Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Porucha objektívu Tokina AF 12-24 mm f/4 Pro DX II

RadovanŠkohel
2013-01-26 10:52:27+01
Dobrý deň, mám tento objektív a stalo sa mi že pri zaclonení nad 5,6 mi neodfotí a vypíše poruchu medzi komunikáciou objektívu a telom s tým, aby som vyčistil kontakty objektívu. To som samozrejme urobil niekoľko krát, ale nepomohlo. Má s tým niekto skúsenosť, alebo bude nutný servis, ďakujem..
 
MartinSarvas1
2013-01-26 12:00:40+01
mam tuto tokinu a mal som aj rovnaký problém. bohužiaľ ho budeš musieť dať do servisu. ja som ho posielal p. Vítkovi do Čiech, lebo na Slovensku autorizovaný servis pre tokinu nie je. email naňho je: arnostvitek@raz-dva.cz. S opravou som veľmi spokojný. tento problém som riešil minulý rok v júni a odvtedy mi objektív funguje bez problémov. Ja som mal pokazené aj ostrenie, čiže ma to vyšlo o niečo drahšie, ale myslím, že pokiaľ bude meniť iba kontakty tak do tých 30-40 eur by sa to malo pomestiť. prajem skoré "uzdravenie" objektívu.
 
RadovanŠkohel
2013-01-26 12:14:57+01
Ďakujem pekne ..
 
RadovanŠkohel
2013-01-26 12:50:44+01
ĎAkujem ešte raz a s pánom zo servisu som volal a veľmi ústretový človek, na rozdiel od sloveských servisákov vo všetkých smeroch.. Môžem iba odporučiť..
 
MartinSarvas1
2013-01-26 12:57:27+01
príspevok od: RadovanŠkohel
ĎAkujem ešte raz a s pánom zo servisu som volal a veľmi ústretový človek, na rozdiel od sloveských servisákov vo všetkých smeroch.. Môžem iba odporučiť..
neni zač sám som hladal dlho schopný servis na tokinu, kym som sa dostal k nemu
 
jean
2013-01-26 13:06:19+01
Ten isty problem som mal aj ja, len teda na verzii I. O to viac to nastvalo ked som bol na vylete a v tom najlepsom sa pokazil. Tiez som to riesil cez servis u pana Viteka a platil som nejakych 50 eur aj s postovnym a do tyzdna som ho mal doma...Uz je to asi pol roka a ide vsetko ako ma.
 
Gino
2013-01-26 13:45:01+01
Zrejme je to častý problém toho objektívu...
Spôsobuje to subtílny káblik, ktorý vedie ku clone, jeho cena je 50kč, no cena práce a poštovné to dosť predraží...
 
RadovanŠkohel
2013-01-26 20:41:51+01
príspevok od: Gino
Zrejme je to častý problém toho objektívu...
Spôsobuje to subtílny káblik, ktorý vedie ku clone, jeho cena je 50kč, no cena práce a poštovné to dosť predraží...
presne to čo Gino hovorí mi vravel aj pán z českého servisu o cene ktorá je zanedbateľná narozdiel od práce kde cena sa pohybuje cez 1000 kč plus poštovné na Slovensko je 280 ..
 
stteffi
2013-01-26 23:00:16+01
príspevok od: RadovanŠkohel
Dobrý deň, mám tento objektív a stalo sa mi že pri zaclonení nad 5,6 mi neodfotí a vypíše poruchu medzi komunikáciou objektívu a telom s tým, aby som vyčistil kontakty objektívu. To som samozrejme urobil niekoľko krát, ale nepomohlo. Má s tým niekto skúsenosť, alebo bude nutný servis, ďakujem..
máš dlho ten objektív ? alebo si ho teraz nedávno kupoval s druhej ruky ? ja som tento objektív kupoval v jeseni od jedného špekulanta s Kysúc , a on sa dušoval , že je mu to nerobí , že je dobrý a tak... tak som to vyskúšal na viacerých telách a robilo to na všetkých.... vrátil som mu ho čo sa mu vôbec nepáčilo ... len tak pre srandu či to náhodou není jeden a ten istý objektív ...
 
RadovanŠkohel
2013-01-27 06:04:12+01
príspevok od: stteffi
máš dlho ten objektív ? alebo si ho teraz nedávno kupoval s druhej ruky ? ja som tento objektív kupoval v jeseni od jedného špekulanta s Kysúc , a on sa dušoval , že je mu to nerobí , že je dobrý a tak... tak som to vyskúšal na viacerých telách a robilo to na všetkých.... vrátil som mu ho čo sa mu vôbec nepáčilo ... len tak pre srandu či to náhodou není jeden a ten istý objektív ...
Ahoj nebudem to ten objektív(teda dúfam) je síce z druhej ruky ale fungoval 100% mám hop asi 7 mesiCov.. A stalo sa mi to prvý krát minulý týždeň...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()