Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

70D + 100mm Macro USM problém s AF?

stokinger
2014-12-14 19:24:15+01
Zdravím, dnes ma prekvapila jedna vec... už davnejšie som si všimol, že s týmto objektívom mám zrazu strasne moc odpadu...dnes len tak, že ho vyskúšam a zrazu toto... Af na oko, v očiach slnko teda kontrastna scena, exif f2.8, čas 1/200 a zrazu 10 neostrých foto z 10... nannete som zachytil nejaký problém s kompatibilitou Af s niektorými objektívmy... počuli ste už niekto o tom.. popípade sa pýtam, či môžem mať vo foťáku niečo zle nastavené a podobne... s mikroadjustment som ničnerobil..dik za postrhy...
 
stokinger
2014-12-16 08:54:07+01
Tak zrejme som prišiel na problém...na nete som sa dopátral k nasledujúcemu článku http://www.the-digital-picture.com/News/News-Post.aspx?News=7260
hovorí o tom, že 70d-čko má problémy s kompatibilitou s niektorými staršími objektívmi najmä cez fotenie cez hľadáčik. Absolvoval som cca dve fotenia so 100mm macro USM staršou verziou a bol som prekvapený koľko mám odpadu naúposledy teraz v nedelu tak ako v článku vyššie... fotil som aj s externým bleskom a tzaujímave bolo že ke´d bolo svetla viac teda slnko do očí poprípade dosvietené bleskom fotografie boli neostré.... problém bol zrejme s kompatibilitou... mate aj vy nejaké skúsenosti pri použití objektívou v tabuľke?dik...
 
bear
- moderator
2014-12-16 11:38:28+01
List of Canon lenses that Have Limited Compatibility with the Dual Pixel CMOS AF System - to znamena, ze problem moze byt pri foteni cez LiveView nie cez hladacik
 
stokinger
2014-12-16 12:01:38+01
príspevok od: bear
List of Canon lenses that Have Limited Compatibility with the Dual Pixel CMOS AF System - to znamena, ze problem moze byt pri foteni cez LiveView nie cez hladacik
to som si všimol samozrejme ale aj na neajkkom inom zdroji som zachytil že so staršími objektívmi môžu byť problémy s AF a tam sa spominal focus celkovo nie len cez dual pixel CMOS... každopadne ako som hore spominal mam s tou 100mm strašne veľa neostrých záberov...ešte poskúšam a uvidíme... každopádne sa mi zdá že ten foťák sa správa nejako zváštne v niektorých prípadoch...
 
stokinger
2014-12-16 18:53:57+01
tak po serií dnešných testovaní som dospel k dalsej veci... telo ostrí super s 13 bodmi ale so šiestimi bodmi vpravo a vlavo od stredového je riadny front focus ide o tieto body, ktoré sú vyznačené na obrázku...stredný a všetky ostatné sú presné... dá sa to nejako poriešiť...nakalibrovať v servise? alebo čo s tým? zajtra ešte poskúšam aj iný objektív 400mm 5.6 a som zvedavý či to robí len so 100vkou alebo aj s inými onjektívmi dik za radu ak vie niekto čo s tým...
 
stokinger
2014-12-16 19:19:57+01
takže rovnakú vec robí aj s 17-55 IS USM...takže to nie je problém objektívu....
 
bear
- moderator
2014-12-16 21:28:33+01
niektore objektivy nemaju "rovinu" zaostrenia, ale skor gulovy vysek (rovina ostrosti je prehnuta a cim dalej od stredu, tym je vzdialenost zaostrenej casti vacsia). Pri niektorych fotkach je to vyhoda, inokedy nevyhoda (malokedy v praxi ostris na presnu rovinu). Ak mas chyby zaostrenia len napravo a nalavo a nad a pod stredovym bodom je to OK, su 2 mozne chyby:
- krivo osadeny zaostrovaci modul (ak to robi so vsetkymi objektivmi)
- decentering objektivu (posunuta niektora sosovka/skupina sosoviek v objektive).
 
stokinger
2014-12-16 21:39:46+01
príspevok od: bear
niektore objektivy nemaju "rovinu" zaostrenia, ale skor gulovy vysek (rovina ostrosti je prehnuta a cim dalej od stredu, tym je vzdialenost zaostrenej casti vacsia). Pri niektorych fotkach je to vyhoda, inokedy nevyhoda (malokedy v praxi ostris na presnu rovinu). Ak mas chyby zaostrenia len napravo a nalavo a nad a pod stredovym bodom je to OK, su 2 mozne chyby:
- krivo osadeny zaostrovaci modul (ak to robi so vsetkymi objektivmi)
- decentering objektivu (posunuta niektora sosovka/skupina sosoviek v objektive).
už som z toho jeleň...všetky problemy na nete co som našiel sa tykajú hlavne stredovej oblasti... u mna však ide o body vpravo a vľavo.... opat som to teraz skusal s tou 100mm s internym bleskom par fotiek na oko psa a teraz to vyzera ok...tak už neviem teda ešte skusim zajtra na test. obrazec... to som skusal ale iba so stredovým kde to bolo ok ale s ostatnými nie... neviem ale stale sa mi zda že som pri veľmi dobrom svetle a rýchlej expozícií so 100mm macro mal veľa odpadu...pri 40D som si to nevšimol ale možno je to len moj amaterizmus fakt neviem...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()