Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Dynamický rozsah 5DmarkIII vs Nikon D750?

Marek Vančo
2016-02-24 21:00:53+01
Ahoj, na dpreview som si dal porovnať dnamický rozsah Canon 5D mark III voči Nikon D750 a vyšlo mi podľa ich grafu že Canon má väcší rozsah. Prečo sa teda všade hovorí že Canon má menši dynamický rozsah voči Nikonu? Alebo to už neplatí? Alebo to na dpreview zle zmerali? 5D mark III ma dosť láka. Canon má aj lacnejšie objektívy (pevné 50 1.4, 85 1.4, 135 f2).
 
vd
2016-02-24 21:19:35+01
ber canon, neries nepodstatne veci.
 
seifi
2016-02-24 21:31:58+01
Ako vd; alebo ber Nikon; Marek, myslíš si, že ak by si mal jeden deň jeden a druhý deň druhý, že to postrehneš ? nemyslím si, že by nekvalita jedného z nich ti bránila naplno rozvinúť tvoju tvorčiu činnosť.
 
vd
2016-02-24 22:07:58+01
nikon ma lacnejsie FF tela mam pocit, skla neviem ci su drahsie. jedno ano, druhe nie. Rozhodni sa podla toho, co budes fotit. ked krajinu, tak je to jedno Ber D800, ked sporty, ber 1D..ked hobby, kup si 6D. Je to honba za techn. parametrami. Mam 5D3, ani neviem, kolko to ma zaostrovacich bodov, lebo pouzivam len jeden. Mam 6D, uz mi nevadi ani absencia CF karty, wifi mi je na h***o. Nesedi mi rozmiestnenie ovl. prvkov, ani samotne ovladanie. netusim, pre akych ludi to vlastne navrhli. Vystup z neho mi vsak postacuje. U 5D mi plne vyhovuje ovladanie. nic lepsie ludstvo zatial nevymyslelo
 
Jastojan
2016-02-25 08:02:11+01
Viem, že sa to hodne opakuje, ale vezmi ten, čo ti viac padne do ruky Ošahať, poskúšať.
 
MagickVamp
2016-02-25 09:04:14+01
príspevok od: Marek Vančo
Ahoj, na dpreview som si dal porovnať dnamický rozsah Canon 5D mark III voči Nikon D750 a vyšlo mi podľa ich grafu že Canon má väcší rozsah. Prečo sa teda všade hovorí že Canon má menši dynamický rozsah voči Nikonu? Alebo to už neplatí? Alebo to na dpreview zle zmerali? 5D mark III ma dosť láka. Canon má aj lacnejšie objektívy (pevné 50 1.4, 85 1.4, 135 f2).
Pretoze sa vychadza z testov Dxomark a ten hodnoti len kolko dokazes dostat z tienov na nizkom ISO. Vyssie ISO uz vobec neriesi a tiez neriesi kolko dokazes dostat z presvetlenych casti. Su to pravidla Dxomark, ktore sedia Sony cipom. DR testuju napriklad aj na chip.de kde su vysledky ine a casto opacne zas v neprospech Sony cipov. Vsetko je to o tom ako sa test postavi, tak ako s verejnymi sutazami, vyhra ten na koho je zakazka sita.

No a pravdu tak maju aj jedni aj druhi, Nikony skutocne dokazu na nizsich ISO viac vytiahnut z tmavych miest a to ovela viac, D750 mam odskusanu, ako taha z tmavych miest a je to parada na nizkom ISO, na vyssom som ale uz nevidel rozdiel medzi nou a 6D, ale dalo by sa povedat ze od ISO 1600 ma 6D DR lepsi, ale nic zasadne, 5DmkIII som takto netestoval, ale bude to velmi podobne. A tiez som este netestoval ako dokazu tahat zo svetlych miest a v tom by mal byt Canon lepsi.

5D mkIII je stary stroj, ale kvalitny, ak chce niekto fotit profi sportove akcie, 5DmkIII je lepsia volba. D750 je novy stroj, na omak posobi oproti 5DmkIII ako hracka, ale na fotenie je univerzalnejsi a pre nie uzko na sport zameraneho fotografa je to vyhodnejsia kupa. Ale limitovat ta nebude ani jeden ani druhy, skor fakt skusit co ti lepsie sadne a urcite pozriet skla a ich hodnotenia na to co chces ist fotit.
 
rower535
2016-02-28 09:48:37+01
rozdiel v moznostiach dr pri base iso je znacny, pozri priame porovnanie pri extreme -5ev tu v strede clanku: http://www.rossharvey.com/reviews/nikon-d750-review. mal som d750 a co dokazal vytiahnut z tmy na svetlo - len som krutil hlavou, nad iso 1000-1600 vsak rozsah uplne identicky s a7II.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()