Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Aký fotoaparát na fotenie v horských oblastiach?

johnny-5
johnny-5 2013-05-25 13:13:58+02
Zdravim

Chcel by som sa poradit ohladom vyberu vhodneho fotoaparatu. Kedze mam velmi
vysoke poziadavky, tak mam dojem ze fotoaparat pre mna este nevynasli

Co sa tyka rozpoctu max cena 300€ v pripade velmi dobreho zariadenia som ochotny hranicu aj prekrocit. Kedze sa aktivne venujem turistike potrebujem taky fotoparat aby mal co najmensie rozmery. Ultrazoomy vyhovuju mojim poziadavkam, no zdaju sa mi privelmi tazke a velke na moje pouzitie.

Technicke parametre ake potrebujem :
Opticky zoom aspon 15x
opticka stabilizacia
fotenie do raw
expozicia - plny manual
potesilo by aj manualne zaostrovanie, no nie je to podmienka

Hlavne potrebujem vysoku ostrost zaberov, mal som f550exr, z globalu mi vyhovoval no robil roz-ostrene fotografie v dolnych okrajoch fotiek a trpel silnou vinetaciou.

Takze ak mate tip na nejaky fotoaparat, budem rad ked ma o nom informujete.
Potesi ma kazdy napad, ci nazor.

Dakujem
 
Lucky Lac
2013-05-26 17:33:14+02
príspevok od: Bergkristall
"Kedze sa aktivne venujem turistike potrebujem taky fotoparat aby mal co najmensie rozmery." Pri vetách tohto typu si už pripadám ako cvok, ktorý stále chodí na VHT aj so zrkadlovkou, ktorú beriem už ako povinnú súčasť turistického vybavenia.
Ja osobne fotím v horách s Nikonom D7000 + objektív Nikkor 16-85, nuž ale to sa vôbec nezmestí do tvojho rozpočtu. Moji spoluturisti si okrem klasických "mydielok" berú aj mirrorless, ale žiaľ nemám až taký prehľad o týchto typoch foťákoch, takže ti neviem priveľmi odporučiť. Ale z niektorých lezú celkom slušné fotky.
Tal to ja som potom ešte väčší šialenec. s Nikonom 5100 záklaďákom 18-105 a Tamronom 70-300. Samozrejme bez statívu a zvyšných serepetičiek sa to tiež nezaobíde. A to nemám problém šlapať sám po kopcoch denne 25 km. Nuž ale, ak chcem mať to čo chcem........ Inak poškuľujem dlhšie po lepšom skle. napríklad aj tebou uvedenú 16-85 či Tamron SP AF 17-50 F/2,8 LD IF XR. Nemáš náhodou osobnú skúsenosť s tým Tamronom ?
 
Bergkristall
2013-05-26 19:27:19+02
príspevok od: Lucky Lac
Tal to ja som potom ešte väčší šialenec. s Nikonom 5100 záklaďákom 18-105 a Tamronom 70-300. Samozrejme bez statívu a zvyšných serepetičiek sa to tiež nezaobíde. A to nemám problém šlapať sám po kopcoch denne 25 km. Nuž ale, ak chcem mať to čo chcem........ Inak poškuľujem dlhšie po lepšom skle. napríklad aj tebou uvedenú 16-85 či Tamron SP AF 17-50 F/2,8 LD IF XR. Nemáš náhodou osobnú skúsenosť s tým Tamronom ?
Je to o prioritách, kvalita na úkor váhy. Zatiaľ tú váhu na pleciach nepociťujem a zrkadlovka je moja povinná fotovýbava. Mám skúsenosti aj s ultrazoomom, ale určite na fotenie v prírode ani užívateľovi johnny-5 nedoporučujem. Už pri malom priblížení boli fotky bez ostrých kontúr a ako píše norulakp, zoom ide na úkor kvality.
S Tamronom žiaľ nemám žiadne skúsenosti, takže neviem posúdiť ich kvalitu voči Nikkorom, ktoré mám. Mám aj pevné ohniská, ale do hôr vždy beriem spomínanú 16-85 a pevné ohnisko len ak mám čas a možnosť niekde po ceste objektív vymeniť. Ten objektív 70-300 ti závidím (v dobrom samozrejme), pretože posledne pri blízkom stretnutí s kozorožcami by sa mi práve také ohnisko náramne hodilo.
 
janka12
2016-07-05 15:34:36+02
Ešte tu pár jednoduchých tipov, ak nie ste zrovna cestovatelia a idete na hory http://www.dobrodruh.sk/rady-pred-cestou/fotenie-na-horach-zlepsite-svoju-turisticku-fotografiu
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()