Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

CCTV objektivy na CSC telach

Dano Leitman
2012-08-20 19:04:27+02
Zdravim, bruzdal som netom a objavil som taku temu co sa zaoberala pouzitim CCTV objektivov s c-mount adapterom na mirrorlessoch. Zatial som videl len 35/1.7 od Fujinon s adapterom na Panasonic GH2. Chcel by som vediet ci uz niekto s tim experimentoval a ci su pouzitelne aj ine objektivy (hlavne pre m4/3) s c-mount ktore pokryju snimac. Viem ze zrejme nebudu tie skla tak ostre ako tie urcene na fotenie ale pre moje experimenty by to za ten peniaz aj stalo. Tiez som mal vo veci trochu hokej lebo v tej teme boli spomenute nie len c-mount ale aj cs-mount objektivy (nie som native speaker preto mam ten hokej ). uvitam kazdu vasu skusenost / info
Dakujem
 
Dano Leitman
2012-08-21 19:47:27+02
Brudanim netom som nasel stovky c-mount objektivov ci uz pevne skla alebo zoomove (manualne) od roznych vyrobcov -
Fuji / Fujinon / Fujijan, Dallmeyer, Kinoptik, Switar Cooke, Schneider, Schneider & Kreuznach, Som Berthiot, Sony, Canon, Vega, Angenieux, Carl Meyer, Meyer Opticraft, Wollensak, Cosmicar, Astro Berlin, Navitar, Leitz, Elgeet, Rodenstock, Kern Pizar / Paillard, Toyo, Ampex, Nippon Kogaku Cine-Nikkor, Tevidon, Meopta, Taylor Hobson, Erintec, Rainbow, Apollo, Aragon, Carl Zeiss, BellyHowell a aj Leica

viac som nenasiel predpokladam ze su to vacsinou rebrandy produktov (vela krat to boli objektivy s totoznimi hodnotami) ak teda niekto patra po vyrobcoch (ako ja) snad mu to pomoze. Bolo by super keby dalsi co sa zaujimaju a vedia coto o niektorych c-mount sklach ze by sem dali ukazku (foto) a nejaky ten popis pouzitia na CSC
 
majster333
2012-08-21 20:24:29+02
http://www.rangefinderforum.com/forums/showthread.php?t=104716 - Pentax Auto 110 lens
Kukni aj na toto, sú fakt malé a šikovné Len neviem ako je to s tým adaptérom vraj sa dá kúpiť na ebay.
 
Dano Leitman
2012-08-21 23:23:11+02
zaujiavy link na stranku s cctv objektivmi
http://www.midopt.com/lenses.html

a co pouzivatelov m4/3 potesi - google DOC subor s objektivmi a udajmi aku plochu senzora pokryvaju
https://spreadsheets.google.com/pub?key=p9kkgjwEQQQ-HJwvNDobeEw
 
Napster050
2012-08-21 23:49:50+02
no väčšina CCTV kamier má 1/3" čip, takže APSC alebo aj m4/3 to určite nepokryje. Svetelnosť objektívov je dobrá, lenže obyčajný objektív bude rozmazaný asi. Lepšie sú na tom už tie megapixelové objektívy (zväčša do 2mpx), lenže tie už aj toľko stoja, že nemá význam sa tým zaoberať.
Nehovoriac o tom že ovládanie clony je problematické, kedže väčšina je automat.

Každý deň ich vidím v práci (Tamron aj čína...)
 
Dano Leitman
2012-08-22 00:12:27+02
flickr photostream "Astroman"a kde ma par fotiek z viacerych c-mount objektivov - je to vcelku prehladne tak hadam tam najdete aj svojho favorita (pouziva Panasonic lumix GH1)

http://www.flickr.com/photos/astroman-photo/sets/?&page=1
 
Dano Leitman
2012-08-22 00:25:50+02
príspevok od: Napster050
no väčšina CCTV kamier má 1/3" čip, takže APSC alebo aj m4/3 to určite nepokryje. Svetelnosť objektívov je dobrá, lenže obyčajný objektív bude rozmazaný asi. Lepšie sú na tom už tie megapixelové objektívy (zväčša do 2mpx), lenže tie už aj toľko stoja, že nemá význam sa tým zaoberať.
Nehovoriac o tom že ovládanie clony je problematické, kedže väčšina je automat.

Každý deň ich vidím v práci (Tamron aj čína...)
nasiel som s pokrytim 1" a aj tie 2/3" by sa teoreticky dali s vyrezom pouzit ale co som videl 1/2" uz je dost kriticke na kvalitu 1/3" nehovoriac ... asi v praci nemate nieco co pokryje 1" ? ci ? chcel by som sa spytat ako hodnotis konstrukcne prevedenie tich objektivov ?
 
Napster050
2012-08-22 17:55:42+02
konštrukčné prevedenie záleží od značky, niektoré sú plastové, niektoré sú celokovové. Ale hovorím... pri tej cene sa nemá význam tým zaoberať... za 100€ kúpiš suprové M42 sklo, ktoré s pokrytím, kvalitou a ergonomiou nema problem.
 
Dano Leitman
2012-08-22 22:46:16+02
príspevok od: Napster050
konštrukčné prevedenie záleží od značky, niektoré sú plastové, niektoré sú celokovové. Ale hovorím... pri tej cene sa nemá význam tým zaoberať... za 100€ kúpiš suprové M42 sklo, ktoré s pokrytím, kvalitou a ergonomiou nema problem.
ide mi o velkost , vahu , relativne lacnu svetelnost na video a ostri to aj na slusne kratke vzdialenosti (rad fotim detail) ... pre ineho to nemusi vyhovovat a ma ine priority a aspon tu nazhromazdim info o cctv objektivoch lebo som nevidel =o tom ziadne vlakno tuna tak usetrim snad niekomu hodiny bruzdania netom
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()