Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Výmena bajonetu Sony A7

Juraj Kuboš
2017-01-17 13:06:31+01
Ahojte, riešil niekto výmenu krúžku bajonetu na Sony A7/A7r? Ide o to, že pod origininálnym kovovým krúžkom je plastový diel, vďaka čomu ťažšie objektívy nepriliehajú tak dobre a mierne pružia. Je to nevyhnutné? Má to vplyv na obrazovú kvalitu?
 
Iygor
2017-01-17 15:17:33+01
príspevok od: Juraj Kuboš
Ahojte, riešil niekto výmenu krúžku bajonetu na Sony A7/A7r? Ide o to, že pod origininálnym kovovým krúžkom je plastový diel, vďaka čomu ťažšie objektívy nepriliehajú tak dobre a mierne pružia. Je to nevyhnutné? Má to vplyv na obrazovú kvalitu?
Otázkou je čo pokladáš za ťažší objektív.
Používam FE 70-200/4, cez redukciu LA-EA4 som mal nasadené aj ťažšie objektívy objektívy (Sigmu 120-400, Sigmu 70-200), nemal som pocit že by to bajonet neudržal. Možno záleží aj od kusu (ak si kupoval z druhej ruky).
Bajonet by sa samozrejme nemal kývať. Ak nemáš bajonet vyslovene poškodený, mierna vôľa by na obrazovú kvalitu nemala mať vplyv.
 
bonifacko
2017-01-17 18:29:14+01
príspevok od: Juraj Kuboš
Ahojte, riešil niekto výmenu krúžku bajonetu na Sony A7/A7r? Ide o to, že pod origininálnym kovovým krúžkom je plastový diel, vďaka čomu ťažšie objektívy nepriliehajú tak dobre a mierne pružia. Je to nevyhnutné? Má to vplyv na obrazovú kvalitu?
Je k tomu nejaky članok? Ze to pomože a bude to fungovať ako ma? Alebo sú to iba tvoje domnienky?
 
Juraj Kuboš
2017-01-17 19:23:51+01
príspevok od: bonifacko
Je k tomu nejaky članok? Ze to pomože a bude to fungovať ako ma? Alebo sú to iba tvoje domnienky?
Samozrejme som si to necucol z prstu. Na forach je vela protichodnych nazorov,preto som si to chcel overit aj tu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()