Hore
Fórum » Olympus fórum
 

E-PM1 (m4/3) a makro

zVratko
2013-02-26 12:50:32+01
Zdravim,

Nemate niekto skusenost, resp aspon informaciu ako sa riesi makro na m4/3 systeme. Aby som to upresnil. Znamy s danym fotakom a 14-42 by rad makro, ale len na hranie sa cize nejake lacne riesenie. Samotny AF makro objektiv Oly myslim teraz nejaky 60mm predstavil a nejake 45mm este su, ale jednalo by sa skor o nejaky adapter a manualny makro objektiv. S MF by sa uz nejako musel zmierit (aj tak si myslim ze je to lepsie) Ak by to vedelo ale pocitat expoziciu bolo by fajn.

Prijmem hocijake rady, rsp aspon nasmerovanie kde a co hladat (chyba mi pentaxforums.com pre olympus )

Velmi pekne dakujem
 
zVratko
2013-02-26 12:56:19+01
Zatial najrozumnejsie riesenie co som asi nasiel je Raynox 150, ale tu sa ludia stazuju na vinetaciu pri kratkych a strednych ohniskach, preto by bolo super nejake odskusane riesenie
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-26 12:57:19+01
príspevok od: zVratko
Zatial najrozumnejsie riesenie co som asi nasiel je Raynox 150, ale tu sa ludia stazuju na vinetaciu pri kratkych a strednych ohniskach, preto by bolo super nejake odskusane riesenie
Predsadky sa v drvivej vacsine pouzivaju s teleobjektivmi.
 
zVratko
2013-02-26 15:19:50+01
príspevok od: Karol Srnec
Predsadky sa v drvivej vacsine pouzivaju s teleobjektivmi.
Toto mi je viac menej jasne, len mi to napadlo ako relativne lacne a mozno funkcne riesenie na zaciatku. Clanok aj komentare som si precital. Ak teda vynecham v clanku spomenute skla, pripadne auto extension tube tak mi vychadza este napriklad kombinacia PK/M42... -> m4/3 + manualny extension tube + napriklad nejake manualne 50mm s clonovy kruzkom. Skor som asi narazal na nejake taketo otestovane riesenie, ktore by sa mohlo pohybovat na +- 50-80E
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-26 15:24:02+01
príspevok od: zVratko
Toto mi je viac menej jasne, len mi to napadlo ako relativne lacne a mozno funkcne riesenie na zaciatku. Clanok aj komentare som si precital. Ak teda vynecham v clanku spomenute skla, pripadne auto extension tube tak mi vychadza este napriklad kombinacia PK/M42... -> m4/3 + manualny extension tube + napriklad nejake manualne 50mm s clonovy kruzkom. Skor som asi narazal na nejake taketo otestovane riesenie, ktore by sa mohlo pohybovat na +- 50-80E
Riesenie s medzikruzkami funguje vzdy. Problem je velmi kratka zaostrovacia vzdialenost. Kazdy z makristov to asi vyskusal, ale napokon pre nepraktickost, aj pri kvalitnych vysledkoch, napokon zavrhol a investoval do praktickejsieho a pohodlnejsieho riesenia v podobe makroobjektivu.
 
zVratko
2013-02-26 15:42:00+01
No nic, budem musiet zistit co chce chalanisko fotit. Je mi jasne ze na vazky to nebude, ale ak to maju byt lucne kvietky, pripadne lenive chrobaciky, tak bude snad stacit aj adapterovo-medzikruzkove riesenie . Tak ci tak dakujem
 
Reewiden
2015-04-25 22:40:01+02
zdravim .
na zaciatok by som chcel povedat ze som zatial dost amater a zatial fotim len s auto predvolbou takze aj moje poznatky su na takej urovni
mam fotoaparat olympus pen e-pm1 a chcel by som si fotit nejake makro.. mam setovy objektiv 14-42 a objednal som si k nemu niečo taketo samozrejme 37mm
http://masteryournikon.com/wp-content/uploads/2013/01/Macro_Filter_Lenses.jpg
otazka znie či sa s tym bude dať niečo odfotit dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-04-26 08:53:50+02
príspevok od: Reewiden
zdravim .
na zaciatok by som chcel povedat ze som zatial dost amater a zatial fotim len s auto predvolbou takze aj moje poznatky su na takej urovni
mam fotoaparat olympus pen e-pm1 a chcel by som si fotit nejake makro.. mam setovy objektiv 14-42 a objednal som si k nemu niečo taketo samozrejme 37mm
http://masteryournikon.com/wp-content/uploads/2013/01/Macro_Filter_Lenses.jpg
otazka znie či sa s tym bude dať niečo odfotit dakujem
Naco sa pytas? Uz si si to objednal, tak to vyskusas a zistis, aky bude vysledok.
Osobne by som od obycajnych makrososoviek vela necakal. Priblizenie bude, ale kvalita nie.
 
Reewiden
2015-04-26 10:20:09+02
no lebo som to objednaval podla vzoru originalnej predsadky ktoru ponuka olympus .. ta je tiez vyskladana z redukcie a makrošošovky ... chcel som len vediet či niekto nemá skúsenosti s tým .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()