Hore
Fórum » Ankety
 

uzivatelske rezimy na otocnom volici

jachmel
2016-05-05 11:39:23+02
Zdravim vsetkych,
Su tomu uz 4 mesiace co som presiel z amaterskej zrkadlovky na nikon d7100. Do dnesneho dna som nenasiel vyuzitie pre dva pamatove miesta na otocnom volici U1 a U2. Mam pocit, ze na tele je uz vsetko vyvedene. Skusim teda takto formou ankety nasat od vas uzivatelov nejake inspiracie v umysle este zlepsit ergonimiu tohto skveleho pristroja. Ak ma niekto chut, napiste na co vyuzivate tieto pamate vy. Fotim vylucne do raw a pouzivam manualny blesk yongnuo.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-05 11:48:39+02
U1 a U2 nie su expozicne rezimy, ale pamate pre komplexne nastavenia. Pri niektorych zanroch sa pouziva specificke, menej caste nastavenie, ktor moze mat niekolko krokov. Ak si taketo nastavenie ulozis do pamate, nemusis tieto kroky opakovat. Ja pouzivam pamat napr. na sport.
1. Nastavim si expozicny progam, ktory mi vyhovuje, napr. S a nastavim aj expozicny cas, napr. 1/500 s., ako vychodzi.
2. Nastavim Auto ISO s limitom
3. Nastavim kontinualne zaostrovanie a seriove snimanie
4. Vypnem odsumovanie pri vysokom ISO
Toto ulozim do pamate a mam to kedykolvek rychlo k dispozicii. AK nieco fotim a zrazu potrebujem akcny rezim, prepnem na U1. Kym by som vsetko ponastavoval, akcia utecie.

Do druhej pamate mozes dat napr. nastavenia pre portret, makro, fotenie s dlhymi casmi atd.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()