Hore
Fórum » Pokec
 

Pomoc...nasiel som neco stareho :D

Olanzuan
2015-10-27 15:08:39+01
Dobry den, o fotoaparatoch moc neviem, ale uz mi doma dlhsie lezi jeden stary fotak aj nejake sosofky. Rad by som vedel co je to zac, aku to ma hodnotu asi a ci sa napr daju pouzivat tie sosovky aj na moderne DSLR? A este na ten najvacsej sosovke mam taky dojem ze tam na spodu nieco chyba hmm? Ked som zaostril, tak sa otvorila ta iris alebo ako sa to vola ale naspat to uz neslo. To asi kvoli tomu ze tam nieco chy nie?Som to aj odfotil, tak dakujem za info zatal. Kamera a sosovky su ako nove, ale nevieem zistit ci funkcne

pekny den
 
Olanzuan
2015-10-27 15:13:28+01
Este by som chcel dodat nazvy tych sosviek, lebo sa mi nemestili setky fotky sem. su to od znacky Carl Zeiss Jenna:
MC Biometar 2,8/80
MC Sonnar 2,8/180
MC Flektogon 4/50

Dakujem
 
Roman Point
2015-10-27 15:39:09+01
príspevok od: Olanzuan
Este by som chcel dodat nazvy tych sosviek, lebo sa mi nemestili setky fotky sem. su to od znacky Carl Zeiss Jenna:
MC Biometar 2,8/80
MC Sonnar 2,8/180
MC Flektogon 4/50

Dakujem
No a teraz "ked víš názvy" pozri na ebay alebo google a ten ti vyhodí ceny minimálne tých šošovek.
 
thelonge
2015-10-27 15:40:01+01
hmm stary stredoformat v tychto veciach sa vobec nevyznam ale sam som zvedavy, snad sa najde niekto kto povie viac. Cenu sa bude dost odvijat od toho v akom su stave, pises ze su ako nove ale ze nieco chyba... takze tazko povedat. Pre lepsiu predstavu sa pozri na ebay:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xpentacon+six.TRS0&_nkw=pentacon+six&_sacat=0
 
Ajax2
2015-10-27 15:58:37+01
Ide určite o objektívy, ktoré sa používali v jednookej zrkadlovke Praktisix, neskôr Pentacon six vyrábanej v bývalej NDR. Táto jednooká zrkadlovka 6x6 sa predávala so základným objektívom Biometer 2,8/8O. Ostatné sa dali dokúpiť. Na vtedajšiu dobu to boli u nás (východnom bloku) jedine dostupné optiky pre amatérov. Používali ich aj profesionálny fotografi. Prektisix a Pentacon six boli dosť poruchové fotoaparáty. Carl Zeis vyrábal aj do jednookých kinofilmových fotoaparátov Exa,Praktica, Praktina, Exakta Varex optiky rôznych ohniskový vzdialeností.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-27 16:50:13+01
AKekolvek teoretizovanie o cene je bezpredmetne, ak nepozname stav- P-SIx je kazovy, caste problemy s polickovanim. Moze aj prefukovat zadna stena. Na objektivch nemusi fungovat clona, pomerne casta byva plesen vo vnutri. Treba to nechat prekontrolovat niekomu, kto sa do toho vyzna a potom sa moze urcovat cena.
 
Marek Janicko
2015-10-27 17:23:41+01
príspevok od: Olanzuan
Este by som chcel dodat nazvy tych sosviek, lebo sa mi nemestili setky fotky sem. su to od znacky Carl Zeiss Jenna:
MC Biometar 2,8/80
MC Sonnar 2,8/180
MC Flektogon 4/50

Dakujem
P6 je viacmenej uz iba tazitko v dnesnej dobe z dovodu poruchovosti. A skor ci neskor kazdy stroj bude trpiet na typicke chyby daneho modelu.

Objektivy sa vacsinou daju pouzit na DSLR no musis mat redukciu. Z tych troch viacmenej 80tka je zaujimava. No iba z hladiska ceny, pretoze hodnota toho objektivu sa pohybuje medzi 20-30€. No pytat viacej nieje zakazane.

Ebay je dobry zdroj informacii no zavisi kde to budes predavat. Ak na slovensku, nemozes pytat tolko co na ebay pretoze napr. pre ameriku je to cista rarita a tam sa ceny kvoli tomu omnoho vyssie a opacne. Co sa vyrabalo len v amerike, tu soji omnoho viac.

Ak budes chciet predat MC Biometar 2,8/80 napis mi kludne cenovu ponuku na marek@janicko.com
 
PeCh
2015-10-27 23:04:46+01
príspevok od: Olanzuan
Este by som chcel dodat nazvy tych sosviek, lebo sa mi nemestili setky fotky sem. su to od znacky Carl Zeiss Jenna:
MC Biometar 2,8/80
MC Sonnar 2,8/180
MC Flektogon 4/50

Dakujem
80-ka je záklaďák pomerne bežný objektív. 180-ka je portrétový, 50-ka širokáč. Sú to Carl Zeiss, stále majú dobré meno, aj keď sú tuším z DDR tovární. U nás som videl telo s 80-kou objektívom za cca 120 €, na ebay nie je problém aj dvakrát toľko. Samozrejme musí byť v dobrom stave, no podľa fotiek to vyzerá, že nie je v ukážkovej forme a bude skôr ťažko predajný.

Objektívy môžeš používať aj na DSLR cez príslušný adaptér. Zaujímavé je použiť tilt-shift adaptér, keďže ide o stredoformátové objektívy. Najlacnejšia možnosť ako získať tilt-shift objektív.

BTW mám dve tieto telá aj s 80kami. Pri dobrom zaobchádzaní sa netreba báť kazivosti, najčastejší problém s políčkovaním bol zväčša spôsobený medzi stoličkou a fotoaparátom pri zakladaní filmu, ale keby bol aparát lepšie navrhnutý, nemusel by si fotograf dávať taký pozor pri zakladaní filmu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-28 06:48:49+01
príspevok od: PeCh
80-ka je záklaďák pomerne bežný objektív. 180-ka je portrétový, 50-ka širokáč. Sú to Carl Zeiss, stále majú dobré meno, aj keď sú tuším z DDR tovární. U nás som videl telo s 80-kou objektívom za cca 120 €, na ebay nie je problém aj dvakrát toľko. Samozrejme musí byť v dobrom stave, no podľa fotiek to vyzerá, že nie je v ukážkovej forme a bude skôr ťažko predajný.

Objektívy môžeš používať aj na DSLR cez príslušný adaptér. Zaujímavé je použiť tilt-shift adaptér, keďže ide o stredoformátové objektívy. Najlacnejšia možnosť ako získať tilt-shift objektív.

BTW mám dve tieto telá aj s 80kami. Pri dobrom zaobchádzaní sa netreba báť kazivosti, najčastejší problém s políčkovaním bol zväčša spôsobený medzi stoličkou a fotoaparátom pri zakladaní filmu, ale keby bol aparát lepšie navrhnutý, nemusel by si fotograf dávať taký pozor pri zakladaní filmu.
Problem P-Sixu je s poddimenzovanou oskou. AK pri pretacani filmu nebrzdis packu, oska sa rychlo opotrebuje. Neviem ako dnes, ale kedysi stacilo vymenit osku za kvalitnejsiu a bolo po probleme.
 
Martin8101
2015-10-28 09:30:24+01
príspevok od: Marek Janicko
P6 je viacmenej uz iba tazitko v dnesnej dobe z dovodu poruchovosti. A skor ci neskor kazdy stroj bude trpiet na typicke chyby daneho modelu.

Objektivy sa vacsinou daju pouzit na DSLR no musis mat redukciu. Z tych troch viacmenej 80tka je zaujimava. No iba z hladiska ceny, pretoze hodnota toho objektivu sa pohybuje medzi 20-30€. No pytat viacej nieje zakazane.

Ebay je dobry zdroj informacii no zavisi kde to budes predavat. Ak na slovensku, nemozes pytat tolko co na ebay pretoze napr. pre ameriku je to cista rarita a tam sa ceny kvoli tomu omnoho vyssie a opacne. Co sa vyrabalo len v amerike, tu soji omnoho viac.

Ak budes chciet predat MC Biometar 2,8/80 napis mi kludne cenovu ponuku na marek@janicko.com
Mna by zas zaujimal MC Sonnar 2,8/180. Napis mi prosim, kolko by si zan chcel... Vdaka
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()