Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

canon 7dmk2 vs. canon 6d

blackhawk
blackhawk 2015-10-12 23:56:13+02
zdravím všetkych, potrebujem poradiť trocha pri výbere nastupcu mojej dosluhujúcej Canon 40d.
rozhodujem sa medzi 7dmk2 alebo 6d.
fotim vsetko mozne, raz za cas svatbu, sem tam ponahanam mig29 na sliaci na letisku, sem tam cvaknem krajinku, sem tam doma plastikový model, ....proste vsetko
video je pre mna nepodstatne
vacsiu vahu ma pre mna obrazova kvalita a spolahlivost ostrenia ako vsetky ostatne vychytavky svedciace pre canon 7dmk2. zace 6d je FF a tam je obrazova kvalita este trocha dalej posunuta avsak. pri 6d by som musel kupovat aj objektiv co by navysilo cenu nakupu. teraz mam sice starsi tamoron 17-50 f2,8. viem ziadna slava, ale pri 7dmk2 by som hned nemusel kupovat objektiv. kdezto pri 6d by som musel ist do nejakeho setu s 24-105 co je uz potom cena cez 2200eur.
myslite si ze obrazovo bude stacit 7dmk2 alebo kvalita obrazu je vyrazne horsia oproti 6d?
vdaka za odpovede
 
blackhawk
2015-10-15 22:45:40+02
a predsa este jednu otazku: pri porovnavani autofocusu 40d a 6d, predsa 40d ma vsetky body križové a 6d ma len centralny.....
na tom FF ma laka v podstate ta ina perspektiva ktoru vidiet na fotkach z FF fotakov a teda moznosti ISO....
ostatok hovori pre 7dmk2.......trocha tazko sa mi hodnoti iso z roznych recenzi rpúetoze mam dojem ze polovica recenzanzov nedokaze upravovat a odsumovat fotky
 
Roman Point
2015-10-16 06:07:47+02
7DmkII vs. 6D
Ber to tak že je to čisto môj subjektívny názor. Tiež som sa rovnako rozhodoval.. Kúpil som 6D a som maximálne spokojný. 6D je menšia, ľahšia a poskytuje lepší obrazový výkon než 7D. S fotenim akcií, detí ( moje má 14mesiacov a je blesku rýchle ) nemám žiadny problém. A v zlých svetelných podmienkach mi zaostria všetky body aj tie nekrizove. Až v naozaj tme zaostri iba ten stredový. Nič ma na fotaku neobmadzuje a obrazovy výstup je excelentný. ( mal som predtým 600D, 7D, EOS M3 ) zatiaľ je to to najlepšie čo som kedy mal alebo choď do sony
 
MagickVamp
2015-10-16 07:37:04+02
príspevok od: blackhawk
a predsa este jednu otazku: pri porovnavani autofocusu 40d a 6d, predsa 40d ma vsetky body križové a 6d ma len centralny.....
na tom FF ma laka v podstate ta ina perspektiva ktoru vidiet na fotkach z FF fotakov a teda moznosti ISO....
ostatok hovori pre 7dmk2.......trocha tazko sa mi hodnoti iso z roznych recenzi rpúetoze mam dojem ze polovica recenzanzov nedokaze upravovat a odsumovat fotky
40d je velmi stary fotak, 6D prislo na trh az 5 rokov po 40D, ma rychlejsi procesor, vymakanejsie ostrenie a je jedno ze 40d ich malo vsetky krizove. Ludia casto vravia ze vedlajsie body u 6D nie su dost dobre. A vacsinou to vravia majitelia 6D, lebo to porovnavaju s krizovym bodom 6D, lenze ten je ultra citlivy. Nikon na takto citlivy ostriaci bod dospel az modelom D750 minuly rok. Takze si nemyslim ze je spravodlive tvrdit ze vedlajsie u 6D nie su dobre, oni ostria uplne spolahlivo ked maju tolko svetla,kolko potrebuju takmer vsetky zrkadlovky v tejto triede. Ale v tej dobe ked bola 6D vydana, tak snad ani nebol fotak co by mal tak citlivy stredovy bod, tak tazko od nej chciet aby take mala vsetky, to by stala asi dva krat tolko. Ja najcastejsie so 6D fotim psy pri hre a nemam najmensi problem.

7D mark II ma zas najlepsie ostrenie ake na trhu k dnesnemu dnu existuje. Je to asi jedina profi zrkadlovka s APSC snimacom na trhu. Co sa tyka ISO, tak kvalita ISO je rozna v zavislosti od mnozstva svetla, ak je svetla malo tak ISO 3200 je ovela skaredsie ako ked je svetla vela. Takze z foto inych ludi tazko zistis ci ti kvalita ISO staci alebo nie. 7D mark II je vyssi level vo foteni sportu a snimac je fajn do ISO 1600, v podstate porovnatelny so 6D..potom uz ale ISO u 7D mark II klesa na kvalite rychlejsie a to aj v zavislosti od svetla. Ak je pekny den, tak ISO3200 bude takmer tak dobre ako ISO u 6D. Ak je svetla malo tak rozdiel bude na tom istom ISO markantny. Ak so 6D budes fotit tam kde je malo svetla na ISO6400 a so 7D mark II tam kde je vela svetla na ISO6400 tak si povies ze maju ISO takmer rovnake.
 
blackhawk
2015-10-29 23:35:34+01
len som sa chcel vsetkym podakovat za rady..... skoncil som nakoniec na 5d mk3.
 
Roman Point
2015-10-30 04:44:39+01
príspevok od: blackhawk
len som sa chcel vsetkym podakovat za rady..... skoncil som nakoniec na 5d mk3.
"Zlatá stredná cesta". Veľa svetla a kopec dobrých záberov prajem. S týmto fotakom by si mal mať zopár rokov pokoj.
 
Tibor78
2015-10-30 05:45:52+01
Mam mk3 a mozem povedat ze som maximalne spokojny, ma spolahlive zaostrovacie body rozmiestnene po velkej casti hladacika a naviac su zobrazene LCD technologiou...2sloty na pamatove karty...Lepsie od 6D to je jasne...
 
blackhawk
2015-10-30 08:16:56+01
vdaa, aj ergonomia mi sedi viac ako na 6d a ked som si zaratal vsetky akocie typu cashback a recyklacia stareho fotaku tak ten cenovy rozdiel zase taka priepast nebola.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()