Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Kozmetický repas - Olympus OM-2

zino
2016-01-25 13:34:11+01
Ahojte,

nedávno som kúpil starúčký 35mm SLR Olympus OM-2. Je vo výbornom stave, ale napriek tomu má aj chybičky krásy. Kúpil som ho z anglicka z jedného starožitníctva a je to na ňom, resp. z neho cítiť. Jednoducho smrdí starinou. Neviete poradiť ako sa toho zbaviť?

Tiež trpí známou vadou, ktoré majú OM zrkadlovky a to, že pena, ktorá sa nachádza nad pentaprismatickým členom v hľadáčiku sa po tých rokoch začala rozkladať a zožiera hľadáčik ako rakovina. Vyzerá to nejak takto: http://oi63.tinypic.com/257dgkl.jpg
Na internete sú návody ako to vyčistiť, ale ja si na to netrúfam. Nechcem totiž nechtiac zničiť inak krásny zachovalý kúsok. Neviete či to na Slovensku niekto robí odborne? Prípadne, že by všetko vyčistil aj zvnútra a otestoval prípadné nepresnosti? Oplatí sa aj prelepiť starú kožu na fotoaparáte, či toto nemám vôbec riešiť?

Chcel by som ho dať do čo možno najlepšieho možného stavu, chcem mu predĺžiť ešte život a chcel by som aby mi robil dlho radosť.

Ďakujem.
 
anton julény
2016-01-25 13:41:06+01
dohodni si to na http://www.matunak.sk/
 
zino
2016-01-25 14:09:52+01
Super, ďakujem za tip. Máte s ním niekto skúsenosti? Dá sa spoľahnúť?

Koľko môže niečo také výjsť?
 
Martin8101
2016-01-25 15:26:29+01
príspevok od: zino
Super, ďakujem za tip. Máte s ním niekto skúsenosti? Dá sa spoľahnúť?

Koľko môže niečo také výjsť?
Cenu Ti asi nepovie nik - a keby aj, bude to len strielanie a nic ti to nepomoze, aj tak budes musiet zaplatit tolko, na kolko ti to naceni pan Matunak Spolah nanho je, vo forach je jeho meno a servis spominane tisickrat, nejaka negativna odozva tusim este ani nebola...
 
anton julény
2016-01-25 17:45:29+01
príspevok od: zino
Super, ďakujem za tip. Máte s ním niekto skúsenosti? Dá sa spoľahnúť?

Koľko môže niečo také výjsť?
to sa skrýva pod slovkami "dohodni sa..". ak by som mal negatívne, tak ti ten tip nedám, nehladiac, že na stránke má všetky informácie. v najhoršom prípade, teda ak ti to neopraví, ťa to bude stáť len cenu poštovného.
 
bobo222
2016-01-25 19:14:46+01
Matunákovi po dohode pošleš foťák a on to nacení. Buď to odklepneš alebo nie. Ceny nenapružuje, je spoľahlivý.
 
zino
2016-01-27 19:12:15+01
Dakujem za odporucania. Musel som sa spytat...
 
Paulie
2016-01-28 06:56:08+01
Komplet set penových tesnení na OM2 kúpiš na ebay, vymeníš svojpomocne za pár minút. Sú vyrezané presne na mieru.
Na zatuchlinu použi roztok octu s vodou, poutieraj ním foťák a dobre vysuš.
Matnica je vyberatelná, sajrajt vyčistíš izopropylom (IPA). Nieje to nič čo by nezvládol ktokolvek.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()