Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Ktorý ultrabook? alebo apple?

krenk
krenk 2016-09-26 11:16:04+02
Zravíčko. zvažujem kúpu nového ntb. Kedže doteraz som pracoval na stolovom PC, ktorý je už trošku výkonom pozadu a hlavne potrebujem byť flexibilný pri cestovaní. Rozhodol som sa práve pre prenosný PC. Lenže je tu veľa otázok čo zobrať. Tak ak by mi niekto vedel poradiť? Najprv som uvažoval nad apple macbook pro. Teraz som zas pre zmenu našiel Asus zenbook od 500€ lacnejší, no výkonom je to to isté + vyššie rozíšenie obrazovky. sem je link na spomínaný zenboook: https://www.alza.sk/asus-zenbook-pre-ux501vw-fj006r-kovovy-d4013457.htm?catid=18853267
 
šereda
2016-09-26 17:03:30+02
príspevok od: calven
Tu je na mieste pripomenúť, že hackintosh je niečo, čo nie je legálne, odporuje to podmienkam Applu a časom pri stotinových upgradeoch môže priniesť viac problémov ako úžitku. Ak macOS, tak od Apple.
súhlasím
 
šereda
2016-09-26 17:05:18+02
príspevok od: calven
Tu je na mieste pripomenúť, že hackintosh je niečo, čo nie je legálne, odporuje to podmienkam Applu a časom pri stotinových upgradeoch môže priniesť viac problémov ako úžitku. Ak macOS, tak od Apple.
preto som to vzdal a pouzivam linux sak hacka bezne kupit napr cez ebay taktiez su tu fora ktore sa tomu venuju a je to tak trochu zlozitejsie aj na instalaciu
 
JohnNewton
2016-09-26 17:33:44+02
http://style.hnonline.sk/hn-tech/589238-apple-vs-microsoft-povieme-vam-kde-je-rozdiel
 
šereda
2016-09-27 08:57:51+02
vec je jasna ludia nekupuju apple pretoze ten isty hardware je niekolko nasobne drahsi vratane Intel platformy, nech zije hackitosh, bodka
 
anton julény
2016-09-27 09:20:27+02
príspevok od: šereda
vec je jasna ludia nekupuju apple pretoze ten isty hardware je niekolko nasobne drahsi vratane Intel platformy, nech zije hackitosh, bodka
ak používaš tie isté programy na OSX a WIN na tom istom HW (napr. LR, PS, W, E a podobné, ktoré majú ekvivalenty na oboch systémoch), tak zbadáš rozdiel veľmi skoro, rozdiel je niekoľko hodín vo výdrži.
 
Ignor
2016-09-27 20:06:20+02
Mal som niekoľko notebook napr. HP, MSI, Lenovo, ale odkedy mám macbook pro som nadmieru spokojný ja som ko kúpil práve vtedy ked vyšli novšie modely presne ako bolo spomenuté vyššie nie je na macu až tak doležité mať nadupaný hardware. Je síce pravda, že neni to môj prvý mac čo som mal pred týmto som mal airko ale to som predal kvôli displayu ked sa človek venuje fotkám tak podla mňa je to cítiť na tom dispayi. Mám aj namakaný stolový počítač s veľkou obrazovkou drahou grafikou ale zaplnem ho max 2 krát do mesiaca.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()