Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Zrkadlovka vhodná na natáčanie.

kaven22
2016-05-24 14:08:12+02
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli poradiť akú zrkadlovku si mám vybrať na natáčanie videa. Fotím už dlhšiu dobu a veľmi ma baví natáčanie rôznych videí a taktiež fotografovanie hmyzu,kvetín... (makro) . Doteraz som vlastnil zrkadlovku značky Pentax no chcel by som prejsť na Nikon alebo Canon. Príslušenstva na môj Pentax nemám veľa, takže mi prechod na inú značku nebude robiť problém. Premýšľam nad "fullframe" a rozhodujem sa medzi Nikon D750, Nikon D810 alebo Canon 5D Mark3, Canon 6D.
Vopred ďakujem za pomoc.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-24 14:19:54+02
Co takto Sony A7R II?
 
kaven22
2016-05-24 16:04:38+02
príspevok od: Karol Srnec
Co takto Sony A7R II?
Úprimne som nad takýmto fotoaparátom neuvažoval. Vyzerá celkom zaujímavo ale radšej by som išiel do Nikonu alebo Canonu. Raz som mal "kompakt" od Sony a nebol najlepší a zanechal vo mne zlý dojem od tejto spoločnoti. Ako sa hovorí: "Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš".
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-24 16:25:34+02
príspevok od: kaven22
Úprimne som nad takýmto fotoaparátom neuvažoval. Vyzerá celkom zaujímavo ale radšej by som išiel do Nikonu alebo Canonu. Raz som mal "kompakt" od Sony a nebol najlepší a zanechal vo mne zlý dojem od tejto spoločnoti. Ako sa hovorí: "Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš".
Sony A7 je dnes profesionalnym standardom pre video s fotoapartom. To, ze si mal nejaky kompaktik, to nemozes porovnavat. Ale nutit ta nebudem.
A7R II ma nadstandardnu vybavu pre video: Slog2, zebra, peaking level, 4k rozlisenie...
 
kaven22
2016-05-24 16:54:09+02
príspevok od: Karol Srnec
Sony A7 je dnes profesionalnym standardom pre video s fotoapartom. To, ze si mal nejaky kompaktik, to nemozes porovnavat. Ale nutit ta nebudem.
A7R II ma nadstandardnu vybavu pre video: Slog2, zebra, peaking level, 4k rozlisenie...
Ja nechcem Sony A7R II odsudzovať ale chcel som skôr poradiť medzi modelmi ktoré som v úvode napísal. Ale aj tak ďakujem za radu. Určite budem o tom premýšľať.
 
termitix
2016-05-24 22:21:57+02
To čo Ti radí Karol je aktuálne to naj čo sa dá na video s fotoaparátom za dostupnejšie peniaze vymyslieť. Okrem toho pri výbere medzi Canonom a Nikonom má Canon modelmi 70D, 80D celkom príjemné ovládanie pomocou dotykovej obrazovky čo môže byť pri natáčaní videa celkom fajn fičúrina. No je dobré zvážiť, že tam nedostaneš nič so spomínaných funkcií, ktoré ti ponúka Karolov tip Sony A7.
 
RLCV
2016-05-25 10:39:33+02
pridám sa.. keď chceš riešiť seriózne video tak A7 od sony neklame.. ale možno by som na tvojom mieste na fotenie nechal Pentax a na video riešil A7S alebo A7SII - a7r je predsalen viac orientovaná na foto.. a7sII oproti a7s má plus skvelú stabilizáciu a slog3.

plus asi naj výhody sony na video - dyn.. rozsah a u a7s (II) neporovnateľne lepšie ako Canon nikon v horšom svetle. stačí pozrieť na YT porovnávačky.

plus všetky výhody ktoré spomínal Karol
 
Ondrej Čepko
2016-05-25 18:41:08+02
Z osobnej skusenosti mozem povedat ze s Mark3 nic nepokazis hlavne pokial ide o video
Alebo potom ako Karol pise
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()