Hore
Fórum » Monitory a kalibrácia
 

Eizo S2433WFS-BK versus Eizo FORIS FX2431-BK

Duge
Duge 2012-04-10 12:25:15+02
Premýšľam nad kúpou jedného z týchto panelov na úpravu foto, hry, video... Je mi jasné, že Foris je "lepší" a vyššia trieda a tak podobne. Skôr mi ide o niekoho, kto mal možnosť sedieť oba spomínané panely a rozlúskol by otázku - fakt stojí Foris za €200 naviac oproti S2433WFS-BK??

Predpokladám, že sa na nich oboch dajú frčať aj rýchle hry bez duchariny

Máte tu niekto priame skúsenosti?

*grafika - Gainward GeForce GTX 570 Phantom

Vďaka!
 
garyfisher
2012-04-17 17:33:08+02
príspevok od: Duge
Ešte sa chcem spýtať, videl som u LR4 možnosť, dostať študentskú zľavu a platí to aj pre "primary or secondary schools". Máš skúsenosť s tým, či by to šlo kúpiť na syna? Je v 8. triede...
Adobe studenstka licencia je viazana na drzanie nejakeho medzinarodne uznaneho studenstkeho preuzkazu, napr ISIC.
Treba si kupit cez net studenstnsku licenciu nainstalovat a poslat si priamo do Adobe ziadost o vydanie registracneho cisla ci kodu ci co to je. Moze to trvat okolo 3 tyzdnov. Treba vyplnit dotaznik, nazov skoly a pripojit kopiu preukazu studenta.

tak nejak to funguje.
 
Duge
2012-04-18 08:28:30+02
príspevok od: garyfisher
Adobe studenstka licencia je viazana na drzanie nejakeho medzinarodne uznaneho studenstkeho preuzkazu, napr ISIC.
Treba si kupit cez net studenstnsku licenciu nainstalovat a poslat si priamo do Adobe ziadost o vydanie registracneho cisla ci kodu ci co to je. Moze to trvat okolo 3 tyzdnov. Treba vyplnit dotaznik, nazov skoly a pripojit kopiu preukazu studenta.

tak nejak to funguje.
Vďaka za radu! Ale neviem ako nám naša malá základka vystaví niečo takéto, nevadí, skúsime
 
Duge
2012-05-15 09:39:59+02
Tak by som týmto všetkým rád poďakoval za užitočné rady ohľadom výberu panela. Včera som zapojil a skalibroval (ušla sa mi z ephoto ešte aj profi sonda so zľavou!!) svoje nové Eizo S2433WFS-BK. Asi by sa dalo napísať veľa, ale jediné čo môžem povedať, je WOW! Ďalšia investícia, ktorá sa bez akýchkoľvek pochybností vyplatila. Ten rozdiel je zdrcujúci

Spokojnosť a majte sa!!
 
igorg
2014-01-19 22:07:18+01
Ahojte. Chcem si aj ja kúpiť DATACOLOR Spyder4Express na kalibráciu monitora, ale je pri ponuke napísane účasťou dodávky je profilačný software Spyder4Express, ktorý môžete nainštalovať na jednu pracovnú stanicu, to znamená, že nebudem môcť si skalibrovať aj notebook? Alebo si radšej kúpiť X-Rite ColorMunki Smile, ktorý nemá obmedzenie na jednu stanicu. Opticky nemôžem doladiť farby a potom mi z tlačiarne vychádzajú ináč sfarbené fotky. Mám led monitor LG w2286L. Diky za radu.
 
Danniell
2017-01-12 14:37:25+01
príspevok od: Karol Srnec
Neskumal som to. Najlepsie informovat sa u Adobe CZ.
Dobry den, chcem sa spytat a nadviazat na starsie diskusne fora.
Mam EIZO FORIS FS2434 BK, pouzivam ho aj na hry, pozeranie tv, bezna kancelarska cinnost a upravu foto - nie som profesional, skor domace foto a pod. Pravdepodobne je vhdone nakalibrovat monitor ak chcem mam verne farby a taktiez foto tlacit. Viete mi poradit kalibracnu sondu pre potreby uprav foto a tlace v adobe lightroom, tlaciaren Canon iP7250 - pouzivam originalne inky. Viem ze EIZO FORIS nie je monitor vyslovene pre grafiku, ale podla roznych diskusii a for je ako tak vhodny aj na upravu foto. Nasiel som od EIZA sondu EIZO EX3 - kit , ale neviem ci je vhodns pre moj vyssie spominany monitor a ci nou ziskam to co potrebujem - co najlepsiu vernost farieb na monitore a na tlaciarni. Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-12 14:51:55+01
príspevok od: Danniell
Dobry den, chcem sa spytat a nadviazat na starsie diskusne fora.
Mam EIZO FORIS FS2434 BK, pouzivam ho aj na hry, pozeranie tv, bezna kancelarska cinnost a upravu foto - nie som profesional, skor domace foto a pod. Pravdepodobne je vhdone nakalibrovat monitor ak chcem mam verne farby a taktiez foto tlacit. Viete mi poradit kalibracnu sondu pre potreby uprav foto a tlace v adobe lightroom, tlaciaren Canon iP7250 - pouzivam originalne inky. Viem ze EIZO FORIS nie je monitor vyslovene pre grafiku, ale podla roznych diskusii a for je ako tak vhodny aj na upravu foto. Nasiel som od EIZA sondu EIZO EX3 - kit , ale neviem ci je vhodns pre moj vyssie spominany monitor a ci nou ziskam to co potrebujem - co najlepsiu vernost farieb na monitore a na tlaciarni. Dakujem
Pre amaterskepotreby staci zakladny model, napr. X-Rite Colormunki Smile:
http://www.xrite.com/categories/calibration-profiling/colormunki-smile
Ak planujes v buducnosti prejst na vyssi level, priplat si za model s meranim okoliteho osvetlenia:
http://www.xrite.com/categories/calibration-profiling/colormunki-display
 
Antonin.Charvat
2017-02-05 20:38:35+01
To Daniell:
Kalibrační sondy EIZO (EX1, EX2 a nejnovější EX3) jsou určeny pouze pro kalibrování fotografických monitorů EIZO řady ColorEdge = modely označené jako "CS", "CX" nebo "CG" pomocí kalibračního software ColorNavigator pro HARDWAROVOU kalibraci těchto modelů.

Pro kalibrování ostatních monitorů EIZO je možné použít jakoukoliv kalibrační sondu s vhodným kalibrabračním softwarem - nejlépe doporučovaným přímo výrobcem kalibrační sondy.

Je třeba si však uvědomit, že v případě, kdy monitor není schopen docílit požadovaných cílových hodnot kalibrace zasláním příslušných řídících příkazů přímo do monitoru (což je právě také případ např. monitoru FS2434 nebo S2433W), tak může nastat situace, že kalibrační software využije k dosažení cílových hodnot kalibrace (jas, bílý bod, průběh tónové gama-křivky) přenastavení grafické karty a její interní LUT-tabulku. Dojde tedy k tzv. typu "SOFTWAROVÉ" kalibrace, kdy obrazové parametry monitoru jsou závislé na nastavení grafické karty a to se všemi z toho vyplývajícími důsledky:
1) může dojít k omezení spektra zobrazitelných barevných tónů
2) může dojít k tzv, "slévání" blízkých barevných tónů

Proto je třeba v těchto případech použít při kalibraci postup, který pokud možná co nejvíce "zamezí" využívání změn na grafické kartě k dosažení cílových hodnot kalibrace.

Např. bílý bod nechat pouze přeměřit připojenou kalibrační sondou a požadovanou hodnotu bílého bodu (např. 6.500K) dosáhnout postupnou korekcí zesíléní (Gain) jednotlivých barevných kanálů RGB pomocí OSD-menu monitoru a nikoliv omezením rozsahu jednotlivých barevných kanálů RGB na grafické kartě PC.

Také průběh tónové gama-křivky se u monitorů EIZO, které nepodporují kalibrační software pro hardwarovou kalibraci, silně doporučuje volit zásadně přímo v OSD-menu monitoru (nastavením požadované hodnoty např. na gamma 2.2) a nikoliv se pokusit průběh gama-křivky korigovat pomocí LUT-tabulky grafické karty - tak jak to obvykle provádí kalibrační software metodou "softwarové" kalibrace.
Interní registry (a tedy i LUT-tabulky pro definování průběhu tónové gama-křivky) monitorů EIZO pracují totiž minimálně s 10-bitovou přesností, zatímco LUT-tabulkY grafických karet pracují obvykle pouze s 8-bitovou přesností, což je pak právě příčinou "slévání" blízkých barevných tónů.

 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()