Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prosim poradte

PauliePaulie
PauliePaulie 2013-05-12 14:20:57+02
Rozpocet mam cca 1100 eur +- . Chcel by som fotoaparat, zrkadlovku. Kvalitnejsie telo, odolne aj do horsich podmienok. Fotim viac von ako v interieri. Zvierata, ludi, trosku architekturu. ( sklo teraz nejdem vyberat ) Uvazoval som nad Pentaxom K 5 II, K 30, Nikonom D7000, D7100.Nejake ine tipy? Dakujem Vam.
 
PauliePaulie
2013-05-14 10:24:03+02
príspevok od: harustak
IMHO (od vlastnika D7000), D7000 ak na penazoch zalezi a D7100 ak na tych par sto EUR rozdielu nezalezi.
D7100 ma kusok lepsi chip a lepsi ostriaci modul. Tie krizove ostriace body co ma D7100 navyse mi obcas na D7000 chybaju.

Co sa tyka kvality a odolnosti tela som spokojny. Fotim takmer zasadne vonku, fotak nosim napr. na treky do hor. Nie je to moj prvy Nikon DSLR a lahky dazd, vysoka vhkost, zmeny teploty, fotenie pri nizkych teplotach, ..., zatial bez problemov. Vzdy sa skor bojim o objektivy.

Pentax nemozem komentovat, nemam a hlavne nemam prehlad ako je to s vyberom a cenou objektivov, lebo to je hlavna palka.
Vyber pri pentaxe co sa tyka skiel je mensi, ale menej je niekedy viac. Pentax ma sice menej objektivov, ale co som sa docital, neponuka objektivy, ktore nema zmysel kupovat.
 
phototomas
2013-05-14 10:54:11+02
príspevok od: PauliePaulie
Vyber pri pentaxe co sa tyka skiel je mensi, ale menej je niekedy viac. Pentax ma sice menej objektivov, ale co som sa docital, neponuka objektivy, ktore nema zmysel kupovat.
nejde o menej je viac ale o možnosť vybrať si aj z ponuky bazárových vecí. Radšej mám možnosť si vybrať či chcem 85mm za 360eur alebo xxx. Zmysel má aj low cost aj L. Je na tom čo potrebujem. Keď nie je ponuka, sme tlačení do vecí, ktoré nepotrebujem resp. sú drahšie ako mi budget dovolí. Mám možnosť si vybrať s piatich oem typov bleskov alebo XY od iných výrobcov. To isté platí pre Gripy, príslušenstvo pre objektívy a podobne. Nehaním Pentax, nie som ovca ktroá si kúpi Lkové sklo kôli červenému pásiku. Ale som rád že si môžem vybrať čo si kúpim, v akej triede/svetelnosti/cene si to kúpim.

To isté platí pre náhradné diely v prípade pozáručnej opravy tela alebo objektívu. Na 40D kúpim uzávierku či senzor aj XY rokov po ukončení série.

Každý objektív má zmysel kúpiť ( to čo je nanič pre mňa môže byť top pre iného )- keď je dopyt tak je aj ponuka
 
PauliePaulie
2013-05-14 11:13:05+02
príspevok od: phototomas
nejde o menej je viac ale o možnosť vybrať si aj z ponuky bazárových vecí. Radšej mám možnosť si vybrať či chcem 85mm za 360eur alebo xxx. Zmysel má aj low cost aj L. Je na tom čo potrebujem. Keď nie je ponuka, sme tlačení do vecí, ktoré nepotrebujem resp. sú drahšie ako mi budget dovolí. Mám možnosť si vybrať s piatich oem typov bleskov alebo XY od iných výrobcov. To isté platí pre Gripy, príslušenstvo pre objektívy a podobne. Nehaním Pentax, nie som ovca ktroá si kúpi Lkové sklo kôli červenému pásiku. Ale som rád že si môžem vybrať čo si kúpim, v akej triede/svetelnosti/cene si to kúpim.

To isté platí pre náhradné diely v prípade pozáručnej opravy tela alebo objektívu. Na 40D kúpim uzávierku či senzor aj XY rokov po ukončení série.

Každý objektív má zmysel kúpiť ( to čo je nanič pre mňa môže byť top pre iného )- keď je dopyt tak je aj ponuka
Plne s tebou suhlasim a ak sa mozem spytac , co je podla teba lepsie ? 60D alebo D90?
 
Napster050
2013-05-14 12:04:52+02
príspevok od: PauliePaulie
Plne s tebou suhlasim a ak sa mozem spytac , co je podla teba lepsie ? 60D alebo D90?
čo je lepšie, BMW či Mercedes ?
 
palo2811
2013-05-14 12:06:19+02
Čo sa týka servisu pentax tak je u nás (SK/CZ)na vysokej úrovni čo sa napríklad o nikone nedá povedať
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-05-14 12:15:26+02
príspevok od: Napster050
čo je lepšie, BMW či Mercedes ?
audi
 
PauliePaulie
2013-05-14 12:24:47+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
audi
subaru
 
b.a.f.o.a.r.t.
2013-05-14 12:28:35+02
príspevok od: PauliePaulie
subaru
co si zmenil robotu?
 
PauliePaulie
2013-05-14 12:37:08+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
co si zmenil robotu?
preco ? nechapem
 
phototomas
2013-05-14 12:38:46+02
príspevok od: PauliePaulie
Plne s tebou suhlasim a ak sa mozem spytac , co je podla teba lepsie ? 60D alebo D90?
som canonista, no 60D aj keď generačne trochu novšia, nie je tak spracovaná ako D90.Mrzí ma že čačky orientované na video, otočné displaye a podobne zabili triedu, ktorá kedysi robila radosť aj náročnejším užívateľom. Myslím tým podľa mňa poslednú dobru xx od canonu 40D.

Ak sa nemýlim, 60D má ten istý senzor ako 7D, takže chip bude fajn. D90 nemá podľa mňa priameho nástupcu, aspoň nie z pohľadu vyhotovenie/cena.
Odobne by som však na tvojom mieste išiel do jazdenej D300/7D. Keď sa zadarí, tak neSková 300ka nebude tak prehnane drahšia ako D90
 
PauliePaulie
2013-05-16 14:57:50+02
Ďakujem všetkým za vyjadrenia. Nakoniec som sa rozhodol pre Pentax K-5 ii
 
ivvlko
2013-05-16 16:45:33+02
Ak sa môžem opýtať,odkiaľ si.
Ak chceš pentax-tak choď do Michaloviec do Exapra.Vstúp do klubu Pentax.Môžeš dostať nižšiu/klubovú cenu/ aj čistenie máš za menej,ak si členok klubu pentax. a na cene sa vedia dohodnúť
Môžeš kúpiť aj na dobierku,ale osobná návšteva je lepšia.Pani.Vrábľová je príjemná ženaDobre vie poradiť..
 
seul69
2013-05-24 07:00:39+02
Ja som sa rozhodoval medzi Pentaxom K5 a Nikonom D7000 ale nakoniec som zobral Nikon tak uvidíme. Prvé dojmy sú zatiaľ pozítívne
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-05-24 08:39:02+02
Pokial budes kupovat Pentax, tak si najskor pozri web. stranku www. Pentax Friends Site. Najdes tam vsetko o Pentax produktoch a o uzivateloch, ktory pouzivaju fototechniku tohto vyrobcu. Vo forach sa napr. uzivatelia Pentaxu K5 stazovali na prepali pri pouziti externeho blesku... Kratku dobu som pouzival Pentax K7 a mozem povedat, ze to bola masinka, ktora sa dobre drzala v ruke a odolnost voci vode bola neuveritelna. Jediny problem bol vo vysokom sume i pri hodnotach ISO 1600,,ale tieto problemy novy Pentax K7 alebo K30 uz nema. Pokial si vyberies Nikon D 7000, tak budes s nim spokojny i ked aj on mal problemy napr. s prachom na snimaci... ale pokial narazis na dobry kus, tak budes s nim spokojny. Vlastnil som Nikon D 7000+Nikkor 18-105, Nikkor 16-85 a kvalita obrazu bola velmi dobra. Pri vybere Pentaxu hovori v jeho prospech
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-05-24 08:48:13+02
Pokracovanie.: to, ze i zakladne skla su dobre utesnene a ich kvalita nie je zla u Nikonu je to zase rychlost a omnoho viac zaostrovacich bodov, ktore ma uivatel k dispozicii... Moja rada: co tak vyskusat full frame a zaobstarat si bazarovy Nikon D700!?
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()