Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

fotit farby na produktovej fotografi látok

djkremik
2015-04-30 07:40:25+02
zdravim vlastním fotoaparat cPowerShot G10 no niekedy mam problem ked fotim metráž a látky ktore su jednofarebne a hlavne hraškovo zelene svetlocervene. ked fotím detail látky uplne sa mi rozbije otien a ked prejdem celým menú a mením farby.ukážka http://kremik.sk/1655-uplety-viskoza-uni-vzor-metraz Problém je niekedy dosiahnuť vernost fotografie. Ked fotíte na online obchod aby zakaznik videl cím presnejší odtien a štruktúru metráže.
galantéria sa fotí celkom dobre ako zipsi, goralky . najlepšie sa fotia gombíky na bielom papieri.
Vsetky fotografie robim, aspon sa snažim fotoť na dennom svetle. Porosím postrehy a rady ako sa mozem zlepsit. Aby boli vo svete online fotografie vernejšie. Veľmi rád sa zapojim do diskusie. dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-30 08:17:24+02
1. Fotenie farieb znamena, ze zvladnes kompetny colormangement. Od fotenia s kalibracnym tercom, presnou expoziciou, presnym vyvazenim bielej, custom DNG profilom fotoaparatu. Dalej kvalitny graficky monitor, samozrejme skalibrovany, program na upravu s colormanagementom.
2. Aj ked toto vsetko zvladnes, nikdy neovplyvnis, ako to uvidi zakaznik, kedze len jeden z mliona ma kvalitny skalibrovany monitor, na ktorom uvidi verne farby.
3. S kompaktom a bez znalosti sa pustats do odboru, ktory bol kedysi vyhradeny specialstom profikom. Dnes si kazdy kupi fotak a foti si to sam. Taka je doba a nic na tom nezmenime. Cena je na prvom mieste, profesionalita sa dnes nenosi. Je draha.
 
djkremik
2015-04-30 08:56:52+02
diky za odkazy. kedysi som fotil klasikov fotakom. uz sa doba zmenila a treba bit aj technicky, softverovo vzdatný pri foteni. diky za typy
 
Martin Školiak
2015-04-30 09:07:52+02
príspevok od: djkremik
zdravim vlastním fotoaparat cPowerShot G10 no niekedy mam problem ked fotim metráž a látky ktore su jednofarebne a hlavne hraškovo zelene svetlocervene. ked fotím detail látky uplne sa mi rozbije otien a ked prejdem celým menú a mením farby.ukážka http://kremik.sk/1655-uplety-viskoza-uni-vzor-metraz Problém je niekedy dosiahnuť vernost fotografie. Ked fotíte na online obchod aby zakaznik videl cím presnejší odtien a štruktúru metráže.
galantéria sa fotí celkom dobre ako zipsi, goralky . najlepšie sa fotia gombíky na bielom papieri.
Vsetky fotografie robim, aspon sa snažim fotoť na dennom svetle. Porosím postrehy a rady ako sa mozem zlepsit. Aby boli vo svete online fotografie vernejšie. Veľmi rád sa zapojim do diskusie. dakujem
Problém vidím v tom, teda aspoň predpokladám, že vyváženie bielej máš nastavené na automatike. Automatika fotoaparátu nevie že ty sa snažíš odfotiť jeden odtieň. Preto sa pridaním doplnkového odtieňu k farbe akú fotíš snaží dosiahnuť akýsi farebný stred. Čím viacej odtieňov máš v obraze tým jednoduchšie dokáže automatika fotoaparátu farby vyvážiť správne. S tým majú problém aj oveľa kvalitnejšie fotoaparáty. Odporúčam ti nastaviť vyváženie farieb podľa prostredia v akom fotíš. Ak vonku tak daj režim Day light, ak pod zamračenou oblohou daj Cloudy, ak pod mrakom daj Shade ak z bleskom daj Flash. Výsledky by mali byť oveľa lepšie ako na automatike. Ideálne a najpresnejšie by bolo ak si nastavíš vyváženie bielej podľa šedej tabuľky. Všetky tieto rady sú ale zbytočné ak nemáš nastavený colormanagement celej sústavy. Ono je toto robota naozaj pre profíka, aj keď si to každý myslí že to zvládne sám.
 
kakadu
2015-04-30 11:40:50+02
príspevok od: djkremik
zdravim vlastním fotoaparat cPowerShot G10 no niekedy mam problem ked fotim metráž a látky ktore su jednofarebne a hlavne hraškovo zelene svetlocervene. ked fotím detail látky uplne sa mi rozbije otien a ked prejdem celým menú a mením farby.ukážka http://kremik.sk/1655-uplety-viskoza-uni-vzor-metraz Problém je niekedy dosiahnuť vernost fotografie. Ked fotíte na online obchod aby zakaznik videl cím presnejší odtien a štruktúru metráže.
galantéria sa fotí celkom dobre ako zipsi, goralky . najlepšie sa fotia gombíky na bielom papieri.
Vsetky fotografie robim, aspon sa snažim fotoť na dennom svetle. Porosím postrehy a rady ako sa mozem zlepsit. Aby boli vo svete online fotografie vernejšie. Veľmi rád sa zapojim do diskusie. dakujem
tvoj problem je, ze robis nieco na co nemas dostatocne mnozstvo praktickeho vzdelania.
Mas dve moznosti prva je ta, ktoru ti poradil srnec - v dnesnej dobe sa to tak, ale uz nerobi.
Druha je odfotit to napr. aj tym tvojim kompaktom a potom to presne doladit softverovo v pc.


 
djkremik
2015-08-04 18:15:10+02
a preto som tu aby som ich ziskal

ako urobit produktove foto aby to vyzeralo zatial je to bieda co by ste poradili
nasvecujem 2x 4 ziarovkami zo stativov mam biele pozadie a fotag canon g10 . keby som na to mal tak si to dam nafotit foto na -radostne.sk-
 
Fuser
2015-08-05 09:35:06+02
1. Fotografuj do RAW_u v PC to upravis ovela lahsie/lepsie.

2. Co si mam predstavit pod "4 ziarovkami" (radsej odfot ako totu budes opisovat, + parametre)?

3. Viaceri ta tu sfuknu, ze nato nemas a ze si to mas dat nafotit - ked s niecom zacinas, tak malo kto poradi. Zaciatky su vzdy tazke asi nato zabudli ... ale je aj vela takych co maju vela $ a ked prenich nieco robis, tak ti zadarmo ani vodu nedaju - preto, takym nikto nechce pomahat a ludia ich maju plne zuby.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-08-05 10:07:14+02
príspevok od: djkremik
a preto som tu aby som ich ziskal

ako urobit produktove foto aby to vyzeralo zatial je to bieda co by ste poradili
nasvecujem 2x 4 ziarovkami zo stativov mam biele pozadie a fotag canon g10 . keby som na to mal tak si to dam nafotit foto na -radostne.sk-
Neviem, co ocakavas? Fotky su podla mna OK. Samotny produkt je nafoteny dobre (na webovy shop). Chce to len odstranit pozadie, co hravo zvladne Photoshop. Z takehoto stylu produktoviek nikdy nebude umelecke pozeranicko. To by chcelo pekne fotky s modelkou. Pre potreby bezneho shopu jeto ale dostacujuce.
 
rybana
2015-08-05 10:48:02+02
mozes skusit v photoshope nastavit priamo biely bod ked je pozadie biele. ( robi sa to napr v levels su tam na boku take 3 kvapatka vezmes to na bielu a kliknes na svetlu cast poyadia kde vies ze bola biela bey akehokolvek tiena ostatne farbu ti to tiey automatickz doladi podla toho a nebudes musiet ani odstranovat pozadie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()