Hore
Fórum » Právna poradňa
 

foto moj majetok?

Lendvay jan
2016-07-24 12:30:26+02
Zdravim prosim Vas moze si niekto privlastnit fotografie ktore som nafotil ja ?
 
blahoslav J B Art
2016-07-24 12:41:58+02
príspevok od: Lendvay jan
Zdravim prosim Vas moze si niekto privlastnit fotografie ktore som nafotil ja ?
ked si moze minister vnutra SR Robert Basternak privlastnit nase spolocne peniaze vybrane na daniach a nic sa nestane ... koho by potom zaujimali nejake ukradnute fotky ... jednoducho, skutok sa nestal
 
Tibor78
2016-07-24 12:51:45+02
príspevok od: Lendvay jan
Zdravim prosim Vas moze si niekto privlastnit fotografie ktore som nafotil ja ?
Pokial mas raw mozes dokazat ze si autorom.
 
seifi
2016-07-24 13:50:56+02
možno skôr čo s tým robiť, ak si niekto privlastní moje fotografie bez môjho súhlasu .... a zarobí na tom a) 10,- b) 10.000,- €
 
Roman Point
2016-07-24 16:15:36+02
príspevok od: seifi
možno skôr čo s tým robiť, ak si niekto privlastní moje fotografie bez môjho súhlasu .... a zarobí na tom a) 10,- b) 10.000,- €
pri a) srat na to
pri b) spýtať sa ako to dokázal ( keď odpovie tak nech si fotky kľudne nechá )
 
peterson25
2016-07-24 16:20:11+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ked si moze minister vnutra SR Robert Basternak privlastnit nase spolocne peniaze vybrane na daniach a nic sa nestane ... koho by potom zaujimali nejake ukradnute fotky ... jednoducho, skutok sa nestal
tak toto nebolo za 100 bodov ale za milión... na slovensku je to tak...
 
pittoo
2016-07-24 16:35:18+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ked si moze minister vnutra SR Robert Basternak privlastnit nase spolocne peniaze vybrane na daniach a nic sa nestane ... koho by potom zaujimali nejake ukradnute fotky ... jednoducho, skutok sa nestal
 
Filip Minárik
2016-07-24 17:35:55+02
pokial svoju foto nenajdes ukradnutu niekde na billboard-e, alebo na NG, tak rozliate poldeci by ma asi sralo viac...
 
Lendvay jan
2016-07-24 18:44:09+02
cize ked foto zverejnim na webe tak je to v pohode . OK dakujem za odpovede
 
Filip Minárik
2016-07-24 19:46:34+02
príspevok od: Lendvay jan
cize ked foto zverejnim na webe tak je to v pohode . OK dakujem za odpovede
V rozliseni v ktorom sa fotky standardne pridavaju na net, sa nejak extra komercne aj tak nedaju pouzit, pripadne aj ak by to niekto od niekial stiahol, pochybujem, ze by bol ochotny za to nieco cvaknut, inak by si to mohol stiehnut z fotobanky za par centov... Ak sa uz nieco take stalo, riesil by som to asi upozornenim, nic viac, ak za nieco ta foto stoji, tak nech tam napise tvoje meno a to bude asi top uspech........................................
 
Lendvay jan
2016-07-24 19:50:07+02
tiez si myslim .Len tak nahodou zabudol som heslo na prihlasenie ako ho ziskat spat: alebo zaviest nove ?
 
drummer54
2016-07-25 14:21:58+02
Tvorba fotografii podlieha autorskemu zakonu a je dusevnym vlastnictvom autora. To znamena, ze niekto iny ich moze pouzit len so suhlasom autora, ktory musi byt pisomny.
V praxi ale:
1. bezne sa po nete kopiruju a zverejnuju cudzie fotky (autorovi je to bud jedno alebo nie je jedno)
2. ak ti to nie je jedno mozes vyzvat dotycnu osobu, aby fotku prestala zverejnovat, alebo jej ponukni odkupenie prava na jej zverejnenie
3. ak dotycna osoba nereaguje, mozes sa sudit, ale toto vzhladom na (ne)fungovanie prislusnych sudov a naklady s tym suvisiace velmi neodporucam, mozno len, ak by sa jednalo o velke peniaze
 
tomis.ales
2016-07-25 21:37:45+02
Tak ti gratulujem. Moje fotky ešte nikto nekradne
 
jugin
2016-07-26 07:53:40+02
príspevok od: Filip Minárik
V rozliseni v ktorom sa fotky standardne pridavaju na net, sa nejak extra komercne aj tak nedaju pouzit, pripadne aj ak by to niekto od niekial stiahol, pochybujem, ze by bol ochotny za to nieco cvaknut, inak by si to mohol stiehnut z fotobanky za par centov... Ak sa uz nieco take stalo, riesil by som to asi upozornenim, nic viac, ak za nieco ta foto stoji, tak nech tam napise tvoje meno a to bude asi top uspech........................................
Ja som si už našiel fotky v niektorých našich denníkoch, takže nemajú s tým problém, aj keď dodatočne po mojom ozvaní mi vyplatili dajaké vreckové ....
K autorovi témy , moje skúsenosti , treba sa ozývať odvolávať na autorský zákon, keďže fotka je tvoje vlastníctvo, dakedy z toho niečo vyťažíš, dakedy sa ti vôbec neozvú ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-07-26 08:13:18+02
Vseobecne plati: Moja fotka - kazdeho majetok.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()