Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D7000 + Tokina 11-16/2,8?

lestatos
lestatos 2012-04-25 07:19:50+02
Som amater , ktory chce prejst na zrkadlovku. Tam je rozhodnutie jednoduche , bude to Nikon 7000 a dlho som bol presvedceny , ze si ho vezmem ako kombo ktore sa ponuka tu na ephotoshope za 1350 spolu s Nikon 16-85 mm. Zivím s vsak predajom realit a moje najvacie hobby je lezenie po horach , kedze zijem v Liptovskom Mikulasi , a vrtá mi hlavou otazka, ci by som hned na zaciatku nemal ist do kombinacie D 7000 + Tokina 11-16 mm. Otázka je m pokazim tym nieco, je to kombinacia ktora krasne pokryje moje potreby v pravci ako aj najvaci konicek pri ktorom chcem fotit. Poradite mi , ci je v tom nejaka zaludnost ist rovno na siroku Tokinu ? Obe naraz nechcem kupovat , kym nezistim ci som schopny odfotit nieco pozeratelne . Dakujem .
 
b0baz
2012-05-07 18:50:07+02
príspevok od: kofoluska
Vacinou krajinky, nocne mesto, obcas nejaku tu architekturu (hlavne zrucaniny). Ludi a interier minimalne (ked si odmyslim moje chlpate potvory, ale tie zvladne aj kompakt a kedze su to fotky vylozene pre mna na pamiatku, nevadi mi, ze su fotene bleskom). Na interier casom planujem dokupit pevnu 50mm f1.4 (muzea, hrady a zamky), ale nateraz rozpocet dovolil len jeden objektiv, kedze som kupila drahsie telo (D7000). O 16-85ke citam takmer legendy, takze uz som fakt nedockava
Ja práve slintám po 12-24 Pro DX II verzii, ale ak sa podarí kámošovi dať spraviť kontakt na Tokine 12-24 f4 Pro DX verzii čo máš ty, tak ju beriem za 200 Ečok a už ju nedám dole Mne sa práve ultra široké zábery keď ich dobre nakomponuješ zdajú hodne pútavejšie, dokážeš zachytiť život okolo, interiér, na ulici takisto.
 
kofoluska
2012-05-07 19:00:16+02
príspevok od: Trevize
To hadam nemyslis vazne, ze cas potrebny na odfotenie interierovej panoramy a jej poskladanie je rovnaky ako vyrovnanie linii.
pisala som o postprocese, nie o procese fotenia
 
Trevize
2012-05-07 20:48:15+02
príspevok od: kofoluska
pisala som o postprocese, nie o procese fotenia
Aj postproces je jednoduchsi ked neskladas panoramu. Len treba fotit tak, aby sa linie velmi "nekaceli". Casto fotim nehnutelnosti a sirokac je na nezaplatenia. Za 5 minut je nafotene a ludia su radi ze ich dlho neobmedzujem.
 
kofoluska
2012-05-07 21:26:19+02
príspevok od: Trevize
Aj postproces je jednoduchsi ked neskladas panoramu. Len treba fotit tak, aby sa linie velmi "nekaceli". Casto fotim nehnutelnosti a sirokac je na nezaplatenia. Za 5 minut je nafotene a ludia su radi ze ich dlho neobmedzujem.
neviem, pano mam zlozenu za par sekund - kedze uz pri foteni sa to snazim robit tak, aby som s tym nemala potom vela roboty ale vsetko je to o uhle pohladu

kazdopadne - Slovensko - USA 4:2
 
boledo42
2013-06-11 20:05:00+02
príspevok od: Marek Janicko
Mal som Tokinu 11-16, predal som ju, no buduci rok ju opat kupujem. Mne to ohnisko sadlo, ako rit na serbel.
Chodim takisto po horach, v zime bezkovat a ten objektiv sa stale uzivil. V interieri vznikali nadherne fotky z dovodu 11mm. Kedze si realitak, povedal by som dost dolezity objektiv. Koniec koncov, zakaznika nic ineho nebude zaujimat iba fotka priestoru a s tym krasne obsiahnes priestor.
Co tu poniektory radia, skladat panoramu tak OK, no chcel by som vidiet, ktory z nich by to chcel realne robit, ked clovek ma nabity denny program a fotky potrebuje hodit cim skor na net.
Takisto tu niekto pisal, ze niekto mal zatuhnuty objektiv na 16mm. Tak u mna to bolo naopak - 11mm. Ved ked uz mam sirokac, tak nech su poriadne siroke fotky. Plus k tomu hraje velke plus f/2.8.

A na zaver je to kreativne sklo, tak ak sa s nim zijes, budes mat zarucene odlisne fotky ako ludia s beznymi objektivmi. A v zime na bezkach to bol jediny moj objektiv v ruksaku.
ake to je na krajinky?
 
Marek Janicko
2013-06-13 23:57:15+02
príspevok od: boledo42
ake to je na krajinky?
Niesom krajinkar a co som fotil v prirode, bolo vyhradne pre moje spomienky do buducnosti. Neviem ti kompetentne odpovedat na tvoju otazku, pretoze neviem co nutne potrebuju krajinkari pre svoju pracu, ake uhly zachytavaju, co chcu dosiahnut, ...
 
Marek Janicko
2013-06-13 23:57:16+02
príspevok od: boledo42
ake to je na krajinky?
Niesom krajinkar a co som fotil v prirode, bolo vyhradne pre moje spomienky do buducnosti. Neviem ti kompetentne odpovedat na tvoju otazku, pretoze neviem co nutne potrebuju krajinkari pre svoju pracu, ake uhly zachytavaju, co chcu dosiahnut, ...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()