Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

pantax k-3II ostrosť

art4all
2016-10-29 10:07:33+02
Dobry den,
presla som od 7 .rokov uzivania stareho pentax K-X k cerstvo novej k-3ii. K-x mi bez externeho blesku alebo idealneho svetla uz nedal kvalitativne postacujuci vystup. K-3II ma recenzie ako ostra strela . Podanim farieb, atmosferou z nej som nadsena... V exteriery vsak neviem dostat povestnu ostrost. Ocenim vas nazor - Je mozna vacsia ostrost vo vystupe z tejto DSLR? Ak ano, vas nazor - je viditelna chyba vo fotografke - nech sa este uci , alebo moze byt problemovy kus - fotak bol vo vyraznej akcii ako jediny v inter.obchode.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-10-29 11:48:18+02
Ostrost fotografie zavisi na kvalite objektivu a tom, ci spravne zaostris a udrzis fotak stabilne. Potom tu mame samozrejme aj pracu s clonou a hlbkou osotrosti.
Zaber z vonku je s prepacenim vycvak, bez hlavy a paty. Objektiv je pricloneny na f13, tu uz sa moze prejavovat difrakcia. Bohuzial nepoznam kvalitu objektivu, ktorym fotis. Ako vidno z portretu, odloneny si vedie lepsie.

 
RasťoS
2016-10-29 13:36:59+02
príspevok od: art4all
Dobry den,
presla som od 7 .rokov uzivania stareho pentax K-X k cerstvo novej k-3ii. K-x mi bez externeho blesku alebo idealneho svetla uz nedal kvalitativne postacujuci vystup. K-3II ma recenzie ako ostra strela . Podanim farieb, atmosferou z nej som nadsena... V exteriery vsak neviem dostat povestnu ostrost. Ocenim vas nazor - Je mozna vacsia ostrost vo vystupe z tejto DSLR? Ak ano, vas nazor - je viditelna chyba vo fotografke - nech sa este uci , alebo moze byt problemovy kus - fotak bol vo vyraznej akcii ako jediny v inter.obchode.
V Pentaxoch sa orientujem celkom dobre a buď si istá, že v tele, ani objektíve problém nieje. Na tom portréte to aj vidno (Neviem, čo ešte by si tam chcela študovať?). Ak chceš dosiahnuť maximálne množstvo detailov:
1, Zabudni na JPEG (Pridávanie kontrastu a ostrosti môže mať aj opačný efekt)
2, Zisti, pri akej clone kreslí objektív najostrejšie (Ten, čo si použila s ostrosťou problém určite nemá)
3, Použi stabilný statív, alebo veľmi krátky čas (Teória o ohniskovej vzdialenosti = čas, pri dnešných snímačoch už veľmi neobstojí)
4, Ak fotíš so statívu, použi externú spúšť, alebo samospúšť s predsklopením zrkadla.
5, Dbaj na presné zaostrenie, ideálne ručné.
6, Nastav čo najnižšie ISO
7, Použi správny nástroj na vyvolanie RAW-u a vhodné nastavenie doostrenia.
Je toho ešte viac a je možné, že som na niečo zabudol, ale ak dodržíš všetky body a výsledok bude neostrý, až potom je problém v technike .

 
art4all
2016-10-29 16:37:35+02
príspevok od: RasťoS
V Pentaxoch sa orientujem celkom dobre a buď si istá, že v tele, ani objektíve problém nieje. Na tom portréte to aj vidno (Neviem, čo ešte by si tam chcela študovať?). Ak chceš dosiahnuť maximálne množstvo detailov:
1, Zabudni na JPEG (Pridávanie kontrastu a ostrosti môže mať aj opačný efekt)
2, Zisti, pri akej clone kreslí objektív najostrejšie (Ten, čo si použila s ostrosťou problém určite nemá)
3, Použi stabilný statív, alebo veľmi krátky čas (Teória o ohniskovej vzdialenosti = čas, pri dnešných snímačoch už veľmi neobstojí)
4, Ak fotíš so statívu, použi externú spúšť, alebo samospúšť s predsklopením zrkadla.
5, Dbaj na presné zaostrenie, ideálne ručné.
6, Nastav čo najnižšie ISO
7, Použi správny nástroj na vyvolanie RAW-u a vhodné nastavenie doostrenia.
Je toho ešte viac a je možné, že som na niečo zabudol, ale ak dodržíš všetky body a výsledok bude neostrý, až potom je problém v technike .

Dakujem vam obom za reakciu.
Ano mate pravdu , limity su hlavne vo mne ...
Telo uz bolo aspon 1x vratene s dodatkom len rozbalene , s 200 eurovou zlavou. Takze pociatocne nadsenie vysriedal strach - co ak ?
Ale kresbou , tym podanim farbami foti k-3ii prenadherne. ...
A ano otazka tvoja Rasto z toho napr. portretu - ze co este by som chcela studovat je spravna...
Ta detailnost mi pripomina staru k-x s bleskom, tak som ocakavala po tych rokoch prudky narast ...
Fotky z von uplna katastrofa, asi ma predbehne aj lepsi mobil
Po tych rokoch hobby fotenia a taky vystup s takou technikou , asi som uz fakt krepa ...
 
Ciro
2016-10-29 19:24:30+02
Ak by som mal pochybnosti o svojom Pentaxe, tak na pentaxfriends.eu sa pomerne často organizujú nejaké stretnutia. Pri posedení, alebo na výlete si človek môže porovnať výstupy z fotenia,vyskúšať ho s iným objektívom,... Nejaký ochotný pentaxista s K-3II sa určite nájde.
 
lennyl
2016-10-29 20:58:03+02
príspevok od: art4all
Dobry den,
presla som od 7 .rokov uzivania stareho pentax K-X k cerstvo novej k-3ii. K-x mi bez externeho blesku alebo idealneho svetla uz nedal kvalitativne postacujuci vystup. K-3II ma recenzie ako ostra strela . Podanim farieb, atmosferou z nej som nadsena... V exteriery vsak neviem dostat povestnu ostrost. Ocenim vas nazor - Je mozna vacsia ostrost vo vystupe z tejto DSLR? Ak ano, vas nazor - je viditelna chyba vo fotografke - nech sa este uci , alebo moze byt problemovy kus - fotak bol vo vyraznej akcii ako jediny v inter.obchode.
odkial si? uz tu bol spomenuty pentaxfriends.eu, kde nas je vela. (chalani su od Bratislavy, cez Nitru, Povazsku Bystricu aj po Kosice + ostatne mesta a cele Cechy) vieme sa hocikedy stretnut. v pripade problemov, aj poskusat techniku.

pribuzny model K-x som mal, K-r a v pohode. aj K-3 som mal (K-3II je iba update).
minimalne by ma "zarazilo" ze K-3II bola opakovane predana ako rozbalena. predosly chvilkovy majitel asi na nieco prisiel, alebo neprisiel ako sa s Pentaxom foti

ake mas objektivy?
 
portvis
2016-10-30 06:12:53+01
Ako sa spomína hore choď na pentaxfreinds tam sa dozvieš viac,,, ja mám K3II a nemám vôbec problémy s ostrosťou, u teba to asi bude skor technické nedostatky a chybné telo, podstatná informácia je aké je sklo ktoré používaš.
 
art4all
2016-10-30 06:46:57+01
príspevok od: portvis
Ako sa spomína hore choď na pentaxfreinds tam sa dozvieš viac,,, ja mám K3II a nemám vôbec problémy s ostrosťou, u teba to asi bude skor technické nedostatky a chybné telo, podstatná informácia je aké je sklo ktoré používaš.
Dakujem chlapci za odpovede.
Presuvam sa na odporucany portal, pokusim sa stretnut s pentaxakom kt.ju posudi, ked uz bola aspon 1x vratena...
Objektivy - Pentax 50mm 1.8, Sigma 28mm Macro 1.8, Tamron 70-200 2.8
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()