Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Prechod z Canon 450D na 700D

scientific
scientific 2015-08-24 20:41:55+02
Dobrý deň, rád by som sa dozvedel či tento prechod na novšie telo sa mi prejaví aj v kvalite fotografií. Zo 450D si nechám EF-S 55-250 a k 700D bude nový základný objektív 18-55 STM. 700D preto lebo má výklopný a dotykový displej s dobrým rozlíšením na nočné fotky oblohy. So 450D som mal pri kolmých snímkach už problém v zaostrení cez liveview aj manuélne ostrenie záklaďáku 18-55 moc nedržalo. Aj šum bol vysoký pri ISO 1600 a 15-30s expozícii. Musel som mať zapnuté odšumovanie lebo bez tam bolo množstvo hot-pixelov. O tomto type 700D je najmenej informácií. 450D za dobrého svetla fotí skvele ale niekedy sa už expozične netrafí, pripisujem to uzávierke, len ja som urobil nad 100k cvaknutí a kupoval som ju ako jazdenú.
Je možnosť doplatiť+150€ za Canon 750D s novším čipom. Bolo by to lepšie riešenie?
 
aeon3
2016-01-13 22:11:36+01
príspevok od: Karol Srnec
Neoplati. Kup si radsej nejaky fajny objektiv, co ma nejaku vlastnost, ktoru vyuzijes. Hlvne ale hladaj krmivo pre svoj fotak. Krmit super fotak pomijami neurobi nikdy dobru fotku. Ale nakrmit obycajny fotak kaviarom, fotky budu super.
Pozeral som objektívy v zimnej akcii canon cashback, ako náhradu za setový objektív Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II , kde ma zaujali tieto dva, ale nemám s nimi skúsenosť, ktorý by ste odporučili ?
Canon EF 24-70mm f/4L IS USM
CANON EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

Oba sú približne v rovnakej cenovej hladine, pričom prvý je ešte lacnejší.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-13 22:13:22+01
príspevok od: aeon3
Pozeral som objektívy v zimnej akcii canon cashback, ako náhradu za setový objektív Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II , kde ma zaujali tieto dva, ale nemám s nimi skúsenosť, ktorý by ste odporučili ?
Canon EF 24-70mm f/4L IS USM
CANON EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

Oba sú približne v rovnakej cenovej hladine, pričom prvý je ešte lacnejší.
Prvy je primarne urceny pre FF a nie APS-C, na ktorom ma menej prakticky rozsah. Druhy je vlajkova lod v standardnych zoomoch pre APS-C. Obidva su x-krat preberane vo fore.
 
scientific
2016-01-15 16:49:50+01
Ja som začal toto vlákno a neľutujem že mám 750D, stavový displej nepotrebujem a tak mám rozloženie ovl. prvkov ako na 450D. Výklopný, otočný a dotykový displej je fantastická vec. Aj keď statív je namierený kolmo nahor viem si natočiť displej do pohody a všetky ovládacie prvky sú tam. Nemusím sa hrabať tlačítkami a rolermi v menu. Kvalita displeja je výborná, expozícia dotykom menej zatrasie ako spúšťou a zaostrí tam kde sa dotknem. Preostrovanie pri videu jemnučkým dotykom sa nedá porovnať s prstencom. ISO 1600 na publikovanie štandartne stačí. Aj 6400 zvládne.
 
Gino
2016-01-15 19:26:27+01
príspevok od: scientific
Ja som začal toto vlákno a neľutujem že mám 750D, stavový displej nepotrebujem a tak mám rozloženie ovl. prvkov ako na 450D. Výklopný, otočný a dotykový displej je fantastická vec. Aj keď statív je namierený kolmo nahor viem si natočiť displej do pohody a všetky ovládacie prvky sú tam. Nemusím sa hrabať tlačítkami a rolermi v menu. Kvalita displeja je výborná, expozícia dotykom menej zatrasie ako spúšťou a zaostrí tam kde sa dotknem. Preostrovanie pri videu jemnučkým dotykom sa nedá porovnať s prstencom. ISO 1600 na publikovanie štandartne stačí. Aj 6400 zvládne.
ten príplatok za 760D nieje tak veľký, aby som dokázal oželieť:
-vodováhu na LCD a v hľadáčiku (veľmi užitočná vec)
-viac o jeden otočný volič
-stavový panel (ten ale osobne nepotrebujem)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()