Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Jesenná krajina = akčný žáner?

slavmiro
slavmiro 2009-10-14 15:52:45+02
Len taká diskusia do pléna. Jarné a jesenné prírodné krajinky a podobné námety sa stávaju pomaly ale iste úzky profil. Zrejme vďaka climate changes, tieto 2 ročné obdobia začínajú byť v našich zemepisných šírkach vzácnosťou, lebo netrvajú dlhšie ako týždeň, dva. Kombinácie dobrých jesenných farieb a vhodného svetla je často otázka len jedného víkendu. Týmto sa stáva zámer fotonadšenca nafotiť si peknú jesennú krajinu akčná záležitosť. Ak nastanú jesenné farby, treba ísť do 3 dní do terénu. Páč-inač to dopadne ako aj teraz. Jeden víkend +29st.C teplotné rekordy a daľší víkend dažď. Vďaka zime 4-6st.C takmer všetka zeleň zhnedne bez prechodnej fázy žtločervena a silný vietor všetko spoľahlivo oholí. Podobne je to na konci zimy, jar odznie za pár dní a rýchlo nastupujú letné teploty atakujúce 25°C. Toto som vypozoroval za ostatné 4 roky folovenia v prírode. Pre pracujúceho fotoamatéra, zvlášt ak nežije uprostred nejakého krajinárskeho paradise je to akčný žáner, v zmysle rýchlej reakcie na vonkašie podnety. Máte podobné skúsenosti aj vy?
 
JC photographer
2009-10-14 19:34:56+02
Mate recht - tiez som cakal do tohto vikendu, ze stromy sa este zafarbia (doteraz boli este celkom zelene) no a cez vikend som ani paty nevytiahol, lebo prsalo ako 2 swine :). Som zvedavy na tento vikend...
 
JC photographer
2009-10-14 19:36:34+02
Yo, este ma napadlo - idealne fotky jesene a velmi vyrazne zafarbenych stromov som videl na zaberoch, aj nazivo v Kanade. Treba tam vyrazit, napr. taky Vancouver sa foti velmi dobre a letenky tiez uz nie su take drahe.
 
FilipMino
2009-10-14 21:51:45+02
...ja som sa prispôsobil takému počasiu aké je, nič s tým už nenarobíme, ale včera som chytil aparát do ruky a hurá do fotenia, síce snežilo, pršalo a neviem ešte čo.....ale bol som v svojom živle:))
 
Tono
2009-10-14 22:22:40+02
je to pravda, naplanovat vylet na jesen a nieco aj pofotit sa stava dost problem. takze asi zmenime oblast zaujmu :) . je tu napriklad street foto:)
 
SHoDaN
2009-10-14 22:27:53+02
príspevok od: JC photographer
Yo, este ma napadlo - idealne fotky jesene a velmi vyrazne zafarbenych stromov som videl na zaberoch, aj nazivo v Kanade. Treba tam vyrazit, napr. taky Vancouver sa foti velmi dobre a letenky tiez uz nie su take drahe.
Aj tam je teraz naprd počasie. Boston taktiež zlé počasie, takže nula bodov
 
duroslav
2009-10-14 22:28:45+02
príspevok od: Tono
je to pravda, naplanovat vylet na jesen a nieco aj pofotit sa stava dost problem. takze asi zmenime oblast zaujmu :) . je tu napriklad street foto:)
To sa ti chce v tom, čo je teraz vonku, behať s foťákom po ulici? :-)
 
FilipMino
2009-10-14 22:54:34+02
keď sme pri počasí....tak sa opýtam ako vlastne chrániť techniku (digi vs. analog) pred nepriaznivým počasím (aké vládne napríklad teraz), hlavne pred vlhkosťou, dažďom.....?
 
Strhak
2009-10-14 23:06:18+02
príspevok od: FilipMino
keď sme pri počasí....tak sa opýtam ako vlastne chrániť techniku (digi vs. analog) pred nepriaznivým počasím (aké vládne napríklad teraz), hlavne pred vlhkosťou, dažďom.....?
z vlastnej skúsenosti nijak. Jediné čo dodržujem je nechať techniku sa prispôsobiť ( aklimatizovať ) po fotení vonku teplote v izbe a až potom ju zapínam. Možno nerobím dobre, ale 350D vydržala aj v -20C fotiť, následne sa z toho spamätať a to ju už mám roky. 50D sa tiež nijak extra dobre nesprávam a zatiaľ bez problémov ;-)
 
f.m3
2009-10-15 08:24:44+02
príspevok od: leto
slavmiro/viking81: ja som zorganizoval pre par priatelov chatu na liptove(u mna za učelom nafotit čo najviac krás jesenneho okolia LM)je to tento weekend,a zda sa,že bude liat ak nie snežit a to zmeškám aj akciu v BA.Tomu vravím netrafiť sa,,,
Na jesenné fotenie zabudni, ja som z LM a celé to tu zasnežilo, a stále padá a padá a...
Jesen len v kalendári, a fotenie v interieri. Požičiam ti izbové kvety môžeš si spraviť jesené zátišie. :)))))
 
pleski
2009-10-15 08:40:23+02
presne tak, tohto roku je to ozaj cele zle. este minuly tyzden sme sli do ziliny, a pri povazskej som pozeral ze sa uz zacali farbit stromy. v radii hlasili teplu a nedazdivu jesen, planovali sme ist na sulovske skaly. tento tyzden to vyzera uplne inak :( snad bude este lepsie, nadej zomiera posledna, aj ked, som v nadmorskej vyske asi 250m.n.m a vonku poletuje sneh :)
 
2009-10-15 08:47:02+02
vsetko to ide z extremu do extremu, o chvilku uz nebudu styri rocne obdobia, ale len dve, tri...casom mozno i krajinkari zmenia oblast svojho posobenia, tak ako niekto prejde od Canonu k Nikonu. Su oblasti, kde sa foti bez ohladu na pocasie a predsa fotografie obsahuju krasy celeho sveta i roku :o)
 
ustalovač
2009-10-15 09:13:05+02
myslím, že netreba vyplakávať, pretože veci to nepomôže. pokiaľ sa prostredie nedá ovplyvniť, je treba sa prispôsobiť a podľa toho pracovať...
 
zwak
2009-10-15 10:33:23+02
príspevok od: ustalovač
myslím, že netreba vyplakávať, pretože veci to nepomôže. pokiaľ sa prostredie nedá ovplyvniť, je treba sa prispôsobiť a podľa toho pracovať...
Súhlasím!!!
 
rumrunner
2009-10-15 11:21:45+02
Ja za peknou jesenou letim 6. novembra do Spanielska, mozno Maroka. Cena letenky Bratislava-Alicante a spat 50-70 Eur ak by mal niekto zaujem :))
 
Tono
2009-10-15 12:08:48+02
príspevok od: rumrunner
Ja za peknou jesenou letim 6. novembra do Spanielska, mozno Maroka. Cena letenky Bratislava-Alicante a spat 50-70 Eur ak by mal niekto zaujem :))
neletis nahodou so SkyEurope :-)
 
rumrunner
2009-10-15 13:02:38+02
príspevok od: Tono
neletis nahodou so SkyEurope :-)
So SkyEurope na koncert Michaela Jacksona :D s Ryanairom letim...
 
till1987
2009-10-16 23:17:45+02
príspevok od: rumrunner
So SkyEurope na koncert Michaela Jacksona :D s Ryanairom letim...
o mrtvych len v dobrom :-(
 
2009-10-17 10:19:22+02
Kombinacia mraziveho sychraveho pocasia, dazda a sileho vetra sposobuje v poslednych dnoch rychlejsie obitie/opadanie listnacov a tak skratenie farebnej jesene :\
 
MPzMT
2009-10-17 18:52:12+02
mate pravdu, mne sa podarilo doslova par zaberov na poslednu chvilu minulu nedelu vecer par minut pred zapadom slnka. Cely vikend lialo a zrazu slnko, je pravda ze pri katastrofickych predpovediach som bol v pohotovosti, ale u nas v Turci malo listie k tomu ´naj´ zfarbeniu este tyzden /do tohoto vikendu/. Lenze uz su biele, alebo ziadne, takze som fakt rad aj za tych par. Postupne dam do galerky. Cavte pri ´orosenych´ objektivoch!
 
tina.wavelet
2016-09-28 09:03:38+02
Ahojte, viete mi niekto poradit kde sa daju fotit v Bratislave pekne farebne stromy na jesen? su v BA nejake napriklad javorove stromy niekde pokope? najlepsie niekde v lese (suradnice?) kde nie je tolko ludi... nejake nie velmi zname miesto...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()