už aj najnižšie rady zrkadloviek od týchto firiem poskytujú skvelý výkon.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-09-29 11:13:26+02
Dobre fotky budes mat s lubovolnou zrkadlovkou vyrobenou za posledne tri roky, ak na nu das dobry objektiv. Fotoaparat je len skrinka, ktora ti dava urcitu ergonomiu a funkcionalitu. SNimac + objektiv rozhoduje o kvalite fotografii. Pentax K-30 je fajn fotoaparat, ak k nemu budes mat dobre objektivy, budes pokojny. Problem ale je v slove Pentax. Na slovenski je Pentax malo rozsireny, s minimalnou podporou. Cokolvek budes zhanat, bude to tazsien, nez u Canonu a Nikonu. Je jedno, ci to bude nove, pouzite, alebo to budu informacie. AK si si vedomi tychto probelemov, ktore ta cakaju, tak kludne chod do Pentaxu. Cesta z Pentaxom nie je horsia, ale trnistejsia.

Osobne by som isiel do Nikonu D90, nadcasovy, najoblubenejsi fotoaparat s perfektnym pomerom cena/vykon. Siroka ponuka noveho i pouziteho prislusenstva, mnozstvo informacii na internete.
 
Peky293
2013-09-29 17:45:31+02
príspevok od: Karol Srnec
Dobre fotky budes mat s lubovolnou zrkadlovkou vyrobenou za posledne tri roky, ak na nu das dobry objektiv. Fotoaparat je len skrinka, ktora ti dava urcitu ergonomiu a funkcionalitu. SNimac + objektiv rozhoduje o kvalite fotografii. Pentax K-30 je fajn fotoaparat, ak k nemu budes mat dobre objektivy, budes pokojny. Problem ale je v slove Pentax. Na slovenski je Pentax malo rozsireny, s minimalnou podporou. Cokolvek budes zhanat, bude to tazsien, nez u Canonu a Nikonu. Je jedno, ci to bude nove, pouzite, alebo to budu informacie. AK si si vedomi tychto probelemov, ktore ta cakaju, tak kludne chod do Pentaxu. Cesta z Pentaxom nie je horsia, ale trnistejsia.

Osobne by som isiel do Nikonu D90, nadcasovy, najoblubenejsi fotoaparat s perfektnym pomerom cena/vykon. Siroka ponuka noveho i pouziteho prislusenstva, mnozstvo informacii na internete.
Dakujem Karol, premyslim si.
 
pufko
2013-09-29 18:15:53+02
Dá sa na to pozerať všelijak, ja som uvažoval čo si tak kúpim a ked že som chcel niečo bez kompromisov zobral som Sigmu 35mm, tá stojí pre každý systém rovnako a bazárových kusov je v podstate nula... Len tá cena
 
upir13
- moderator
2013-09-30 14:04:22+02
pripajam sa ku karolovi tazko zozenies k tomu doplnky. Orientoval by som sa canon alebo nikon podla dvoch hlavnych parametrov
1) ktory ti lepsie sadne do ruky
2) co ma tvoje okolie

Hlavne nezanedba faktor dva ja si velmi casto poziciavam specializovane skla od kamarato
 
pufko
2013-09-30 14:58:33+02
Len že aj tu platí že len tak kamošovi nebudeš permanentne požičiavať 70-200/2,8 IS ak si sám okrem úvodného setu nie je nič ochotný kúpiť a teda ti na oplatku nemá čo požičať, respektíve nemáš istotu že ti bude vedieť nahradiť prípadnú škodu. Neinvestuješ - nemáš kamarátov ktorý ti budú ochotný niečo požičať, požičanie niekde na pár cvakov ked sú dotyčný spolu nepočítam
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()