Hore
Fórum » Pokec
 

Pozor na podvodníka

missik
missik 2012-10-02 12:18:43+02
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
 
sachmo
2012-10-16 22:24:33+02
príspevok od: Marcel Rebro
V roku 1999 si este Cold Steel nechaval cepele robit v Japonsku. Nemozem za to ze mas skusenosti len so sucasnymi taiwanskymi verziami.
A akym sposobom mas tu japonsku cepel upevnenu v tom plaste, zytel alebo co to je?
 
leto
2012-10-16 22:26:48+02
príspevok od: Marcel Rebro
alebo aj dobre nalozena billa
to kam sa chodí s takou výbavou?
 
lu_boss
2012-10-16 22:34:19+02
príspevok od: Marcel Rebro
Inac zavinac, barsnajsamvacsi podvodnik na ePhoto je Peter "IceDive1" Nemeth. Dnes udrel v Dahabe -105m ...
... a cas ? Pod 10 s ?
Inac zavinac, ze gratulujeme.
 
Paulie
2012-10-16 23:36:32+02
príspevok od: leto
to kam sa chodí s takou výbavou?
na piknik
 
blahoslav J B Art
2012-10-17 00:49:03+02
príspevok od: missik
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
za kolko predas 1 skalu ?
 
missik
2012-10-18 13:31:29+02
tak boli tam dve, tak že si to ty, tak nebudem na Tebe zarábať a dám Ti ju za nákupnú cenu, takže 200 eur... može byť? Pošli adresu..
 
root27
2012-10-18 16:09:49+02
príspevok od: missik
tak boli tam dve, tak že si to ty, tak nebudem na Tebe zarábať a dám Ti ju za nákupnú cenu, takže 200 eur... može byť? Pošli adresu..
nechapoem tento druh implicitneho myslenia, preco by ju mal hned predavat, to je pre neho teraz taka rarita, ja osobne by som si tie skaly zalozil do vi3ny
 
vladok51
2012-10-18 18:48:00+02
Ja som mal podobný prípad.Na dobierku som dostal kilo múky za 250 euro ale hneď na pošte zablokovali platbu a ja som musel obratom doniesť z polície o podaní tr.oznámenia.Menovaný podvodník toho mal viac a už je aj odsúdený.Dokonca má aj titul.Peniaze mi vrátili po ukončení súdu.
 
Marcel Rebro
2012-10-18 18:54:42+02
príspevok od: vladok51
Ja som mal podobný prípad.Na dobierku som dostal kilo múky za 250 euro ale hneď na pošte zablokovali platbu a ja som musel obratom doniesť z polície o podaní tr.oznámenia.Menovaný podvodník toho mal viac a už je aj odsúdený.Dokonca má aj titul.Peniaze mi vrátili po ukončení súdu.
Kazdopadne kilo muky je vyuzitelnejsie ako dve tehly. Aj ked v konfrontacii s predajcom je tehla pouzitelnejsia - cerveny prasok medzi zubami je z didaktickeho hladiska ucinnjesi ako biely.
 
vladok51
2012-10-18 19:00:20+02
Posielať peniaze na účet je menej bezpečné.
 
MartinH
2012-10-24 22:51:18+02
necital som to tu cele, ako to dopadlo? Zda sa mi ze presne tato pani Hlatka chcela dobehnut aj mojho kamarata, ale kedze je jej meno a adresa na nete, kamarat si ju nasiel a pani mu vratila peniaze, tak isto by som to urobil aj ja + by dostala este pokutu..
 
atariak
2012-10-24 23:15:12+02
príspevok od: Marcel Rebro
V roku 1999 si este Cold Steel nechaval cepele robit v Japonsku. Nemozem za to ze mas skusenosti len so sucasnymi taiwanskymi verziami.
a san mai ti nie je dost dobry? pravda, je treba si fest priplatit
 
sachmo
2012-10-24 23:34:36+02
príspevok od: atariak
a san mai ti nie je dost dobry? pravda, je treba si fest priplatit
Ked uz san mai, tak od mcusta, to aj pekne vyzera (napr taky yoroi), navyse s teflonovym capom.
 
missik
2012-11-06 13:39:00+01
tak ja nemam zatial nic nove. Odkedy ma kontaktovala policia, tak mi povedali, ze je to v stadiu riesenia, ze je na nich hromadne trestne oznamenie, ale zatial nemam dalsie informacie.

Vladok hovoris, ze Ti peniaze vrátili? A vrátil Ti ich súd, alebo ako to bolo?
 
missik
2012-11-06 13:41:02+01
inak na tej stránke som našiel aj celkom zaujímavý článok okolo podvodov:
http://podviedli.ma/podvody-a-podvodnici/

vedieť tak toto všetko dopredu...
 
mirosz
2012-11-06 14:11:04+01
príspevok od: missik
inak na tej stránke som našiel aj celkom zaujímavý článok okolo podvodov:
http://podviedli.ma/podvody-a-podvodnici/

vedieť tak toto všetko dopredu...
sikovna stranka
 
ravas
2012-11-06 15:56:38+01
U nas v rodine doslo k podvodu pri kupe na dobierku z bazaru. Po rozbaleni balika sme zistili ze v nom bolo drevo namiesto mobilu. Okamzite sme kontaktovali postu ( do pol hodinyy od prebratia) a oni podrzali peniaze Samozrejme sa vec riesila cez policiu, ale po 2 mesiacoch nam peniaze vratila posta a nevyplatila ich podvodnikovy. Pokial ma podvodnik peniaze tak sa knim urcete tazko niekto dopatra ,aj ked ho odsudia. Ale kedze boli na poste tak sa nam vratili spat. Takze moj nazor je ze baliky treba hned kontrolovat( aj na poste) i ked su zaplatene.
 
alexei
2012-11-06 16:28:18+01
príspevok od: ravas
U nas v rodine doslo k podvodu pri kupe na dobierku z bazaru. Po rozbaleni balika sme zistili ze v nom bolo drevo namiesto mobilu. Okamzite sme kontaktovali postu ( do pol hodinyy od prebratia) a oni podrzali peniaze Samozrejme sa vec riesila cez policiu, ale po 2 mesiacoch nam peniaze vratila posta a nevyplatila ich podvodnikovy. Pokial ma podvodnik peniaze tak sa knim urcete tazko niekto dopatra ,aj ked ho odsudia. Ale kedze boli na poste tak sa nam vratili spat. Takze moj nazor je ze baliky treba hned kontrolovat( aj na poste) i ked su zaplatene.
Dobre si zareagoval...Ja by som asi nevedel, čo hneď robiť a že sa to takto cez poštu dá...Vďaka...
 
HomerSimpson
2012-11-06 16:52:48+01
Tak ,tak...Nekupil by som vec z bazaru inak ako osobne, alebo na dobierku...
 
bonifacko
2012-11-06 18:07:31+01
príspevok od: ravas
U nas v rodine doslo k podvodu pri kupe na dobierku z bazaru. Po rozbaleni balika sme zistili ze v nom bolo drevo namiesto mobilu. Okamzite sme kontaktovali postu ( do pol hodinyy od prebratia) a oni podrzali peniaze Samozrejme sa vec riesila cez policiu, ale po 2 mesiacoch nam peniaze vratila posta a nevyplatila ich podvodnikovy. Pokial ma podvodnik peniaze tak sa knim urcete tazko niekto dopatra ,aj ked ho odsudia. Ale kedze boli na poste tak sa nam vratili spat. Takze moj nazor je ze baliky treba hned kontrolovat( aj na poste) i ked su zaplatene.
No ale až to rozbalíš doma, tak to neznie zrovna dôveryhodne.
 
Strana 6 z 9
1 2 ... 4 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()