Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

ZÁLOŽNÁ BATERIA DO MINOLTY DIMAGE 200A

GUGI
2017-01-18 12:43:56+01
Zdravím. Mám asi 13-ročný fotoaparát Konica minolta dimage 200a . Funguje dobre , ale pri vymene baterie sa resetuje nastavenie . Vie tu niekto kde je záložná batéria / ak ju vôbec 200-ka má.. / Prípadne nejaký odkaz link . Mám síce zrkadlovku nikon , aj sony rx100 , ale rád by som udržal aj tú minoltu .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-19 07:50:29+01
Zalozna bateria sa meni v servise. Konica Minélta uz servis nema, kedysi sa opravovali v Pro.laike. Chalani tam by to urcite este vedeli vymenit.
 
GUGI
2017-01-19 14:53:27+01
Tam som volal už skôr . Odkázali ma tam z minolty .sk . Oni chceli odo mňa vedieť , aká je tam batéria . . . . A podla telefonátu nie sú z takýchto starých aparátov nejako nadšený . Mne by stačilo vedieť , kde je umiestnená , aby som zbytočne nerozoberal celý aparát . Aj som skúšal z jednej strany dať dole "dekel" , ale tam baterka nebola . Inak z toho nemám nejaké obavy , len neviem , kde sa tá batéria nachádza a je to predsa jemná mechanika . Snáď to zase výrobca niekde nezmyselne neschoval za dalšie "zámky". Horšie je , že neviem ani typ-model konkrétnej batérie , či sa dá vôbec nejako nahradiť . Na nete som hľadal ale akoby informačné embargo . A že google všetko vie...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-19 16:27:27+01
príspevok od: GUGI
Tam som volal už skôr . Odkázali ma tam z minolty .sk . Oni chceli odo mňa vedieť , aká je tam batéria . . . . A podla telefonátu nie sú z takýchto starých aparátov nejako nadšený . Mne by stačilo vedieť , kde je umiestnená , aby som zbytočne nerozoberal celý aparát . Aj som skúšal z jednej strany dať dole "dekel" , ale tam baterka nebola . Inak z toho nemám nejaké obavy , len neviem , kde sa tá batéria nachádza a je to predsa jemná mechanika . Snáď to zase výrobca niekde nezmyselne neschoval za dalšie "zámky". Horšie je , že neviem ani typ-model konkrétnej batérie , či sa dá vôbec nejako nahradiť . Na nete som hľadal ale akoby informačné embargo . A že google všetko vie...
Pozor!!! U niekoych fotoaparatov su specialne postupy na otvorenie, inakmozez pretrhat kable alebo nieco zlomit. V servise maju manualy, kde je to zvyraznene. Dalej mozes dostat silny vyboj elektrny s kondenzatora blesku, popripade poskodit eletroniku statickou elekrtinou.
S vymenou baterie by v PL nemali mat problemy, netreba na to nic specialneho, To nie je oprava. Mozno maju este odlozene servisne manualy aked nie, tak sa technik rozpomenie, ako ich kedysi otvaral.
 
Lubitto
2017-01-19 16:33:12+01
príspevok od: GUGI
Tam som volal už skôr . Odkázali ma tam z minolty .sk . Oni chceli odo mňa vedieť , aká je tam batéria . . . . A podla telefonátu nie sú z takýchto starých aparátov nejako nadšený . Mne by stačilo vedieť , kde je umiestnená , aby som zbytočne nerozoberal celý aparát . Aj som skúšal z jednej strany dať dole "dekel" , ale tam baterka nebola . Inak z toho nemám nejaké obavy , len neviem , kde sa tá batéria nachádza a je to predsa jemná mechanika . Snáď to zase výrobca niekde nezmyselne neschoval za dalšie "zámky". Horšie je , že neviem ani typ-model konkrétnej batérie , či sa dá vôbec nejako nahradiť . Na nete som hľadal ale akoby informačné embargo . A že google všetko vie...
http://www.matunak.sk/servis_fotoaparatov.html

skus kontaktovat p. Matunaka
 
GUGI
2017-01-27 14:01:00+01
Takže nič z toho . Skúsim to sám ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()