Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

a je to tu novy CANON 1Dx ;)

pe3k
pe3k 2011-10-18 08:42:24+02
a je to tu
http://www.canonrumors.com/2011/10/eos-1d-x-canon-usa-press-release/

paradicka
 
farbakp
2016-02-24 19:32:17+01
Chlapci , zaujimalo by ma ci sa este oplati investovat do 1 dx ked je to v podstate takmer 5 rocny model, alebo sa poobzerat po niecom novsom ako napr. 5dsr.. vase nazory..?
 
bear
- moderator
2016-02-24 19:48:51+01
Uz je nahrada 1D X mark II, ktora sa zacne o mesiac predavat, ale ak nevies, ci 1D X, alebo 5Ds R, tak to si musis vyjasnit sam, su to fotaky s uplne inym zameranim.
 
Roman Point
2016-02-24 19:49:57+01
príspevok od: farbakp
Chlapci , zaujimalo by ma ci sa este oplati investovat do 1 dx ked je to v podstate takmer 5 rocny model, alebo sa poobzerat po niecom novsom ako napr. 5dsr.. vase nazory..?
Takže znova, ale predtým než si znova položíš tú istú otázku tak si pozri čo je zač 1Dx a čo 5Dsr. Alebo sa rovno spýtaj či si máš kúpiť starší dvojmiestny kabriolet, alebo máš radšej inestovať do rodinného minivanu. To je asi rovnako logická otázka.
 
farbakp
2016-02-24 20:10:02+01
vseobecne.. fotim psov a vystavy psov.. viac ma to taha k 1 dx kvoli rychlosti focusu a celkoveho pocitu, ze sa jedna o vlajkovu lod.. 5 dsr je masina nabita MPx, ale tie asi nevyuzijem so starymi sklami aj ked L- kovymi.... islo mi skor o Vase nazory co sa tyka perspektivnosti.. ako dlho dokaze 1 dx konkurovat ak zoberiem, ze je to model z roku 2011 a hlavne ked 1 dx mark II nic moc nove neprinasa, okrem videa v 4K..
 
Roman Point
2016-02-24 20:48:42+01
príspevok od: farbakp
vseobecne.. fotim psov a vystavy psov.. viac ma to taha k 1 dx kvoli rychlosti focusu a celkoveho pocitu, ze sa jedna o vlajkovu lod.. 5 dsr je masina nabita MPx, ale tie asi nevyuzijem so starymi sklami aj ked L- kovymi.... islo mi skor o Vase nazory co sa tyka perspektivnosti.. ako dlho dokaze 1 dx konkurovat ak zoberiem, ze je to model z roku 2011 a hlavne ked 1 dx mark II nic moc nove neprinasa, okrem videa v 4K..
Prináša veľa zásadných zmien ktoré ale ocenia iba ľudia ktorých tá "mašina" aj živí.
Odporúčam kúpiť 1Dx a ak nie je fullframe nutnosť tak odporúčam 7Dmkii
 
Marek Vančo
2016-02-24 20:51:13+01
príspevok od: farbakp
vseobecne.. fotim psov a vystavy psov.. viac ma to taha k 1 dx kvoli rychlosti focusu a celkoveho pocitu, ze sa jedna o vlajkovu lod.. 5 dsr je masina nabita MPx, ale tie asi nevyuzijem so starymi sklami aj ked L- kovymi.... islo mi skor o Vase nazory co sa tyka perspektivnosti.. ako dlho dokaze 1 dx konkurovat ak zoberiem, ze je to model z roku 2011 a hlavne ked 1 dx mark II nic moc nove neprinasa, okrem videa v 4K..
Konkurovať voči čomu? Ak si myslíš že 1Dx je pre tvoje potreby nevyhnutosť, tak si ju kúp! Čo sa týka perspektívnosti, mala by vydržať ďalších 50 rokov... Ak si ju budeš šetriť!
 
farbakp
2016-02-24 21:04:25+01
som amater a fotenie ma nezivy.. a vyslovene nepotrebujem vsetky parametre ktore 1 dx ponuka.. ale rad by som zostal pri fullframe.. svoju 6D som musel posunut dalej kvoli pomalemu autofocusu.. na fotenie psov to bolo pomale, vela odpadu.. 1 dx ma laka kvoli rychlosti zaostrovania.. a nebudem klamat, aj kvoli celkovemu pocitu.. ale konkurencia v podobe novych dual digic 6 procesorov a celkovy posun novych technologii je nezastavitelny.. najmä teraz ked su predo dvermi nove verzie fotakov.. takze preto to moje zamyslenie, ci 1 dx alebo uz radsej nieco novsie..
 
farbakp
2016-03-04 00:30:19+01
Tak som si urobil radost a 1 DX je doma..
 
Roman Point
2016-03-04 02:09:42+01
príspevok od: farbakp
Tak som si urobil radost a 1 DX je doma..
Už sa môžeš podeliť o fotografie. Šup šup nahrať do galérie. Foto psov mám rád.
 
janot
2016-03-05 09:31:57+01
príspevok od: farbakp
Tak som si urobil radost a 1 DX je doma..
Gratulujem!Musí to byť parádny pocit už len držať ho.
 
farbakp
2016-03-08 15:53:01+01
príspevok od: janot
Gratulujem!Musí to byť parádny pocit už len držať ho.
Dakujem.. to Ti poviem, neskutocny pocit, doprial by som ho kazdemu fotografovi.. mal som 6D s battery gripom, ale toto je uplne nieco ine..
 
zvonec
2016-03-16 11:47:32+01
príspevok od: Roman Point
Už sa môžeš podeliť o fotografie. Šup šup nahrať do galérie. Foto psov mám rád.
Tu sa zatial podelili ini... :troll:
http://www.canonrumors.com/retail-canon-eos-1d-x-mark-ii-cameras-reach-first-customers/
 
Roman Point
2016-03-19 10:46:36+01
príspevok od: zvonec
Tu sa zatial podelili ini... :troll:
http://www.canonrumors.com/retail-canon-eos-1d-x-mark-ii-cameras-reach-first-customers/
On kupoval jednotkovu verziu myslím si podľa toho čo tu písal a pýtal sa.
Btw. Dvojkova verzia ešte len teraz ( včera ) dorazila prvým majiteľom ( pár kúskov )
 
zvonec
2016-03-19 11:15:25+01
príspevok od: Roman Point
On kupoval jednotkovu verziu myslím si podľa toho čo tu písal a pýtal sa.
Btw. Dvojkova verzia ešte len teraz ( včera ) dorazila prvým majiteľom ( pár kúskov )
Ved hej, ja sa tesim spolu s nim... a svoj prispevok som poctivo oznacil ako trolling...
 
farbakp
2016-06-03 00:25:30+02
Ahojte.. Nema niekto skusenost s pouzitim manualneho objektivu Helios na telo 1 DX..? Skusal som nahodit na telo Helios 44-2 2/58mm s adapterom EOS s cipom potvrdzujucim zaostrenie.. Bohuzial mi telo vyhodilo hlasku, ze si mam aktualizovat firmware objektivu... Zrejme to spolu nekomunikuje. Vie niekto poradit ako na to..? Dakujem.
 
xmizux
2016-06-04 13:24:42+02
príspevok od: farbakp
Ahojte.. Nema niekto skusenost s pouzitim manualneho objektivu Helios na telo 1 DX..? Skusal som nahodit na telo Helios 44-2 2/58mm s adapterom EOS s cipom potvrdzujucim zaostrenie.. Bohuzial mi telo vyhodilo hlasku, ze si mam aktualizovat firmware objektivu... Zrejme to spolu nekomunikuje. Vie niekto poradit ako na to..? Dakujem.
treba skusit redukciu bez cipu
 
farbakp
2016-06-04 16:05:33+02
Redukciu bez cipu nemam po ruke, ale planujem to vyskusat ked ju zozeniem.. este by ma zaujimalo ako to je s vysuvanim zadneho clena objektivu, ktory sa pri zaostreni na nekonecno vysuva do tela fotoaparatu.. cital som, ze pri FF telach moze zrkadlo skrtat o zadny clen objektivu.. vie niekto vyhodnotit tento problem ako je to pri 1 DX..? nerad by som poskodil telo objektivom za par eur..
 
xmizux
2016-06-04 18:57:53+02
príspevok od: farbakp
Redukciu bez cipu nemam po ruke, ale planujem to vyskusat ked ju zozeniem.. este by ma zaujimalo ako to je s vysuvanim zadneho clena objektivu, ktory sa pri zaostreni na nekonecno vysuva do tela fotoaparatu.. cital som, ze pri FF telach moze zrkadlo skrtat o zadny clen objektivu.. vie niekto vyhodnotit tento problem ako je to pri 1 DX..? nerad by som poskodil telo objektivom za par eur..
pouzivam helios na 6dcku a nemam stym problem.. viem ze nikon ma dajaky problem s m42
 
farbakp
2016-06-08 23:20:34+02
príspevok od: xmizux
pouzivam helios na 6dcku a nemam stym problem.. viem ze nikon ma dajaky problem s m42
a mas redukciu s cipom ci bez..?
 
xmizux
2016-06-09 17:07:50+02
príspevok od: farbakp
a mas redukciu s cipom ci bez..?
bez cipu
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()