Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Mám starý fotoaparát

orAnge
orAnge 2011-10-08 23:22:59+02
Hellou lidi potrebujem poradiť našla som starý otcov ruský foťák zo 70tych rokov a neviem ako s ním narábať mám vlastnú digitálnu zrkadlovku Sony Alpha 200 teda keď sa na ten foťák pozriem viem čo obsahuje ale netuším aky film napríklad doňho ide alebo ako s ním zaobchádzať pri dennom svetle a podobne ak by sa našla taká dobrá duša čo by mi v tomto poradila bola by som velmi rada
 
panpriatel
2011-10-11 10:57:45+02
príspevok od: fotox3
Ja mam tiez stary fotoaparat "Kijev" neviem onom nic, ale je pekny zachoaly skoro bez znamok pouzivania.
Pozna ho niekto ? Na aky film to ide klasika 35mm? Rad by som ho vyskusal v praxi..
-vyzera presne ako tento dole na obrazku z netu..
Ak je v dobrom stave tak mas fajn fotak. S kievom si raz za cas pofotim. Ma krasny kontrastny dialkomer, velmi dobre sa s nim zaostruje. S tym mojim sa dlho nefotilo a chvilku trvalo kym sa rozchodila uzavierka a chodil ako ma.
Zozen si expozimeter, kludne aj niaky starsi (sverdlovsk alebo gossen lunasix) a fotky s toho budu fajn.
Nie ze ho nechas zahalat!
 
fotox3
2011-10-11 12:43:20+02
No v stave je dobrom aj po tech stranke, vsetko slape ako ma (skusal som len nasucho bez filmu) tak zrisim ten expozimeter a idem nato. Sam som zvedavi co to spravi prechod z digitalu na film. Vascina starsej populacie fotografov prechadzala presne opacne z filmu a digi.
 
panpriatel
2011-12-01 23:07:49+01
príspevok od: fotox3
No v stave je dobrom aj po tech stranke, vsetko slape ako ma (skusal som len nasucho bez filmu) tak zrisim ten expozimeter a idem nato. Sam som zvedavi co to spravi prechod z digitalu na film. Vascina starsej populacie fotografov prechadzala presne opacne z filmu a digi.
ten prechod sa dial snad pred 10-15 rokmi...
Teraz je situacia zlozitejsia.
Ako si dopadol?
Fotil si s nim?
A uplne som zabudol napisat velmi dolezitu vec!
Casy sa nadstavuju az po natiahnuti uzavierky!!!!
 
Cago
2011-12-02 09:58:42+01
príspevok od: fotox3
Ja mam tiez stary fotoaparat "Kijev" neviem onom nic, ale je pekny zachoaly skoro bez znamok pouzivania.
Pozna ho niekto ? Na aky film to ide klasika 35mm? Rad by som ho vyskusal v praxi..
-vyzera presne ako tento dole na obrazku z netu..
...ak sa nemýlim je to okopírovaný CONTAX
 
panpriatel
2011-12-02 11:34:00+01
príspevok od: Cago
...ak sa nemýlim je to okopírovaný CONTAX
Skor ako okopirovany by som povedal ukradnuty alebo reparovany :0)
Rusi v ramci reparacii po druhej svetovej zhabali celu tovaren aj s dielami aj s pracovnikmi.
Tesne povojnove kievy su preto velmi cenene, su to proste predvojnove contaxi len s inym menom. Do 50-60 rokov je kvalita kievov na vysokej urovni, potom produkcia stupa a kvalita klesa.
http://www3.telus.net/public/rpnchbck/zconrfKiev.htm
 
patrik.murárik
2017-01-18 10:33:59+01
Ahojte, nechce sa mi zakladat nova tema tak to hodim sem. Vsade sa riesia Nove fotoaparaty s novym telom no mna b yzaujimalo ci to bude fungovat aj opacne a teda stary fotoaparat a ci donho dam novy objektiv oba konkretne od nikonu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-18 10:47:17+01
príspevok od: patrik.murárik
Ahojte, nechce sa mi zakladat nova tema tak to hodim sem. Vsade sa riesia Nove fotoaparaty s novym telom no mna b yzaujimalo ci to bude fungovat aj opacne a teda stary fotoaparat a ci donho dam novy objektiv oba konkretne od nikonu
Bajonet je zachovany, takze novy objektiv na stary fotak nasadis. Ale nove objektivy nemaju uz mechanicky prstenec nastavenia clony, takze by si fotil vsetko na plnu dieru. Z AF objektivov su pouzitelne starie modely D, ktore este prstenec clony maju.
 
netmouse
2017-01-18 11:13:42+01
príspevok od: patrik.murárik
Ahojte, nechce sa mi zakladat nova tema tak to hodim sem. Vsade sa riesia Nove fotoaparaty s novym telom no mna b yzaujimalo ci to bude fungovat aj opacne a teda stary fotoaparat a ci donho dam novy objektiv oba konkretne od nikonu
ako pisal Karol, ja man FM2-ku a na nu pouzivam objektivy AF D
 
Ajax2
2017-01-18 12:39:55+01
Je to tak, ako píše panpriatel. V 6O-tich rokoch som mal krátkodobe Kiev ,optika pri otvorenej clone kreslila ako sklo z pivovej flaše. Ruský Zorkij bola kópia Leicy. Predávali aj 20mm širokáč, tuším Industar, na tú dobu veľmi kvalitný. Kiev aj Zorkij po mechanickej stránke boli na míle ďaleko od originálov. Keď sa začali predávať zrkadlovky Contax D, Exakta a kvalitný japonský Nikon a Asahi Pentax, diaľkomerové prístroje ustúpili do pozadia. Výnimkou boli vysoko kvalitné Leicy, hlavne M3.
 
acton
2017-01-18 13:55:25+01
príspevok od: panpriatel
Skor ako okopirovany by som povedal ukradnuty alebo reparovany :0)
Rusi v ramci reparacii po druhej svetovej zhabali celu tovaren aj s dielami aj s pracovnikmi.
Tesne povojnove kievy su preto velmi cenene, su to proste predvojnove contaxi len s inym menom. Do 50-60 rokov je kvalita kievov na vysokej urovni, potom produkcia stupa a kvalita klesa.
http://www3.telus.net/public/rpnchbck/zconrfKiev.htm
Vsetko co sa po vojne v rusku strojilo strojili uneseny alebo zajaty nemci.
 
mirosz
2017-01-18 14:21:16+01
príspevok od: patrik.murárik
Ahojte, nechce sa mi zakladat nova tema tak to hodim sem. Vsade sa riesia Nove fotoaparaty s novym telom no mna b yzaujimalo ci to bude fungovat aj opacne a teda stary fotoaparat a ci donho dam novy objektiv oba konkretne od nikonu
Ako hovori Karol, starsie Dckove Nikony budu fungovat - budes schopny nastavit clonu. Ak ma ten starsi fotak autofocus tak by mohli aj ostrit. Ak nie, budes ostrit manualne. Su ale aj objektivy inych znaciek, ktore maju clonovy prstenec. Ja mam napr. sirokac Sigma 17-35mm na Nikon F3...
 
igino
2021-08-04 11:30:37+02
Nasiel som toto stare vlakno, tak ho pouzijem. Kvoli stahovaniu sa zbavujem starych veci - neviem, co je funkcne, a co nie. Nechcem to len vyhodit do kosa, tak ak nejaky zberatel ma zaujem, darujem staru fotovybavu - napr. kufrikovy rusky zvacsovak, 'tank', misky, lesticku, diaprojektor, fotoaparat Flexaret, videokameru VHS Panasonic, rusky osciloskop. Som z Prievidze.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-08-04 16:03:04+02
príspevok od: igino
Nasiel som toto stare vlakno, tak ho pouzijem. Kvoli stahovaniu sa zbavujem starych veci - neviem, co je funkcne, a co nie. Nechcem to len vyhodit do kosa, tak ak nejaky zberatel ma zaujem, darujem staru fotovybavu - napr. kufrikovy rusky zvacsovak, 'tank', misky, lesticku, diaprojektor, fotoaparat Flexaret, videokameru VHS Panasonic, rusky osciloskop. Som z Prievidze.
Tak to daj do rubriky bazar, kam to patri.
 
belco
2021-08-05 08:17:18+02
príspevok od: igino
Nasiel som toto stare vlakno, tak ho pouzijem. Kvoli stahovaniu sa zbavujem starych veci - neviem, co je funkcne, a co nie. Nechcem to len vyhodit do kosa, tak ak nejaky zberatel ma zaujem, darujem staru fotovybavu - napr. kufrikovy rusky zvacsovak, 'tank', misky, lesticku, diaprojektor, fotoaparat Flexaret, videokameru VHS Panasonic, rusky osciloskop. Som z Prievidze.
Zdravim, poprosim o ten Flexaret by som mal zaujem. Pripadne, aj nieco z toho co este mate by sa mi hodilo k analgou.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()