Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

canon zrkadlovka+objektiv do 2 400e pre architekturu a interiery

novko
2017-01-14 19:58:26+01
Prosim o radu a nazory. Chcem kupit zrkadlovku canon s objektivom spolu do 2 400eur.
Priorita c.1 je co najsirokouhlejsi pre fotenie architektury a interierov.
Druha priorita je kvalitne video na filmovanie rodiny, deti
Tretia priorita - vhodny na cestovanie
Je niekto kto sa vyzna v canon fotakoch a vedel by napisat aky typ fotaku s akym typom objektivu by bol najvhodnejsi na tieto veci a v tejto sume?
Diky
 
Hakuna Matata
2017-01-14 21:06:06+01
Nenapísal si, akú kvalitu vyžaduješ. Pretože fotiť kvalitné interiéry je úplne odlišný parameter ako filmovanie videa. Je nezmysel filmovať rodinné video ultraširokáčom. Na cestovanie sa často hodí aj tele, čo je opačný extrém k ultraširokáču. Pri limite 2,4 € sa musíš orientovať na APS-C. Byť na Tvojom mieste rodinné video točím kamerou (Legria je celkom v pohode, príp. sa skús poobezerať, čo ponúka Sony). Potom bude Tvoje rozhodovanie oveľa jednoduchšie (menej kompromisné).
 
zvonec
2017-01-14 21:29:15+01
Pride chlapik do predajne BMW a povie. Dobry den chcem si kupit BMW, limit mam 240000 EUR. Co si mam kupit, chcem aby rychlo jazdilo, vsetko vyliezlo, aby som vnom odviezol rodinu atd....
Ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva....
Zle polozena otazka.
Dokazes si vygooglit ceny jednotlivyxh oobjektivov? Dokazes si zistit, ze aky je rozdiel medzi FF a APSC? Ake su tvoje schopnosti v PS. Napriklad na architekturu sa pouziva tilt shift objektiv TS-E 17mm stoji nejakych 2300 EUr, cize ak chces robit architekturu seriozne, mas maly rozpocet. Ano da sa to spravit aj v PS ale to sme uz pri kompromisoch....
Portalov o foteni je vela, niekde su to platene clanky, niekde sa daju zadarmo.... Pamatam si ako som volakedy pisal na jedno forum, ked este ani google neexistoval. ze aky je rozdiel medzi Canon EF 28mm F1,8 a EF 28mm F2.8 . Dostal som super odpoved.
Konkretna otazka konkretna odpoved..

FF Volba pre teba
6D 1100 EUR
Velmi dobre sklo je 16-35 F4 1000 EUR
50mm F1.8
Ostava ti nepokryte ohnisko 70-200 => navysit rozpocet.

APS volba
Canon 80D 1100 EUR
EF 18-135 Nano USM 480EUR
EF 10-22mm 500 EUR
EF 70-300mm IS II Nano USM 500 EUR

Vela zdaru ....

 
2017-01-14 22:08:40+01
príspevok od: novko
Prosim o radu a nazory. Chcem kupit zrkadlovku canon s objektivom spolu do 2 400eur.
Priorita c.1 je co najsirokouhlejsi pre fotenie architektury a interierov.
Druha priorita je kvalitne video na filmovanie rodiny, deti
Tretia priorita - vhodny na cestovanie
Je niekto kto sa vyzna v canon fotakoch a vedel by napisat aky typ fotaku s akym typom objektivu by bol najvhodnejsi na tieto veci a v tejto sume?
Diky
canon 5d m3 z druhej ruky 1200,-
Canon EF 16 mm - 35 mm F 2,8 L USM II 850,-
casom si prikup este Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD 750,-

ja by som nekupoval nic na F2,8...
 
2017-01-14 22:14:10+01
príspevok od:
canon 5d m3 z druhej ruky 1200,-
Canon EF 16 mm - 35 mm F 2,8 L USM II 850,-
casom si prikup este Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD 750,-

ja by som nekupoval nic na F2,8...
chcel som tym napisat, ze by som nekupoval nic nad F2,8, zbytocne vyhodene peniaze.
 
Martin Školiak
2017-01-15 07:02:28+01
príspevok od:
chcel som tym napisat, ze by som nekupoval nic nad F2,8, zbytocne vyhodene peniaze.
A to už z akého dôvodu? Momentálne najlepší ultraširokouhlý zoom od Canonu je 16-35 f/4 L IS USM. Pri fotení architektúry potrebuješ aj tak pricloniť a fotíš to na statíve.
 
2017-01-15 08:26:07+01
príspevok od: Martin Školiak
A to už z akého dôvodu? Momentálne najlepší ultraširokouhlý zoom od Canonu je 16-35 f/4 L IS USM. Pri fotení architektúry potrebuješ aj tak pricloniť a fotíš to na statíve.
mal som 2,8-cku je to naozaj dobry objektiv, podla mna sa na fotenie toho vsetkeho co on chce fotit hodi viac, on nechce fotiit iba architekturu a interier alebo deti by som urcite fotil s 2,8.
 
Martin Školiak
2017-01-15 14:07:50+01
príspevok od: novko
Prosim o radu a nazory. Chcem kupit zrkadlovku canon s objektivom spolu do 2 400eur.
Priorita c.1 je co najsirokouhlejsi pre fotenie architektury a interierov.
Druha priorita je kvalitne video na filmovanie rodiny, deti
Tretia priorita - vhodny na cestovanie
Je niekto kto sa vyzna v canon fotakoch a vedel by napisat aky typ fotaku s akym typom objektivu by bol najvhodnejsi na tieto veci a v tejto sume?
Diky
Pre začiatok si kúp jedno dobré telo aps s jedným zoomom stredného rozsahu. Trebárs Canon EOS 80D a Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM. Alebo ekvivalent od inej značky. Potom trošku došpor a kúp ultraširokáč. Potom zas došpor a kúp tele. Potom zas došpor,,, ,a tak dookola. Na všetky tie žánre čo si vypísal si s jedným objektívom nevystačíš. Začni s tým jedno telo a jeden objektív. Neskôr sám budeš vedieť prečo potrebuješ iný objektív, a či vôbec.
 
Roman Point
2017-01-15 14:42:51+01
80D + efs 10-18 ( video + architektúra ) + efs24mm f2.8 STM ( univerzál aj na portréty + video )
+ 50f1.8 STM ( portréty, foto detailu + video )
+ EF 70-200f4

Ak nájdeš dobré kúsky tak ti zostane minimálne na nejaký fotoruksak
 
LikeaPetrucci
2017-01-15 16:25:52+01
Zdravím, ja som vcelku spokojný aj s touto lacnejšou variantou: https://www.hej.sk/digitalny-fotoaparat-canon-eos-100d-ef-s-18-55-dc-75-300-dc-8576b099-cierny/ . Ide o to hlavne, že čo od neho očakávaš. Ak sa preň rozhodneš tak tu máš jeden zľavový kupón, ktorý som aj ja použil http://www.zlavovy-kod.sk/hej-sk/
 
novko
2017-01-15 18:25:06+01
príspevok od: Martin Školiak
A to už z akého dôvodu? Momentálne najlepší ultraširokouhlý zoom od Canonu je 16-35 f/4 L IS USM. Pri fotení architektúry potrebuješ aj tak pricloniť a fotíš to na statíve.
Martin Školiak - cena je do tych 1000, to je ok ... v specifikacii pisu hlavne na architekturu a krajinky. Co sa tyka fotenia interierov canon uvadza ze vhodny je TS-E 17mm f/4L. Len ten stoji okolo 2 300,-
Da sa nejak porovnat aky je medzi nimi rozdiel v sirke zaberu?
 
Martin Školiak
2017-01-15 20:42:36+01
príspevok od: novko
Martin Školiak - cena je do tych 1000, to je ok ... v specifikacii pisu hlavne na architekturu a krajinky. Co sa tyka fotenia interierov canon uvadza ze vhodny je TS-E 17mm f/4L. Len ten stoji okolo 2 300,-
Da sa nejak porovnat aky je medzi nimi rozdiel v sirke zaberu?
V šírke záberu? Malý. V ostatnom veľký. 17mm je tilt/shift. Má náklon a posuv optickej sústavy. Môžeš s ním korigovať náklon zvislíc. Je to taký špeciál na architektúru. Nemá autofocus. Canon 16-35mm f/4 je zas univerzálnejší. Kvalitný ostrý objektív.
 
seifi
2017-01-15 20:49:20+01
príspevok od:
canon 5d m3 z druhej ruky 1200,-
Canon EF 16 mm - 35 mm F 2,8 L USM II 850,-
casom si prikup este Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD 750,-

ja by som nekupoval nic na F2,8...
ja to vidím tak, že 5D III za 1,200 tak po Dakare, zasypaný pieskom
 
2017-01-15 20:51:34+01
príspevok od: seifi
ja to vidím tak, že 5D III za 1,200 tak po Dakare, zasypaný pieskom
na ebay sa da.
 
Hakuna Matata
2017-01-16 00:27:04+01
Celá táto diskusia smeruje zlým smerom. On píše, že chce fotiť architektúru (interiér) a zároveň chce s foťákom dovolenkovať a "kamerovať rodinné videjká". Po prvé: Ak chce fotiť architektúru (interiér) potrebuje FF, kvôli veľkosti snímaču. S APSC môže čarovať koľko chce, stále to bude kompromis. Tilt/shift je zaujímavý výhradne pre Full frame. Je nezmysel ho nasadzovať na APSC, pretože zo 17 mm Ti spraví 27 mm, čo je totálny fail. Nebudem polemizovať, že sa dá fotiť aj na APSC. Dá sa, ale nech si potom prečíta (kvôli extrémom v interiéri) niečo o HDR, a postprocesingu. APSC bude stále hobby, avšak dobré hobby využiteľné aj na dovolenku. Vláčiť na dovolenku FF asi nie je good nápad. Lenže on nemá na FF rozpočet. Preto som vyššie napísal, nech definuje o akej kvalite sa tu bavíme (možno napokon kúpi novú mydelničku Nikon DL so začiatkom na 18mm). Na FF ponúka Canon famózne široké sklo 11-24 (ktorého cena je okolo 3.000 €). Ďalej, rozdiel medzi T/S 17 mm a zoomom so začiatkom na 17 mm je OBROVSKY. Pri korekcii v PP bude musieť pri zoome orezávať okraje a v skutočnosti dostane 20 mm, čo je diametrálny rozdiel. Univerzálnosť zoomu teda nie je až taká jasná výhoda. Ďalej, on požaduje zn.Canon. Prečo? Ak má ku Canonu vzťah, tak musí poznať ponuku a teda kladie úplne nesprávnu otázku. Keď sa nad tým zamyslím, tak autor témy nevie 1/ prečo chce Canon (a prečo tým pádom vylučuje 4/3, alebo Pentax alebo Nikon atď.) 2/ iba latentne tuší, o čom je fotenie architektúry 3/ nikdy nebol na dovolenke so zrkadlovkou 4/ neuvedomuje si, že na fotenie architektúry potrebuje pevný statív Keby totiž mal vo veci jasno, nemôže položiť danú otázku, ktorá je postavená na antagonistických očakávaniach. No a keby som sa mal zahrať na detektíva, tak by som nevylučoval, že k limitu 2400 € prišiel kvôli maximálnej výške daňovému odpočtu. Samozrejme, môžem sa mýliť, ale úplne mimo asi nebudem, všakže?
 
zvonec
2017-01-16 08:43:48+01
príspevok od: Hakuna Matata
Celá táto diskusia smeruje zlým smerom. On píše, že chce fotiť architektúru (interiér) a zároveň chce s foťákom dovolenkovať a "kamerovať rodinné videjká". Po prvé: Ak chce fotiť architektúru (interiér) potrebuje FF, kvôli veľkosti snímaču. S APSC môže čarovať koľko chce, stále to bude kompromis. Tilt/shift je zaujímavý výhradne pre Full frame. Je nezmysel ho nasadzovať na APSC, pretože zo 17 mm Ti spraví 27 mm, čo je totálny fail. Nebudem polemizovať, že sa dá fotiť aj na APSC. Dá sa, ale nech si potom prečíta (kvôli extrémom v interiéri) niečo o HDR, a postprocesingu. APSC bude stále hobby, avšak dobré hobby využiteľné aj na dovolenku. Vláčiť na dovolenku FF asi nie je good nápad. Lenže on nemá na FF rozpočet. Preto som vyššie napísal, nech definuje o akej kvalite sa tu bavíme (možno napokon kúpi novú mydelničku Nikon DL so začiatkom na 18mm). Na FF ponúka Canon famózne široké sklo 11-24 (ktorého cena je okolo 3.000 €). Ďalej, rozdiel medzi T/S 17 mm a zoomom so začiatkom na 17 mm je OBROVSKY. Pri korekcii v PP bude musieť pri zoome orezávať okraje a v skutočnosti dostane 20 mm, čo je diametrálny rozdiel. Univerzálnosť zoomu teda nie je až taká jasná výhoda. Ďalej, on požaduje zn.Canon. Prečo? Ak má ku Canonu vzťah, tak musí poznať ponuku a teda kladie úplne nesprávnu otázku. Keď sa nad tým zamyslím, tak autor témy nevie 1/ prečo chce Canon (a prečo tým pádom vylučuje 4/3, alebo Pentax alebo Nikon atď.) 2/ iba latentne tuší, o čom je fotenie architektúry 3/ nikdy nebol na dovolenke so zrkadlovkou 4/ neuvedomuje si, že na fotenie architektúry potrebuje pevný statív Keby totiž mal vo veci jasno, nemôže položiť danú otázku, ktorá je postavená na antagonistických očakávaniach. No a keby som sa mal zahrať na detektíva, tak by som nevylučoval, že k limitu 2400 € prišiel kvôli maximálnej výške daňovému odpočtu. Samozrejme, môžem sa mýliť, ale úplne mimo asi nebudem, všakže?
Niesi vobec mimo, ja som chcel povodne napisat velmi skaredy prispevok ale potom som sa ovladol....
 
zvonec
2017-01-16 08:48:46+01
príspevok od: seifi
ja to vidím tak, že 5D III za 1,200 tak po Dakare, zasypaný pieskom
:troll: :warning:
http://www.ebay.de/itm/Canon-5D-Mark-III-MK-3-Vollformat-Body-/232202978311
 
Roman Point
2017-01-16 13:20:32+01
príspevok od: Hakuna Matata
Celá táto diskusia smeruje zlým smerom. On píše, že chce fotiť architektúru (interiér) a zároveň chce s foťákom dovolenkovať a "kamerovať rodinné videjká". Po prvé: Ak chce fotiť architektúru (interiér) potrebuje FF, kvôli veľkosti snímaču. S APSC môže čarovať koľko chce, stále to bude kompromis. Tilt/shift je zaujímavý výhradne pre Full frame. Je nezmysel ho nasadzovať na APSC, pretože zo 17 mm Ti spraví 27 mm, čo je totálny fail. Nebudem polemizovať, že sa dá fotiť aj na APSC. Dá sa, ale nech si potom prečíta (kvôli extrémom v interiéri) niečo o HDR, a postprocesingu. APSC bude stále hobby, avšak dobré hobby využiteľné aj na dovolenku. Vláčiť na dovolenku FF asi nie je good nápad. Lenže on nemá na FF rozpočet. Preto som vyššie napísal, nech definuje o akej kvalite sa tu bavíme (možno napokon kúpi novú mydelničku Nikon DL so začiatkom na 18mm). Na FF ponúka Canon famózne široké sklo 11-24 (ktorého cena je okolo 3.000 €). Ďalej, rozdiel medzi T/S 17 mm a zoomom so začiatkom na 17 mm je OBROVSKY. Pri korekcii v PP bude musieť pri zoome orezávať okraje a v skutočnosti dostane 20 mm, čo je diametrálny rozdiel. Univerzálnosť zoomu teda nie je až taká jasná výhoda. Ďalej, on požaduje zn.Canon. Prečo? Ak má ku Canonu vzťah, tak musí poznať ponuku a teda kladie úplne nesprávnu otázku. Keď sa nad tým zamyslím, tak autor témy nevie 1/ prečo chce Canon (a prečo tým pádom vylučuje 4/3, alebo Pentax alebo Nikon atď.) 2/ iba latentne tuší, o čom je fotenie architektúry 3/ nikdy nebol na dovolenke so zrkadlovkou 4/ neuvedomuje si, že na fotenie architektúry potrebuje pevný statív Keby totiž mal vo veci jasno, nemôže položiť danú otázku, ktorá je postavená na antagonistických očakávaniach. No a keby som sa mal zahrať na detektíva, tak by som nevylučoval, že k limitu 2400 € prišiel kvôli maximálnej výške daňovému odpočtu. Samozrejme, môžem sa mýliť, ale úplne mimo asi nebudem, všakže?
Len aby som bol v obraze..
Prečo potrebuje na fotenie interiéru FF??
Na základe čoho si dospel k záveru že Apsc nie je výstupom porovnateľné s FF ( v rámci orezu je trochu v nevýhode ale stále lepšie podstatne než 4/3 systém ) na iso 100-200 sú dnešné Apsc na úrovni FF a aj v rámci značky Canon, ale to isto vieš.
K zbytku sa vyjadrovať nebudem, lebo to je na každého osobných preferenciách
 
Hakuna Matata
2017-01-16 19:42:08+01
príspevok od: Roman Point
Len aby som bol v obraze..
Prečo potrebuje na fotenie interiéru FF??
Na základe čoho si dospel k záveru že Apsc nie je výstupom porovnateľné s FF ( v rámci orezu je trochu v nevýhode ale stále lepšie podstatne než 4/3 systém ) na iso 100-200 sú dnešné Apsc na úrovni FF a aj v rámci značky Canon, ale to isto vieš.
K zbytku sa vyjadrovať nebudem, lebo to je na každého osobných preferenciách
Ako by som Ti to...
Faktor velkosti snimaca je svina. Ja sam fotim na APSC (a dovolim si tvrdit, ze nieco o foteni interierov mam za sebou). Bud mas brutalny snimac v kombinacii s perfektnym sklom a potom Ti postprocessing vyznamne neznizi vyslednu kvalitu obrazku. Alebo mas "bezny" snimac v kombinacii s "beznym" sklom (co je napriklad moj pripad) a potom Ta dokaze celkom slusne nasrdit co dokaze alebo skor nedokaze s tvojimi fotkami porobit Lightroom. Napriklad ja disponujem objektivom Nikkor 10-24 (DX formát, je to to najširšie, čo Nikon vyraba). Ked porovnam kvalitu vystupu z tohto skla s vysledkom, ktory ponuka NIkkor 14-24 (FX), tak to je ako porovnavat traktor a raketoplan. Ano, da sa pouzit kombinacia APSC telo (povedzme s 24 MPx) + FX sklo, avsak sirokouhlost FX skla (o ktoru primarne pri interieroch ide) sa dramaticky znizuje, takze napriklad kvoli tomu tvrdim, ze s APSC vela vodi nenamutis - teda, pokial sa mame bavit o vyssej kvalite.
Pointa je ale v inom. Zadavatel temy polozil otazku, na ktoru som zareagoval protiotazkou, ze zalezi na pozadovaj kvalite vystupu. Ak ide o realitneho maklera, ktory si pracovne foti interiery, potom mu je samozrejme FF zbytocny (APSC bude bohato postacovat). Lenze ak chce fotit interiery na vyssej urovni (napriklad kvoli printu na vacsi rozmer), potom entry-level rovna sa FF s klasickym/zoomovaci sklom, o nieco vyssiu profesionalitu poskytne FF + T/S a ked chcem ist este vyssie existuju aj ine formaty a znacky, ktore nespominam kvoli deklarovanemu limitu 2400 €. Prioritou fotenia interieru je technicka kvalita fotky (linie, zvladnutie silnych kontrastov, kompozicia atd.), umelecky dojem je sekundarny parameter. A na dosiahnutie technickej kvality jednoducho kombinacia APSC a DX objektivov nepostacuje (v pripade zn. Nikon to plati 100% a zn. Canon na tom nie je nijako lepsie). Zial, doteraz tu nikde nevidim reakciu zadavatela otazky, o akej kvalite ma predstavu. A to je klucove. To iba dosvedcuje, ze ludia si kupuju fototechniku na zaklade cudnych myslienkovych pochodov. Ale prechadzame si tym vsetci... Ja som tiez napr. kedysi netusil, ze existuje zn. Sinar. Lenze ked nevieme, o akej pozadovanej kvalite sa bavime, je uplne zbytocne meditovat nad porovnavanim ceny zoomu s T/S a pod.
Tým končím, tvá Máňo
 
blahoslav J B Art
2017-01-16 20:22:21+01
príspevok od: novko
Prosim o radu a nazory. Chcem kupit zrkadlovku canon s objektivom spolu do 2 400eur.
Priorita c.1 je co najsirokouhlejsi pre fotenie architektury a interierov.
Druha priorita je kvalitne video na filmovanie rodiny, deti
Tretia priorita - vhodny na cestovanie
Je niekto kto sa vyzna v canon fotakoch a vedel by napisat aky typ fotaku s akym typom objektivu by bol najvhodnejsi na tieto veci a v tejto sume?
Diky
nemohol by si sem pridat nejake vzorove fotky interieru a architektury, ake zamyslal fotit (nemusia byt vlastne) ... lebo potom sa diskusia moze uberat od rady pre profesionalneho fotografa az po normalneho turistu cvakajuceho si mesto
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()