Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Sklicko na hladaciku (450D)

zawin
2012-11-24 10:17:27+01
Ahojte,
som majitelom fotoaparatu 450D. Ma vsak jednu vadu, ktoru by som rad odstranil. Majitel predomnou asi cistil optiku hladacika acetonom, tak ked sa pozeram cez hladacik na krajoch su smuhy. Da sa s tym este nieco urobit, nejak vylestit, alebo treba kupit celu optiku hladacika?

Dakujem za pomoc
PS: prikladam foto spominaneho sklicka
 
bonifacko
2012-11-24 10:27:05+01
príspevok od: zawin
Ahojte,
som majitelom fotoaparatu 450D. Ma vsak jednu vadu, ktoru by som rad odstranil. Majitel predomnou asi cistil optiku hladacika acetonom, tak ked sa pozeram cez hladacik na krajoch su smuhy. Da sa s tym este nieco urobit, nejak vylestit, alebo treba kupit celu optiku hladacika?

Dakujem za pomoc
PS: prikladam foto spominaneho sklicka
Toto nie je hladačik, vyfotil si zaber na zrkadlo a na matnicu. Tak v čom je teda problem? Prikladam foto optickeho člena hladačiku.
 
markato1
2012-11-24 10:32:12+01
prejavuje sa to nejak negativne na fotografi,pripadne ta to nejak pri fotografovani obmedzuje,ci je to len kozmeticka chyba ,ktora ta znervoznuje?..Pokial to je len to posledne a nieje to nejak velmi zle asi by som to neriesil,pokial samozrejme trvas na odstraneni "zavady",tak to co ukazujes je matnica a ta sa da kupit a vymenit.Da sa dokonca kupit aj iny typ matnice,len neviem ci aj pre 450D..to si uz pohladaj na nete sam
 
martin9113
2012-11-24 10:38:35+01
hladacik je nieco ine. a ak nejaky chytrak cistil matnicu a zrkadlo acetonom nepatri na forum ale do ruk odbornika na psychicke poruchy. matnica sama je z plastu a ja velmy ciliva na dotik nie tak ked ju najeky odbornik pretrie velmy agresivnym acetonom (C6000). Aceton je agresivny pre vecsinu plastov vecsina z nich zbelie a zmliecnie, to iste roby aj cisty lieh. nastastie matnica nieje az taka draha a lahko sa meni. zrejme jedina moznost je vymena matnice
 
zawin
2012-11-24 11:58:51+01
Ahojte,
som este len zaciatocnik, zle som to pomenoval. Myslel som tu matnicu, ta je poskodena tym ze to niekto cistil dakym riedidlom. Viete mi poradit ako sa to vola po anglicky, skusim pozriet nieco na ebay. Vdaka za rady
 
martin9113
2012-11-24 12:27:23+01
príspevok od: zawin
Ahojte,
som este len zaciatocnik, zle som to pomenoval. Myslel som tu matnicu, ta je poskodena tym ze to niekto cistil dakym riedidlom. Viete mi poradit ako sa to vola po anglicky, skusim pozriet nieco na ebay. Vdaka za rady
vyser sa na ebay mna matnica na d40 vysla 11€ aj z dopravou prijamo z nikonu. canon nebude mat prilis rozdielne ceny. vamena mi trvala max 2min.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()