Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

ostrosť nočnej fotografie

natália.rovňanová
2016-12-26 14:58:34+01
Ahojte, potrebovala by som poradiť ako dosiahnúť ostrosť pri fotení nočnej prírody s oblohou. Viem približne ako fotiť ostro hviezdy v rámci možností ( objektív tamron 17-50 mm, telo nikon D90 ), ale ako dosiahnem, aby hory prípadne stan boli ostré zároveň s oblohou pri jednocvaku ? Vďaka za trpezlivosť a kľudne polopatistickú odpoveď , ktorej budem rozumieť
 
mongi
2016-12-26 16:06:03+01
Ostri hyperfokálne
 
belco
2016-12-26 17:01:33+01
Podla mna je to nespravne zaostrene na nekonečno. Lebo ani to čo je za horami nie je ostré, a ani hviezdy nie su ostré. Este rozmyslam, ze rozmazanie mohla sposobit aj vlhkost, ak by nebola technika dostatocne vytemperovana na okolitu teplotu. Zazil som prakticky.
 
zenes
2016-12-27 18:05:56+01
príspevok od: natália.rovňanová
Ahojte, potrebovala by som poradiť ako dosiahnúť ostrosť pri fotení nočnej prírody s oblohou. Viem približne ako fotiť ostro hviezdy v rámci možností ( objektív tamron 17-50 mm, telo nikon D90 ), ale ako dosiahnem, aby hory prípadne stan boli ostré zároveň s oblohou pri jednocvaku ? Vďaka za trpezlivosť a kľudne polopatistickú odpoveď , ktorej budem rozumieť
Strasne zle nastavenie (podla exifu) a zla kvalita, stativ, samospust, vysia clona, najnizsie ISO, dlhy cas... dost polopate?
 
zenes
2016-12-27 18:27:49+01
a potom to moze vyzerat aj nejak takto, F14, iso100, 30s
 
jardodo
2016-12-27 22:02:01+01
príspevok od: natália.rovňanová
Ahojte, potrebovala by som poradiť ako dosiahnúť ostrosť pri fotení nočnej prírody s oblohou. Viem približne ako fotiť ostro hviezdy v rámci možností ( objektív tamron 17-50 mm, telo nikon D90 ), ale ako dosiahnem, aby hory prípadne stan boli ostré zároveň s oblohou pri jednocvaku ? Vďaka za trpezlivosť a kľudne polopatistickú odpoveď , ktorej budem rozumieť
Snáď by som ešte upozornil že ak je to stabilizovaný Tamron, tak pri fotení zo statívu treba stabilizáciu vypnúť. V tomto prípade stabilizácia pôsobí kontraproduktívne.
 
zenes
2016-12-28 07:15:41+01
samozrejme gyroskopicky senzor vo vsetkych opto stabilizaciach nielen tamron pri pevne ukotvenom objektive (stativ) rozochveje sam seba cez elektromagnety a vysledok je pohyb ktory je "kontraproduktívny"
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()