Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Ktorý ultrabook? alebo apple?

krenk
2016-09-26 11:16:04+02
Zravíčko. zvažujem kúpu nového ntb. Kedže doteraz som pracoval na stolovom PC, ktorý je už trošku výkonom pozadu a hlavne potrebujem byť flexibilný pri cestovaní. Rozhodol som sa práve pre prenosný PC. Lenže je tu veľa otázok čo zobrať. Tak ak by mi niekto vedel poradiť? Najprv som uvažoval nad apple macbook pro. Teraz som zas pre zmenu našiel Asus zenbook od 500€ lacnejší, no výkonom je to to isté + vyššie rozíšenie obrazovky. sem je link na spomínaný zenboook: https://www.alza.sk/asus-zenbook-pre-ux501vw-fj006r-kovovy-d4013457.htm?catid=18853267
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-09-26 12:10:32+02
Apple nie je o teoretickom vykone. Nerobi lacne pocitace, takze nie je problem najst lacnejsi pocitac s takymi istymi suciastkami.
Apple je o celkovom vyvazeni hardveru a softveru. Uzivatelia Macov mi potvrdia, ze ich ani moc nezaujima aky ma procesor, pamat atd. Vytesuju sa z toho, ako je pocitac kvalitne navrhnuty a hlavne ocenuju operacny system MacOS. Nejeden by rad usetril a kupil si PC, ale priserny OS Windows ich od toho spolahlivo odradi.
Apple nerobi najvykonnejsie pocitace. Ani nema siroku ponuku. Kdekdo mu to zazlieva, ale preco? Preco by mala jedna firma robit vsetko a priemerne? Proste bud ti Appple vyhovuje alebo nie. Nikto nenuti kupovat ho.

I mne sa pacia niektore Windows notebooky a stolove pocitace. Niektore su dizajnovou aj krajsie ako Apple. ALe kvoli Windows si ich nikdy nekupim.
 
MC77
2016-09-26 12:13:17+02
Ahoj ja mám tento dell a je fakt dobrý hlavne displej predtým som mal macbook pro, dell je lepší vo všetkom ale na win 10 si ešte tažko zvykám

http://www.dell-shop.sk/dell-xps-15-9550-9550-6137
 
inkubbus
2016-09-26 13:05:08+02
príspevok od: Karol Srnec
Apple nie je o teoretickom vykone. Nerobi lacne pocitace, takze nie je problem najst lacnejsi pocitac s takymi istymi suciastkami.
Apple je o celkovom vyvazeni hardveru a softveru. Uzivatelia Macov mi potvrdia, ze ich ani moc nezaujima aky ma procesor, pamat atd. Vytesuju sa z toho, ako je pocitac kvalitne navrhnuty a hlavne ocenuju operacny system MacOS. Nejeden by rad usetril a kupil si PC, ale priserny OS Windows ich od toho spolahlivo odradi.
Apple nerobi najvykonnejsie pocitace. Ani nema siroku ponuku. Kdekdo mu to zazlieva, ale preco? Preco by mala jedna firma robit vsetko a priemerne? Proste bud ti Appple vyhovuje alebo nie. Nikto nenuti kupovat ho.

I mne sa pacia niektore Windows notebooky a stolove pocitace. Niektore su dizajnovou aj krajsie ako Apple. ALe kvoli Windows si ich nikdy nekupim.
presne toto si vždy hovorím, keď čítam recenzie na hardwarovo nadupané notebooky alebo mobily. ale nakoniec si vždy aj tak poviem, že je to celé zabité windowsom/androidom.

mám 3 roky starý retina macbook pro a spokojnosť.
 
Roman Point
2016-09-26 13:11:43+02
Ak to má byť kompromis tak nech je to aspoň 17 palcovy displej.. Chvíľu som upravoval na 15.6" ke a nemal som s tým žiadny problém.. Ale odkedy mám 22" monitor ( alebo 23" ) tak si neviem predstaviť upravovať foto zase na niečom tak prťavom.. Áno skúšal som to len tak zo srandy znova, ale nie nedalo sa to
 
Marcel Rebro
2016-09-26 13:53:29+02
príspevok od: Roman Point
Ak to má byť kompromis tak nech je to aspoň 17 palcovy displej.. Chvíľu som upravoval na 15.6" ke a nemal som s tým žiadny problém.. Ale odkedy mám 22" monitor ( alebo 23" ) tak si neviem predstaviť upravovať foto zase na niečom tak prťavom.. Áno skúšal som to len tak zo srandy znova, ale nie nedalo sa to
Ultrabook so 17'' displejom?

http://www.ultrabookreview.com/2796-ultrabook-definition/
 
Marcel Rebro
2016-09-26 13:58:41+02
Ja mam Toshiba Portege Z30. Aktualne druhy model v poradi. 13.3'', 16GB RAM, 512 SSD, Win7. Som spokojny (alebo len nenarocny). Na serioznu pracu ho pripajam k docku s velkym televizorom. Ale na cestach si v pohode vystacim aj s tymi 13.3''.
 
Roman Point
2016-09-26 14:00:08+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ultrabook so 17'' displejom?

http://www.ultrabookreview.com/2796-ultrabook-definition/
Čítaj ma s porozumením " Ak to má byť kompromis ( stolové PC vs. NB ) tak nech má použiteľný displej pre úpravu fotografií ( veľkosť, ostrosť, kontrast bla bla bla )
 
Marcel Rebro
2016-09-26 14:03:52+02
príspevok od: Roman Point
Čítaj ma s porozumením " Ak to má byť kompromis ( stolové PC vs. NB ) tak nech má použiteľný displej pre úpravu fotografií ( veľkosť, ostrosť, kontrast bla bla bla )
Čítam s porozumením. Chce ultrabook nie notebook. Aspoň tak znie názov vlákna.
 
helmiczka
2016-09-26 14:29:48+02
Nazov vlakna moze odzrkadlovat neznalost pojmov autora vlakna (mozno si autor vlakna mohol mysliet, ze ultrabook je novy nazov pre notebooky).
 
šereda
2016-09-26 14:53:29+02
je tu este jedno riesenie hackintosh najlepsie na platforme intel Iatkos vam to zbuchne za 20 ecok
 
pdmk
2016-09-26 15:59:36+02
alebo Apple..

cenovo sice drahsi, ber to tak, ze je to perfektne odladeny system, vsetko svizne a rychle aj ked papierovo moze byt horsi ako iny laptop s windowsom. kludne sa popytaj ludi co maju 3-4 roky stary mac, ze im to ide stale vyborne. Pri windowse nehrozi. Dalsia vyhoda je stabilita systemu.

navyse mas updaty na nove OS od Apple zdarma (ako keby si chcel ist z windows 8 ->10)

a cena apple vyrobkov klesa pomaly, prinajhorsiom to o rok dva predas za celkom pekne peniaze
 
krenk
2016-09-26 16:16:43+02
príspevok od: Karol Srnec
Apple nie je o teoretickom vykone. Nerobi lacne pocitace, takze nie je problem najst lacnejsi pocitac s takymi istymi suciastkami.
Apple je o celkovom vyvazeni hardveru a softveru. Uzivatelia Macov mi potvrdia, ze ich ani moc nezaujima aky ma procesor, pamat atd. Vytesuju sa z toho, ako je pocitac kvalitne navrhnuty a hlavne ocenuju operacny system MacOS. Nejeden by rad usetril a kupil si PC, ale priserny OS Windows ich od toho spolahlivo odradi.
Apple nerobi najvykonnejsie pocitace. Ani nema siroku ponuku. Kdekdo mu to zazlieva, ale preco? Preco by mala jedna firma robit vsetko a priemerne? Proste bud ti Appple vyhovuje alebo nie. Nikto nenuti kupovat ho.

I mne sa pacia niektore Windows notebooky a stolove pocitace. Niektore su dizajnovou aj krajsie ako Apple. ALe kvoli Windows si ich nikdy nekupim.
Super, ďakujem veľmi za názor. Viem viac podobných názorov som čítal, lenže je sám fungujem na windows od nepamäti a žiadny problém som doteraz akosi nevidel... Napríklad tento PC mám už cca 6 rokov a nič mu nie je. Treba sa o to vedieť náležite starať samozrejme. Lenže za ten vek šla aj doba dopredu a na dnešné programy už to akosi nestíha. A samozrejme budem viac na cestách ako som spomínal. No bez tak ma to stále viac ťahá ku Apple
 
krenk
2016-09-26 16:17:29+02
príspevok od: MC77
Ahoj ja mám tento dell a je fakt dobrý hlavne displej predtým som mal macbook pro, dell je lepší vo všetkom ale na win 10 si ešte tažko zvykám

http://www.dell-shop.sk/dell-xps-15-9550-9550-6137
Vďaka za tip pozriem to.
 
krenk
2016-09-26 16:22:51+02
príspevok od: Marcel Rebro
Čítam s porozumením. Chce ultrabook nie notebook. Aspoň tak znie názov vlákna.
Áno ultrabook, alebo by bolo lepšie pre mňa notebook? Budem viac cestovať, doma by som mal isto nejaký väčší monitor ( doteraz som upravoval na starej, širokouhlej 19tke ).
 
krenk
2016-09-26 16:28:59+02
príspevok od: pdmk
alebo Apple..

cenovo sice drahsi, ber to tak, ze je to perfektne odladeny system, vsetko svizne a rychle aj ked papierovo moze byt horsi ako iny laptop s windowsom. kludne sa popytaj ludi co maju 3-4 roky stary mac, ze im to ide stale vyborne. Pri windowse nehrozi. Dalsia vyhoda je stabilita systemu.

navyse mas updaty na nove OS od Apple zdarma (ako keby si chcel ist z windows 8 ->10)

a cena apple vyrobkov klesa pomaly, prinajhorsiom to o rok dva predas za celkom pekne peniaze
To sú dosť pádne argumenty, i keď ja som mal vždy všetky aktualizácie tiež k dospozícii aj na windows

A tie nové windows... možno 8 ešte ako tak, ale 10 isto nie, ja mám stále sedmu a žiadne problémy.

Viac ma zaujalo ten spôsob chladenia u macbook pro... ževraj to nehučí toľko a ešte veľké plus je tá výdrž batérie. Čiže áno, tiež som viac naklonený k apple. Len asi potrebujem o tom ešte viac presvedčiť
 
krenk
2016-09-26 16:32:35+02
A veľká vďaka za každú jednu radu.
 
šereda
2016-09-26 16:35:23+02
windows je virus respektivne s nim kupujete sadu chrobakov a musite platit za ochranu, take mafianske praktiky
 
šereda
2016-09-26 16:39:53+02
kazdopadne Intel Core i7 compatible s OSX Iatkos alebo vlasnou instalackov moze byt dobra kombinacia

AMD64+asus
 
calven
2016-09-26 16:45:21+02
Tu je na mieste pripomenúť, že hackintosh je niečo, čo nie je legálne, odporuje to podmienkam Applu a časom pri stotinových upgradeoch môže priniesť viac problémov ako úžitku. Ak macOS, tak od Apple.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()