Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

poradte miroless fotoaparat pre zaciatocnika

siimmii
siimmii 2015-04-05 21:13:07+02
Ahojte prosim poradte nejaky dobry miroless fotoaparat do 500€, chcela som kupit najprv zrkadlovku ale rozmyslela som koli vahe, chcem foti najma dcerku ktora je stale v pohybe, popripade nejake vylety a take bezne veci. Nie som profesionel.dakujem za rady mam tu nejake co som pozerala na nete Nikon 1 J4 + Objektiv VR 10-30mm ,Samsung NX30 + 18-55mm F3.5-5.6 OIS III.dakujem
 
Rasty Gibel
2015-04-06 14:11:37+02
Olympusy majú dobrý a rýchly AF, fotenie detí a rodinne foto zvlada výborne, takže za mňa olympus. Ak to nemusí byt nový fotak tak OMD EM 5 ....
 
shaggy
2015-04-06 14:28:43+02
príspevok od: raverick
ale aj tak by mala asi lepsie kupit nejaku zrkadlovku. Napriklad canon 100D je maly dobre sa ovlada a aj objektivov je viac a za lepsie ceny. K tomu nikonu 1 je velmi dobre pouzitelny aj na video.
V čom je lepšia 100D od nejakého mirrorlessu? Rád sa nechám poučiť. Okrem toho, že je oveľa väčšia.
 
raverick
2015-04-06 15:07:02+02
Ci beriem mirrorles alebo nejaku malu zrkadlovku zo sebou tak musim mat brasnu . Zas az o tolko mensie to nieje. Napriklad ten spominany nikon 3200 alebo canon 100d ma hladacik uz v cene. Apsc mirrorlesy maju male tela ale objektivy az tak male niesu
 
siimmii
2015-04-06 15:25:49+02
príspevok od: Roman Point
Ja rozmýšľam nad systémom EOS M ako vreckový záložák na prechádzky mestom..
Vychádza to na 380€ a je to obrovský balík ku ktorému je zdarma taška canon a nejaká SD karta..
Ten som tiez pozerala ale nasla som ho od 470€
 
siimmii
2015-04-06 15:30:19+02
príspevok od: raverick
ale aj tak by mala asi lepsie kupit nejaku zrkadlovku. Napriklad canon 100D je maly dobre sa ovlada a aj objektivov je viac a za lepsie ceny. K tomu nikonu 1 je velmi dobre pouzitelny aj na video.
Zrkadlovka je tazka na mna a do kabeljy to nevojde ked idem napr z dietatom von a vlacit sa mi to nechce,inak by som ju brala. Tak neviem vraj podobne su tie miroless, ultrazoomy su lepsie vi horsie v porovnani s miroles prosim?
 
siimmii
2015-04-06 15:34:47+02
príspevok od: fatality
tym Nikon 1kam by som sa vyhol,nie su bohvieco..fotak ma mat hladacik?
chces fotit v interieri aj bez blesku?
Aj aj fotit,dcerku a ta je len v pohybe
 
Roman Point
2015-04-06 16:49:08+02
príspevok od: fatality
mno neviem,neverim velmi ze by firmware mohol odstranit hw problem..
fotka pekna,ale tak..taka by vyliezla aj z PENov,APSC Samsungov,4/3 Panasonicov s
podobne ostrym objektivom..na ISO 100 + stativ..a o rychlosti ostrenia nevypoveda vobec nic..
https://www.youtube.com/watch?v=0ReW_d98HBs

rýchlosť AF raz taká

Fuji X100s má rovnakú rýchlosť zaostrovania 0.4sec. z nekonečna na objekt pred objektívom. Oly Pen je na tom podstatne lepšie ten má rekčný čas 0.12sec.
 
Roman Point
2015-04-06 16:53:25+02
príspevok od: siimmii
Ten som tiez pozerala ale nasla som ho od 470€
Kamarát je teraz v Bangkoku na služobke.. Tam stojí 380 z dvoma objektívmi a veľkou kopou ďalšieho vybavenia. Preto som mu povedal nech prinesie aj mne.. Predtým som nad tým ani nerozmýšľal..
 
fatality
2015-04-06 17:24:13+02
príspevok od: Roman Point
https://www.youtube.com/watch?v=0ReW_d98HBs

rýchlosť AF raz taká

Fuji X100s má rovnakú rýchlosť zaostrovania 0.4sec. z nekonečna na objekt pred objektívom. Oly Pen je na tom podstatne lepšie ten má rekčný čas 0.12sec.
no to je sice super,ale..zas(a reagujem aj na tvoj prispevok nizsie) sa tu podaktori nedokazu odosobnit..kamarata v Bangkoku mas ty,nie slecna,takze za 480.- slecna dostane stale pomale Mko(0.4s ziadna slava) so setakom,bez hladaciku a blesku..a pritom hlada rychly fotak(mala v neustalom pohybe) s hladacikom a chce fotit aj vo vnutri bez blesku,takze by bodol v cene aj nejaky pevny svetelny objektiv.. ..
 
raverick
2015-04-06 17:29:08+02
príspevok od: siimmii
Zrkadlovka je tazka na mna a do kabeljy to nevojde ked idem napr z dietatom von a vlacit sa mi to nechce,inak by som ju brala. Tak neviem vraj podobne su tie miroless, ultrazoomy su lepsie vi horsie v porovnani s miroles prosim?
Nie ultrazoom by som nebral a hlavne ak je poziadavka na fotenie v interieri .V porovnani s mirrorles o dost horsie fotky. Taky kabelkovy fotak s dobrym vystupom je aj sony rx100. Len tam zas nejdu menit objektivy .
 
fatality
2015-04-06 17:41:27+02
príspevok od: siimmii
Aj aj fotit,dcerku a ta je len v pohybe
hmm..takze ak fotit v pohybe=rychly fotak,ak aj vo vnutri a bez blesku=este jeden svetly objektiv navyse,ak aj hladacik=peniaze navyse..toto vsetko naraz za 500.- asi nebudes mat..jedine
v tej d3200+18-55VRII+35mm/1.8..
takze za 500.- sa niecoho budes musiet vzdat(hladacik,rychlost,svetly objektiv,miniaturnost) alebo si este priplatit..
 
blahoslav J B Art
2015-04-06 18:52:27+02
siimmii nikde explicitne nenapisala, ze pozaduje hladacik a vymenu objektivov, ci vobec planuje nejake dokupit ... len zapocula, ze CSC alebo zrkadlovky daju krajsie fotky
doporucujem precitat si tento clanok
http://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela-clanekid1770
ak by som bol ja mamicka s malym dietatom, z praktickeho hladiska si vyberiem Sony RX-100 ... da sa zobrat hocikam v hocijakom vrecku, kvalita objektivu, obrazkov vyborna ... a pohotovost k nezaplateniu
 
Roman Point
2015-04-06 19:17:10+02
príspevok od: fatality
no to je sice super,ale..zas(a reagujem aj na tvoj prispevok nizsie) sa tu podaktori nedokazu odosobnit..kamarata v Bangkoku mas ty,nie slecna,takze za 480.- slecna dostane stale pomale Mko(0.4s ziadna slava) so setakom,bez hladaciku a blesku..a pritom hlada rychly fotak(mala v neustalom pohybe) s hladacikom a chce fotit aj vo vnutri bez blesku,takze by bodol v cene aj nejaky pevny svetelny objektiv.. ..
22mm f2 je podľa mna dosť "pevné" a dosť svetlé či? Ale každopádne treba vybehnúť do predajne a odskúšať si osobne jednotlivé fotoapráty. Nič lepšie spraviť nemôže. Dnes chce každý predajca predať, takže nebudú mať problém jej všetko predviesť poukazovať.
 
tomino1980
2015-04-06 20:44:30+02
príspevok od: blahoslav J B Art
siimmii nikde explicitne nenapisala, ze pozaduje hladacik a vymenu objektivov, ci vobec planuje nejake dokupit ... len zapocula, ze CSC alebo zrkadlovky daju krajsie fotky
doporucujem precitat si tento clanok
http://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela-clanekid1770
ak by som bol ja mamicka s malym dietatom, z praktickeho hladiska si vyberiem Sony RX-100 ... da sa zobrat hocikam v hocijakom vrecku, kvalita objektivu, obrazkov vyborna ... a pohotovost k nezaplateniu
Veru...cim mensie tym lepsie ....ja si pockam kym klesne cena gm5 ...al sa ulakomim na gm1 ...dnes som sibal s detmi s em10 + 14f/2.5 ...ale zniesol by som nieco mensie ...na pohlad diskretnejsie
 
fatality
2015-04-06 20:44:52+02
príspevok od: Roman Point
22mm f2 je podľa mna dosť "pevné" a dosť svetlé či? Ale každopádne treba vybehnúť do predajne a odskúšať si osobne jednotlivé fotoapráty. Nič lepšie spraviť nemôže. Dnes chce každý predajca predať, takže nebudú mať problém jej všetko predviesť poukazovať.
ach..ale dostat ten set aj u nas? nie..tu dostane do 500.- akurat M+18-55...
 
fatality
2015-04-06 20:47:56+02
príspevok od: blahoslav J B Art
siimmii nikde explicitne nenapisala, ze pozaduje hladacik a vymenu objektivov, ci vobec planuje nejake dokupit ... len zapocula, ze CSC alebo zrkadlovky daju krajsie fotky
doporucujem precitat si tento clanok
http://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela-clanekid1770
ak by som bol ja mamicka s malym dietatom, z praktickeho hladiska si vyberiem Sony RX-100 ... da sa zobrat hocikam v hocijakom vrecku, kvalita objektivu, obrazkov vyborna ... a pohotovost k nezaplateniu
tak ja byt na jej mieste,berem RX100II,G7X alebo mozno aj LX7..ale na jej mieste je ona.. ..
 
blahoslav J B Art
2015-04-06 21:01:25+02
príspevok od: fatality
tak ja byt na jej mieste,berem RX100II,G7X alebo mozno aj LX7..ale na jej mieste je ona.. ..
urcite nie zrkadlovku ale niektory z tychto kompaktov, keby som bola mlada mamicka ... xixi
 
siimmii
2015-04-07 21:55:02+02
príspevok od: fatality
tak ja byt na jej mieste,berem RX100II,G7X alebo mozno aj LX7..ale na jej mieste je ona.. ..
Prosim toto si myslel znacku sony aj ten G7xm Lx7?
 
fatality
2015-04-07 22:21:19+02
príspevok od: siimmii
Prosim toto si myslel znacku sony aj ten G7xm Lx7?
ahoj.. Sony RX100II,Canon G7X a Panasonic LX7..z nich je najjj podla mna Canon G7X...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()