Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

PC zostava /úprava RAW pre 24Mpix fotoaparát/

fedike
fedike 2016-12-10 20:12:39+01
Intel Core i3-6100 (2jadra-4vlákna, 3,7Ghz, L3 - 3 MB)
Gigabyte GA-H110M-S2HP
RAM 8GB 2133MHz DDR4
SSD+WIN7

Bude to stačiť alebo potrebujem Core i5?
Bude postačovať zdielaná grafická karta?
Pre RAW v lightroom-e.

Ďakujem za stručnú odpoveď.
 
mongi
2016-12-13 09:04:44+01
príspevok od: Jozef Macák
ja mam skor pocit ze tolko "hejtu" kolko vychadza prave od mac-istov v roznych diskusiach na technickych forach clovek nezazije ani na schodzi LSNS
nieje hejt ak sa vyjadrím že si myslím že mac je lepší, pretože je to pravda a ak máš mac vieš to
 
fatality
2016-12-13 10:27:15+01
príspevok od: mongi
nieje hejt ak sa vyjadrím že si myslím že mac je lepší, pretože je to pravda a ak máš mac vieš to
ahaa..takze ak pckar pochvali svoj komp,je snim spokojny,popr.povie ze je lepsi,nez mac,to je hejt..ak spravi to iste applista,to uz hejt nieje..
vidim,ze po fujihovistoch je tu dalsia dost pocetna skupina applehovistov.. ..
 
mongi
2016-12-13 11:10:51+01
príspevok od: fatality
ahaa..takze ak pckar pochvali svoj komp,je snim spokojny,popr.povie ze je lepsi,nez mac,to je hejt..ak spravi to iste applista,to uz hejt nieje..
vidim,ze po fujihovistoch je tu dalsia dost pocetna skupina applehovistov.. ..
to som nepovedal
 
mongi
2016-12-13 11:11:14+01
príspevok od: fatality
ahaa..takze ak pckar pochvali svoj komp,je snim spokojny,popr.povie ze je lepsi,nez mac,to je hejt..ak spravi to iste applista,to uz hejt nieje..
vidim,ze po fujihovistoch je tu dalsia dost pocetna skupina applehovistov.. ..
hej a ja som voigtlanderista
 
Jozef Macák
2016-12-13 12:32:11+01
príspevok od: mongi
Jasné, že ak by som ich naraz spracovával niekoľko desiatok už by to asi nešlo moc ale s niekľkými problem nemávam. frčí mi na tom napríklad fallout 3 nieje to až taká šunka
nie, hovorim o spracovani samostatneho jedneho rawu ktore dakaze by celkom tragicke. BTW Fallout 3 je hra z roku 2008
 
Jozef Macák
2016-12-13 12:41:08+01
príspevok od: mongi
nieje hejt ak sa vyjadrím že si myslím že mac je lepší, pretože je to pravda a ak máš mac vieš to
1) nehovorim konkretne o tebe, hovorim vseobecne co vidavam na forach.

2) "mac je lepší, pretože je to pravda a ak máš mac vieš to " ano, to neni hejt, to je len zaslepeny "fanboyizmus".

Akoze netvrdim ze su macy odpad... maju svoje vyhody, ale maju taktiez kopec nevyhod a ucenie co je "lepsie" je vec uhlu pohladu a urcenia si priorit. Co sa fotografov tyka, tak tam sa tiez najdu argumenty proti...
 
mongi
2016-12-13 14:57:54+01
príspevok od: Jozef Macák
1) nehovorim konkretne o tebe, hovorim vseobecne co vidavam na forach.

2) "mac je lepší, pretože je to pravda a ak máš mac vieš to " ano, to neni hejt, to je len zaslepeny "fanboyizmus".

Akoze netvrdim ze su macy odpad... maju svoje vyhody, ale maju taktiez kopec nevyhod a ucenie co je "lepsie" je vec uhlu pohladu a urcenia si priorit. Co sa fotografov tyka, tak tam sa tiez najdu argumenty proti...
nope....veľa rokov som robil s win a už by som sa nevrátil...ale whatever ergonómia, efektivita a spoľahlivosť u mňa na prvom mieste nie len pri notebookoch ale vo všetkom ak by som bol programátor, nad macom by som asi ani neuvažoval ale som fotograf a je to pre mňa proste neporovnateľné win a mac.
 
landov
2016-12-13 15:41:23+01
Aj ja som "fotograf" (s prepacenim) a treti rok frcim na notebooku WIN 10 (pred aktualizaciou som mal win 8): i7, 16GB RAM, 250GBSSD.Upravujem 24MPX RAw v LR+PS a vsetko frci na 1*.
 
Jozef Macák
2016-12-13 16:05:50+01
príspevok od: mongi
nope....veľa rokov som robil s win a už by som sa nevrátil...ale whatever ergonómia, efektivita a spoľahlivosť u mňa na prvom mieste nie len pri notebookoch ale vo všetkom ak by som bol programátor, nad macom by som asi ani neuvažoval ale som fotograf a je to pre mňa proste neporovnateľné win a mac.
no, aspon si tam uz teraz vtesnal to slovne spojenie "u mna"...predosle vyhlasenia zneli trosku moc ultimatne
Ono, ja zas dlhe roky pracujem s mac-om a vraciam sa k win, ale nebudem vykrikovat ze win je lepsi, poviem "win je PRE MNA lepsi".
A takisto bude win napriklad lepsi pre fotografov ktori sa chcu seriozne venovat tlaci fotografii, kedze predstava applu o wide gamutu sa po rokoch ignoracie (ten podradny win zvlada 10bitove fareby od pradavna) sa nam pretavila do DCI-P3 (farebny priestor pre video) miesto do fotografmi pouzivaneho adobeRGB...
...sto ludi, sto chuti..vis jak...
 
Jozef Macák
2016-12-13 16:15:33+01
príspevok od: mongi
nope....veľa rokov som robil s win a už by som sa nevrátil...ale whatever ergonómia, efektivita a spoľahlivosť u mňa na prvom mieste nie len pri notebookoch ale vo všetkom ak by som bol programátor, nad macom by som asi ani neuvažoval ale som fotograf a je to pre mňa proste neporovnateľné win a mac.
btw, uz nejaku tu chvilu neplati ze ergonomia,efektivita a spolahlivost su vyhradnou vysadou macu
 
JohnNewton
2016-12-13 18:19:45+01
príspevok od: Jozef Macák
moj mac 15 pro retina je raaaadne spomaleny pri spracovavani 42mpix rawov z a7r2 (a to je i7 vs tvoj i5) Ak nemas problem s 50mpix(ci 100?) hasselblad rawmi na tej sunke, tak to musis byt sakramensky trpezlivy clovek
Páči sa mi myšlienka, že neexistuje málo výkonný hardware, ale iba netrpezlivý užívateľ
 
Jozef Macák
2016-12-13 21:52:55+01
príspevok od: JohnNewton
Páči sa mi myšlienka, že neexistuje málo výkonný hardware, ale iba netrpezlivý užívateľ
to je ako so zenami..vsetky pekne, len my malo pijeme
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()