Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D750 - pomalé reakcie

Danndy
2016-09-15 09:25:47+02
Ahojte,
chcem sa opýtať,či je normálne, že niekedy reaguje Nikon D750 spomalene. Napríkad: urobím záber a čakám niekoľko sekúnd, kým sa záber zobrazí na displeji. Chcem zmeniť nastavenie ISO, stlačím gombík a tiež musím čakať, kým sa zobrazí obrazovka s nastavením. Inokedy reaguje okamžite. Fotím do RAW a JPG. Karty používam SanDisc 64GB ExtremePro. V tele mám založené dve karty, so zápisom na obe. Máte podobné skúsenosti, alebo to je dôvod na reklamáciu?
Ďakujem.
 
kaFOtka
2016-09-15 11:48:19+02
ja by som to asi zhodila na tie karty - ked mas nastaveny back-up a dokonca aj raw aj jepeg, asi to moc dlho trva... asi to otestuj, ci ti to robi aj pri zapise na jednu kartu s nastavenim iba do RAW... na reklamaciu to budes mat asi tazko... lebo toto sa tazko dokazuje ze tam nejaka zavada je
 
duroslav
2016-09-15 13:21:01+02
Ja môžem z vlastnej skúsenosti povedať nasledovné.

Pokiaľ je foťák "uspatý" t.j. je vypnutý expozimeter, tak na niektoré tlačítka (napr. prezeranie obrázkov) reaguje s oneskorením.

Po "prebudení" napr. namačknutím spúšte, reaguje rýchlejšie.
 
Danndy
2016-09-16 15:43:35+02
príspevok od: kaFOtka
ja by som to asi zhodila na tie karty - ked mas nastaveny back-up a dokonca aj raw aj jepeg, asi to moc dlho trva... asi to otestuj, ci ti to robi aj pri zapise na jednu kartu s nastavenim iba do RAW... na reklamaciu to budes mat asi tazko... lebo toto sa tazko dokazuje ze tam nejaka zavada je
Ďakujem, vyskúšam.
 
jardodo
2016-10-10 20:39:10+02
Počas zápisu na kartu svieti na zadnej strane fotoaparátu kontrolka. Takže ak je to spôsobené pomalým zápisom asi by mala počas toho oneskorenia svietiť alebo blikať aj tá kontrolka a ak nesvieti, asi bude problém inde.
 
in_flagranti
2016-10-10 20:59:59+02
toz veru u mna s tym zobrazenim fotky po odfotzeni je to rovnako ako u teba. Tiez obcas chvilu trva kym sa fotka ukaze a obcas je tam hned. Fotim tiez na 2 karty, jedna JPG, druha RAW...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()