Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Fotenie priamo do pc

makiki
2010-06-29 14:34:26+02
Dobry den, rad by som sa syptal akym sposobom je mozne fotit priamo fotky do pc. Najlepsie by bolo keby bol softwer freeware. Na fotenie by som pouzil asi tieto dva tipy fotakov Nikon D90 Olympus E-550 Vopred za radu dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-06-29 14:42:09+02
K Nikonu potrebujes softver: Nikon Camera Control Pro 2 alebo ´neznackovy´ Breeze (http://www.breezesys.com/downloads.htm), ci DSLR remote od OnOne Sotware. Vsetky su platene. Ovladat Nikony teraz dokaze aj Adobe Lightroom 3 (takisto plateny).
 
Marcel Rebro
2010-06-29 14:44:12+02
vies aky je rozdiel medzi SW a HW? HW sa neda kopirovat ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-06-29 14:55:14+02
príspevok od: Marcel Rebro
vies aky je rozdiel medzi SW a HW? HW sa neda kopirovat ...
Deju sa divnejsie veci. Kamarat navrhuje lode, jednu teda navrhol, potom isiel na vystavu a tam ju nasiel v plnej krase Made in China, pritom o z nej nemal este ani model, ci prototyp. A ze HW sa neda kopirova
 
Daniel.U
2010-06-29 15:02:33+02
príspevok od: Marcel Rebro
vies aky je rozdiel medzi SW a HW? HW sa neda kopirovat ...
ved si sam raz poradil Sofortbild pre Mac. Ten je zadarmo
 
bear
- moderator
2010-06-29 19:42:36+02
Ak chces s fotakom volne pobehovat a aby sa Ti fotky prenasali popri tom do PC, je este moznost pouzit namiesto klasickej pamatovej karty EyeFi (http://www.eye.fi/)
 
duroslav
2010-06-29 19:48:09+02
Na Nikona skús DCamCapture. Ja osobne s ním skúsenosti nemám, ale viem o jeho existencii a mal by byť zadarmo.
 
philips
2010-06-29 20:39:00+02
co znamena fotit fotky priamo do pc? ja osobne som raz daco skusal a som zistil ze ked mam kabel od fotaku v pc a fotim tak sa mi fotky zjavuju na karte takze daju sa hned pozriet...ty asi myslis aby hned sli do pc...aha...
 
jacisko
2016-11-02 20:17:04+01
Použivam digiCamControl/da sa ovladať Nikon/,mňa by zaujímalo čo potrebujem urobiť,aby som dostal snímky z fotoaparátu priamo do Cameravraw.Vďaka za radu.
 
jacisko
2016-11-06 17:37:07+01
Zdravím.
Keďže sa nik neozval,po veľkom skúšaní rada pre menej technicky zdatných ako ja .
DigiCam Control-dá sa nastavenie fotoaparatu cez PC-obraz vidím priamo na obrazovke-dobré pre svietenie
Ak nechcem nastavenie cez PC-stačí fotiť a fotografie sa ukladajú :tento počitač/obrázky/default.
Ak otvoríte Zoner,dáte Správca a tam fotografie vidno ihneď po nasnímaní,vyberiete a môžte upravovať.
Do Photoshopu- :tento počitač/obrázky/default-vyberiete-otvoríte v programe a môžte upravovať.
Zatial som na nič lepšie neprišiel.
 
gabriela0203
2016-11-30 13:31:52+01
Ahoj, presne túto tému som hľadala. Mám zbierku a som taký laik ale chcela by som si zaobstarať fotaparát s fotostanom a statívom. Moja predstava je, prepojiť fotoaparát s PC a fotiť priamo z PC a rovno nech tie fotky ukladá. Nevedel by si mi poradiť či je to takto možné a aký program/aplikáciu k tomu potrebujem? dakujem, prajem pekný deň
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-11-30 13:55:01+01
príspevok od: gabriela0203
Ahoj, presne túto tému som hľadala. Mám zbierku a som taký laik ale chcela by som si zaobstarať fotaparát s fotostanom a statívom. Moja predstava je, prepojiť fotoaparát s PC a fotiť priamo z PC a rovno nech tie fotky ukladá. Nevedel by si mi poradiť či je to takto možné a aký program/aplikáciu k tomu potrebujem? dakujem, prajem pekný deň
Adobe Lightroom to dokaze s tymito fotakmi: https://helpx.adobe.com/lightroom/kb/tethered-camera-support.html
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-11-30 14:00:07+01
príspevok od: gabriela0203
Ahoj, presne túto tému som hľadala. Mám zbierku a som taký laik ale chcela by som si zaobstarať fotaparát s fotostanom a statívom. Moja predstava je, prepojiť fotoaparát s PC a fotiť priamo z PC a rovno nech tie fotky ukladá. Nevedel by si mi poradiť či je to takto možné a aký program/aplikáciu k tomu potrebujem? dakujem, prajem pekný deň
http://app.olympus-imaging.com/olympuscapture/en/
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()