Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Olympus OM-D E-M5II vs kamera

ludy
2016-03-12 22:41:54+01
Caute,

vlastnim kompletnu vybavu (D300 + objektivy), ale rozmyslam nad kupou Olympus OM-D E-M5 Mk.II + M.ZD ED 12-40mm f/2.8 PRO. Je pre mna dolezita hmotnost, kvalita videa, kvalita foto, cena. Neplanujem v buducnosti dokupovat dalsie objektivy. Chcem to vyuzivat len na rodinne foto/video v pomere mozno 45/55.

Precital som vela o tejto zostave tu, aj na inych weboch. Fotakom sa rozumiem, kameram nie. Preto sa chcem spytat ako je na tom vystup foto/video v porovnani s kamerami, napriklad s Canon Legria HF G25? Ak to niekto vie porovnat.

Jediny parameter, ktory viem ja porovnat je, ze Oly zvlada jednorazovy zaznam do 4GB, co je pre 77 Mbps cca 7min. Nemyslim si, ze by ma toto obmedzilo. v kazdom priapde chcem nosit so sebou len jedno zariadenie aj na foto aj video.

Okrem toho mam este jednu otazku. Oznacenie UHS-I U3 na SDHC kartach znamena, ze karta zvlada zaznam videa s datovym tokom do 30MB/s, ano?

Vdaka, pekny den
 
Fuser
2016-03-13 00:04:13+01
Na fotky je dost dobry (neporovnavam s FF pri nizsom svetle).

Video - co ma skvele je stabilizacia obrazu, ostatne fotaky/kamery nemaju taku dobru. Aj s Glidecom sa snim dobre nataca. Kvalita videa "fajn" aj ked Panasonic GH4 je o nieco lepsi. Na nocne sceny to chce FF. Nezabudni ze velky "bitrate" aj vela zaberie t.j. pri 50p to chce velku a rychlu kartu.

Stereo zvuk je pohode, s "pasivnym externym MIC" to hra trochu horsie preto treba ext-MIC s vlasnym zdrojom.

30MB/s ...to je pomala karta. Rovno zober napr: 128 GB . SDHC/SDXC Kingston Class 10 UHS-I U3 - zapis 80 MB/s stoji okolo 30Eur.

S rastucou cenou ide aj kvalita hore napr: Canon 5D Mark III ...

Vacsi problem ako porovnavat kvalitu obrazu bude zachytit pekne video a zostrihat ho tak, aby sa ludia nenudili. (ak to chces niekomu ukazovat, okrem najblizsej rodiny).
 
ludy
2016-03-30 10:50:48+02
Dakujem za odpoved.

Uz som zistil co znamena oznacenie UHS-I U3 na SDHC/SDXC kartach, a teda, ze garantuje zaznam minimalne rychlostou 30MB/S co na 77Mbps bohato staci.

Preformulujem otazku, bol by som vdacny Karolovi alebo Mrcovi keby sa vyjadrili, kedze maju s Oly skusenosti.

Prehodnotil som pomer foto/video na 15/85. Chcem tocit hlavne video a sem tam spravit fotku (len pre seba a rodinu). Starsie videa si sem tam pozrieme, ale slajd shows fotiek si moc nepustam. Jediny post process, ktory budem robit je strihanie. Chcem zo sebou na turach, vyletoch, oslavach s detmi nosit jedno lahke zariadenie, ktore poskytuje kvalitny vystup. Jeden objektiv, ziaden batoh plny techniky. Karol pise, ze Oly M5 II sa vyrovna videom kamere.

takze odporucili by ste mi skor kupit

1. kameru - financne stredne narocna moznost - cca 900 - 1200e, romzerovo trochu vacsia, neviem ci spravi v slabsom svetle lepsie video ako Oly. foto vystup asi tiez nebude nic moc.

2. Oly M5 II + 14 - 40 f2.8 PRO - najdrahsia moznost 1799e + 94e mikrofon

3. Oly M10 II + 14 - 42 f3.5 - 5.6 MSC - najlacnejsia moznost 799e. tu sa mi nepaci ta nizka svetelnost na dlhom ohnisku, a absencia vystupu pre mikrofon. Nema zmysel kupovat k tomuto fotaku PRO objektiv, to uz by som rovno isiel do M5.

4. Kameru + lepsi kompakt - cena cca 1400 - 1700. nevyhoda dve zariadenia a fotky z takeho kompaktu pri horsom svetle...

Viem, ze technika nespravi vsetko, ale pomoze Ano, dolezity je strih, podobne pri foktach, mam par hodin spracovavania za sebou...

Vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-03-30 11:42:06+02
príspevok od: ludy
Dakujem za odpoved.

Uz som zistil co znamena oznacenie UHS-I U3 na SDHC/SDXC kartach, a teda, ze garantuje zaznam minimalne rychlostou 30MB/S co na 77Mbps bohato staci.

Preformulujem otazku, bol by som vdacny Karolovi alebo Mrcovi keby sa vyjadrili, kedze maju s Oly skusenosti.

Prehodnotil som pomer foto/video na 15/85. Chcem tocit hlavne video a sem tam spravit fotku (len pre seba a rodinu). Starsie videa si sem tam pozrieme, ale slajd shows fotiek si moc nepustam. Jediny post process, ktory budem robit je strihanie. Chcem zo sebou na turach, vyletoch, oslavach s detmi nosit jedno lahke zariadenie, ktore poskytuje kvalitny vystup. Jeden objektiv, ziaden batoh plny techniky. Karol pise, ze Oly M5 II sa vyrovna videom kamere.

takze odporucili by ste mi skor kupit

1. kameru - financne stredne narocna moznost - cca 900 - 1200e, romzerovo trochu vacsia, neviem ci spravi v slabsom svetle lepsie video ako Oly. foto vystup asi tiez nebude nic moc.

2. Oly M5 II + 14 - 40 f2.8 PRO - najdrahsia moznost 1799e + 94e mikrofon

3. Oly M10 II + 14 - 42 f3.5 - 5.6 MSC - najlacnejsia moznost 799e. tu sa mi nepaci ta nizka svetelnost na dlhom ohnisku, a absencia vystupu pre mikrofon. Nema zmysel kupovat k tomuto fotaku PRO objektiv, to uz by som rovno isiel do M5.

4. Kameru + lepsi kompakt - cena cca 1400 - 1700. nevyhoda dve zariadenia a fotky z takeho kompaktu pri horsom svetle...

Viem, ze technika nespravi vsetko, ale pomoze Ano, dolezity je strih, podobne pri foktach, mam par hodin spracovavania za sebou...

Vdaka
Fotak akokolvek dobry, nie je ergonomicky pre video optimalizovany. Videokamera ma vyhodu vo velkom rozsahu objektivu, plynulom zoome, odladenom AF. Vsetko je podriadene toceniu videa.

Pracujem teraz na recenzii Olyho PEN-F, takze som teraz opat tocil viac video. Kvalita je totozna s E-M5 Mark II, rovnaka stabilizacia i AF. Pre moje potreby je kvalita vyborna a tazim z toho, ze mam prakticky vsetky objektivy. Zvuk ma az tak nezaujima, nahradzam ho hudbou. Ak by som ale primarne tocil video, isiel by som do kamery, je s nou lahsia praca.

Myslim, ze sa nic nestane, ak video z PEN-F zverejnim skor nez recenziu: https://www.youtube.com/watch?v=AOCntS1gbLM
 
Marek Vančo
2016-03-30 12:18:55+02
Ohladne otazky oznacenia SD kariet:
https://www.google.fr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.sdcard.org/press/New_SD_Association_Speed_Class_Supports_8K_and_Multi_File_Video_Recording.pdf&ved=0ahUKEwinieT9lujLAhXDDxoKHbl2CREQFggdMAA&usg=AFQjCNEsHxvwBkKBPqx2whgp_FIScnYAwg&sig2=6ORQKliPfOqqZn-A2ZONSA
 
mikkael
2016-03-31 22:45:16+02
Novy Panasonic G7 - 610€, lepsia ergonomia, lepsie zvladnuty videorezim/vystup, zas na druhej strane nevyhody: nema stabilizaciu v tele, nie je to Oly ...
+ nejaky ojazdeny m.Zuiko 12-40 alebo Pany 12-35 cca 500e

Co usetris oproti E-M5 II+12-40 investuj napriklad do dovolenky, bizutky pre manzelku alebo nejakeho pevneho skla
 
Fuser
2016-03-31 23:36:50+02
Ak chces hlavne video tak dobra je moznost 1. kamera ale dolezite je AKA kamera... + asi aj tam budes potrebovat extreny MIC.

Moja skusenost: ludia sa mi spravaju viac "prirodzene", ked som tocil video fotakom, dovod: boli v tom ze fotim t.j. neriesili "a co mam teraz povedat / ako sa mam spravat".

Zaber kde plynule zoomujes je "onicom", sem tam sa to da pouzit ale malo - lepsie to je so sliderom alebo potom softwarovo. (m.Zuiko 12-40 F2.8, ma plynuli zoom).
Automaticke ostrenie je na kamera lepsie ale manualny rezim je aj tak lepsi.

Pri tvojom zamerani by som zameral na moznosti stabilizacie obrazu, lebo inak budes musiet mat stativ.

Ved odkial si?
 
ludy
2016-04-01 00:07:55+02
Dakujem za pripomenutie Panasonicu. Tak skusim poslednu moznu kombinaciu foto/video: Panasonic Lumix DMC-GH4 + Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 ASPH Power O.I.S.

Primarne na video?Co si o tom myslite? Cena cca 1700e.

Recenziu pisal tiez Karol, tak by ma opat zaujimal aj jeho nazor. Je to fotak, primarne na video, internety pisu, ze vystup je lepsi ako z Olyho, ale stale neviem ci je lepsie pouzivat tento fotak alebo kameru na moje poziadavky.

Bohuzial pre mna, nemam skusenost s videom na fotaku..a uz vobec nie na Oly M5 II alebo GH4...preto som vdacny za kazdu radu.
 
ludy
2016-04-01 08:23:59+02
Fuser ked spominas ostrenie Sony Alpha A6300 + Sony E PZ 16-50mm f/3.5-5.6 OSS by malo mat slusne rychly AF podla toho co som cital a videl na youtube. Cena pod 1500e. Zasa objektiv je taky aky je.

Na video fore mi chlapik poradil SONY DSC-RX100 III...

Ak kamera, tak by mi asi stacila aj tato Panasonic HC-V770EP-K, cena cca 600e
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-01 09:24:58+02
príspevok od: ludy
Dakujem za pripomenutie Panasonicu. Tak skusim poslednu moznu kombinaciu foto/video: Panasonic Lumix DMC-GH4 + Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 ASPH Power O.I.S.

Primarne na video?Co si o tom myslite? Cena cca 1700e.

Recenziu pisal tiez Karol, tak by ma opat zaujimal aj jeho nazor. Je to fotak, primarne na video, internety pisu, ze vystup je lepsi ako z Olyho, ale stale neviem ci je lepsie pouzivat tento fotak alebo kameru na moje poziadavky.

Bohuzial pre mna, nemam skusenost s videom na fotaku..a uz vobec nie na Oly M5 II alebo GH4...preto som vdacny za kazdu radu.
GH4 sa pouziva aj profesionalne. Na rozdiel od Olympusu nema tak plynule zaostrovanie a tak ucinnu stabilizaciu. 4K vz. Full HD je ale pre profesionalov velke lakadlo. S Panasonicu su lepsie vysledky, ale tazsie sa s nim pracuje.
 
ludy
2016-04-01 17:38:43+02
Este jedna otazka Karol ak mozem. V nejake recenzii pises, ze Olympus M. Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ MSC je velmi dobre sklo na video. Preco? Kvoli MSC a elektronickemu zoomu? Nie je vacsia clona horsia? Dik
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-01 17:59:55+02
príspevok od: ludy
Este jedna otazka Karol ak mozem. V nejake recenzii pises, ze Olympus M. Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ MSC je velmi dobre sklo na video. Preco? Kvoli MSC a elektronickemu zoomu? Nie je vacsia clona horsia? Dik
Je doby ako zakladny foto-video zoom. Ma pomerne velky rozsah, plynule prezoomovanie. Takze na zaciatok je to dobry start. Samozrejme vzdy je tu aj nieco lepsie. ALe uz nie tak univerzalne a vhodne na zaciatok. Kedy pises, ze chces fotak vyuzivat primarne ako kameru, mal by si toho mat uz tolko nastudovaneho, ze by si si mal vediet vybrat aj sam.
 
ludy
2016-04-01 18:06:21+02
Nastudovane mam az moc. Ale lepsie raz zazit ako sto krat citat...a to je moj problem, ze som to nemal moznost vyskusat. Okrem toho sa snazim optimalizovat vyber. Kazdopadne vdaka za rady, zajtra idem na nakup. Necham sa prekvapit co to bude...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()