Hore
Fórum » Pentax fórum
 

Pentax tam tamy

bonifacko
bonifacko 2012-01-31 12:07:04+01
http://www.stuff-review.com/2012-01/pentax-k-01-mirrorless-camera-marc-newson-be-announced-february-2/1/
 
JohnNewton
2016-08-01 14:27:32+02
príspevok od: zvfoto
Mám Pentax K-1 asi tri týždne. Kúpil som ho vo Viedni. lebo u nás je to veľký problém a predajcovia buď nemajú záujem, alebo schopnosť zabezpečiť pre predaj v požadovanom množstve. Vo svete je to inak. Po prečítaní "trablov" od kolegu Lennyla na Pentaxfriends, som ho kupoval s malou dušičkou. Avšak po prvých asi 2000 skúšobných i vážnejších foteniach môžem potvrdiť, že je to vynikajúci fotoaparát. Treba si naň trochu zvyknúť, ale fotí úžasne. Mám objektívy od Pentaxu na APSC, z tých mi pasuje na plný formát úplne bez problému Limited 2,8/40, 2,4/70 a Makro 2,8/100 WR, dokúpil som seťák 28-105 na FF. Ten je vynikajúci (napriek tomu, že nie je príliš svetelný, ale na FF sa to stratí). S objektívom DA 50-135 som fotil v režime APSC aj na FF. Tam vzniká vinetácia, ale dá sa obrezať a výsledný obraz je väčší ako na APSC. Viem, že to nie je riešenie (len núdzové), ale mám objednaný cenovo prístupný Tamron 70-200/2,8. S tým si vystačím na všetky moje témy, čo fotievam. Pentax K-1 môžem len doporučiť.
A ako sa Ti javí ostrenie ? Podľa viacerých zdrojov je kontinuálne v podstate nepoužiteľné . Čo je u zrkadla skôr výnimka.
 
zvfoto
2016-08-01 15:28:33+02
Viem, že s ostrením mal problém Lenyll z Pentaxfriends. Ja som fotil westernové jazdy v Harabušiciach na ranči KQH teraz v sobotu 23.7.2016. Nafotil som asi 1500 záberov (celý deň), fotil som všetky disciplíny pre ich ranč. Fotil som jednak pri rozcvičovaní na prudkom svetle mimo haly (tam cca na ISO200) a preteky v hale na ISO 6400. Môžeš veriť, že jazdy na koňoch westernovým štýlom je dosť rýcla záležitosť. Fotil som s objektívom starým od Pentaxu 100-300 so svetelnosťou tuším 4,5 - 5,6 (bol požičaný) a s APSC objektívom 50-135/2,8 striedavo na APSC ale častejšie na FF (tu vznikala vinetácia, ktorú som potom orezával, ale fotky boli aj tak o niečo väčšie ako pri APSC - tu mám objednaný už FF objektív). Tiež som fotil so záklaďakom 28-105/3,5-5,6. a nie len tu, ale skúšal som na mladého psa boxera, ktorý lietal ako splašený často. Vo všetkých prípadoch som používal kontinuálne ostrenie, pri režime Av s ostrením na stred a prvú oblasť vedľajších bodov, keď sa objekt začal dostávať mimo ostriacu oblasť. Odpad takmer žiadny, ten bol, iba ak som sám strhol aparát. Všetky snímky ostré (pri spracovaní s DNG lez Lightroom a potom Affinity len minimálne úpravy, takmer žiadne, na záver som veľmi mierne priostril). Ostrosť môžeš vidieť aj z jednej z tých fotiek, čo som zavesol na ePhoto (volá sa Sliding stop). Nechcel som tu dávať viacej fotiek, lebo by to bolo nudné. Na FOTOMA som dal 5 kusov z týchto záberov. Myslím, že Pentax K-1 je vydarený špičkový fotoaparát, treba sa s ním ale naučiť fotiť, je ťažší, ako doposiaľ sme boli zvyknutí na APSC, taktiež hĺbka ostrosti pri plnom formáte je značne menšia, ako pri APSC, a tu môže byť kameň úrazu. Zle odhadnuté ostrenie, resp. po zaostrní pohnutím aparátom sa môže zmeniť ľahšie hĺbka ostrosti a potom vzniká panika zo zlého ostrenia. Časy fotenia sú tu potrebné kratšie, čo vyžaduje vyššie ISO, ale vzhľadom nato, že šum do ISO 12800 je zanedbateľný a do 6400 nepozorovateľný, nie je problém fotiť aj pri vyššom ISO, obzvlášť rýchlo pohybujúce sa objekty.
 
zvfoto
2016-08-01 15:32:46+02
príspevok od: JohnNewton
A ako sa Ti javí ostrenie ? Podľa viacerých zdrojov je kontinuálne v podstate nepoužiteľné . Čo je u zrkadla skôr výnimka.
Viem, že s ostrením mal problém Lenyll z Pentaxfriends. Ja som fotil westernové jazdy v Harabušiciach na ranči KQH teraz v sobotu 23.7.2016. Nafotil som asi 1500 záberov (celý deň), fotil som všetky disciplíny pre ich ranč. Fotil som jednak pri rozcvičovaní na prudkom svetle mimo haly (tam cca na ISO200) a preteky v hale na ISO 6400. Môžeš veriť, že jazdy na koňoch westernovým štýlom je dosť rýcla záležitosť. Fotil som s objektívom starým od Pentaxu 100-300 so svetelnosťou tuším 4,5 - 5,6 (bol požičaný) a s APSC objektívom 50-135/2,8 striedavo na APSC ale častejšie na FF (tu vznikala vinetácia, ktorú som potom orezával, ale fotky boli aj tak o niečo väčšie ako pri APSC - tu mám objednaný už FF objektív). Tiež som fotil so záklaďakom 28-105/3,5-5,6. a nie len tu, ale skúšal som na mladého psa boxera, ktorý lietal ako splašený často. Vo všetkých prípadoch som používal kontinuálne ostrenie, pri režime Av s ostrením na stred a prvú oblasť vedľajších bodov, keď sa objekt začal dostávať mimo ostriacu oblasť. Odpad takmer žiadny, ten bol, iba ak som sám strhol aparát. Všetky snímky ostré (pri spracovaní s DNG lez Lightroom a potom Affinity len minimálne úpravy, takmer žiadne, na záver som veľmi mierne priostril). Ostrosť môžeš vidieť aj z jednej z tých fotiek, čo som zavesol na ePhoto (volá sa Sliding stop). Nechcel som tu dávať viacej fotiek, lebo by to bolo nudné. Na FOTOMA som dal 5 kusov z týchto záberov. Myslím, že Pentax K-1 je vydarený špičkový fotoaparát, treba sa s ním ale naučiť fotiť, je ťažší, ako doposiaľ sme boli zvyknutí na APSC, taktiež hĺbka ostrosti pri plnom formáte je značne menšia, ako pri APSC, a tu môže byť kameň úrazu. Zle odhadnuté ostrenie, resp. po zaostrní pohnutím aparátom sa môže zmeniť ľahšie hĺbka ostrosti a potom vzniká panika zo zlého ostrenia. Časy fotenia sú tu potrebné kratšie, čo vyžaduje vyššie ISO, ale vzhľadom nato, že šum do ISO 12800 je zanedbateľný a do 6400 nepozorovateľný, nie je problém fotiť aj pri vyššom ISO, obzvlášť rýchlo pohybujúce sa objekty.
 
JohnNewton
2016-08-01 20:25:03+02
príspevok od: zvfoto
Viem, že s ostrením mal problém Lenyll z Pentaxfriends. Ja som fotil westernové jazdy v Harabušiciach na ranči KQH teraz v sobotu 23.7.2016. Nafotil som asi 1500 záberov (celý deň), fotil som všetky disciplíny pre ich ranč. Fotil som jednak pri rozcvičovaní na prudkom svetle mimo haly (tam cca na ISO200) a preteky v hale na ISO 6400. Môžeš veriť, že jazdy na koňoch westernovým štýlom je dosť rýcla záležitosť. Fotil som s objektívom starým od Pentaxu 100-300 so svetelnosťou tuším 4,5 - 5,6 (bol požičaný) a s APSC objektívom 50-135/2,8 striedavo na APSC ale častejšie na FF (tu vznikala vinetácia, ktorú som potom orezával, ale fotky boli aj tak o niečo väčšie ako pri APSC - tu mám objednaný už FF objektív). Tiež som fotil so záklaďakom 28-105/3,5-5,6. a nie len tu, ale skúšal som na mladého psa boxera, ktorý lietal ako splašený často. Vo všetkých prípadoch som používal kontinuálne ostrenie, pri režime Av s ostrením na stred a prvú oblasť vedľajších bodov, keď sa objekt začal dostávať mimo ostriacu oblasť. Odpad takmer žiadny, ten bol, iba ak som sám strhol aparát. Všetky snímky ostré (pri spracovaní s DNG lez Lightroom a potom Affinity len minimálne úpravy, takmer žiadne, na záver som veľmi mierne priostril). Ostrosť môžeš vidieť aj z jednej z tých fotiek, čo som zavesol na ePhoto (volá sa Sliding stop). Nechcel som tu dávať viacej fotiek, lebo by to bolo nudné. Na FOTOMA som dal 5 kusov z týchto záberov. Myslím, že Pentax K-1 je vydarený špičkový fotoaparát, treba sa s ním ale naučiť fotiť, je ťažší, ako doposiaľ sme boli zvyknutí na APSC, taktiež hĺbka ostrosti pri plnom formáte je značne menšia, ako pri APSC, a tu môže byť kameň úrazu. Zle odhadnuté ostrenie, resp. po zaostrní pohnutím aparátom sa môže zmeniť ľahšie hĺbka ostrosti a potom vzniká panika zo zlého ostrenia. Časy fotenia sú tu potrebné kratšie, čo vyžaduje vyššie ISO, ale vzhľadom nato, že šum do ISO 12800 je zanedbateľný a do 6400 nepozorovateľný, nie je problém fotiť aj pri vyššom ISO, obzvlášť rýchlo pohybujúce sa objekty.
No bodaj by to tak bolo, ale tu to dobre nedopadlo a o nejakom nadšení ( z autofokusu) sa nedá hovoriť.

https://www.dpreview.com/reviews/pentax-k-1/6
 
zvfoto
2016-08-01 21:05:41+02
príspevok od: JohnNewton
No bodaj by to tak bolo, ale tu to dobre nedopadlo a o nejakom nadšení ( z autofokusu) sa nedá hovoriť.

https://www.dpreview.com/reviews/pentax-k-1/6
Nemám a nepoznám Nikony a Canony - teda aspoň s nimi nefotím. Ako som však počul, aj tieto značky majú celý rad problémov. Technika nie je vždy najdokonalejšia, tak ako by sme si to asi želali. Ako mám skúsenosti, aj jednotlivé recenzie sa často nesú v duchu, kdo robí recenziu a ku ktorej značke je viac priklonený. Je to väčšinou subjektívne. Rozhodujúce však je, či majiteľ toho ktorého aparátu dokáže spraviť kvalitnú fotku alebo nie. A skutočná kvalita je často rozpoznateľná až na papierovej fotke. Dnes si myslím, že nie je nekvalitnej mašinky. Málokto si však môže dovoliť vlastniť rôzne druhy fotoaparátov (pokiaľ nejde o zbierku) a fotiť príslušnú tému práve tým "správnym aparátom" . Keď ho už mám, tak sa snažím spoznať jeho klady i zápory a využívať práve jeho klady. ja osobne som mal takmer všetky pentaxy (postupne), mám ešte aj Pentax K-3 a dovolím si tvrdiť, že K-1 je vynikajúci stroj. Ja som zatiaľ nemal problém ani s kontinuálnym ostrením pri športovej fotke. Ale som viac krajinkár. Koníky mám však rád a tam sa mi zatiaľ darí. Doporučujem brať všetky recenzie s "rezervou", nešpekulovať so značkou, lebo prechody k iným značkám sú pridrahé, a skúsiť kvalitne fotiť s tým, čo človek má. samozrejme, že ak nie sú problémy s financiami, potom treba asi rozmýšľať inak, nehľadať chyby tam kde nie sú. Žiadna značka nie je dokonalá, ani tá Leika alebo iné značky. Vždy je to aparát určený na istý druh fotenia. Pentax K-1 ako aj jeho predchodcovia sú cenovo prijateľné univerzály, ktoré vo väčšine prípadu nesklamú (okrem ich zastúpení na Slovensku i v Česku).
 
JohnNewton
2016-08-02 08:45:05+02
príspevok od: zvfoto
Nemám a nepoznám Nikony a Canony - teda aspoň s nimi nefotím. Ako som však počul, aj tieto značky majú celý rad problémov. Technika nie je vždy najdokonalejšia, tak ako by sme si to asi želali. Ako mám skúsenosti, aj jednotlivé recenzie sa často nesú v duchu, kdo robí recenziu a ku ktorej značke je viac priklonený. Je to väčšinou subjektívne. Rozhodujúce však je, či majiteľ toho ktorého aparátu dokáže spraviť kvalitnú fotku alebo nie. A skutočná kvalita je často rozpoznateľná až na papierovej fotke. Dnes si myslím, že nie je nekvalitnej mašinky. Málokto si však môže dovoliť vlastniť rôzne druhy fotoaparátov (pokiaľ nejde o zbierku) a fotiť príslušnú tému práve tým "správnym aparátom" . Keď ho už mám, tak sa snažím spoznať jeho klady i zápory a využívať práve jeho klady. ja osobne som mal takmer všetky pentaxy (postupne), mám ešte aj Pentax K-3 a dovolím si tvrdiť, že K-1 je vynikajúci stroj. Ja som zatiaľ nemal problém ani s kontinuálnym ostrením pri športovej fotke. Ale som viac krajinkár. Koníky mám však rád a tam sa mi zatiaľ darí. Doporučujem brať všetky recenzie s "rezervou", nešpekulovať so značkou, lebo prechody k iným značkám sú pridrahé, a skúsiť kvalitne fotiť s tým, čo človek má. samozrejme, že ak nie sú problémy s financiami, potom treba asi rozmýšľať inak, nehľadať chyby tam kde nie sú. Žiadna značka nie je dokonalá, ani tá Leika alebo iné značky. Vždy je to aparát určený na istý druh fotenia. Pentax K-1 ako aj jeho predchodcovia sú cenovo prijateľné univerzály, ktoré vo väčšine prípadu nesklamú (okrem ich zastúpení na Slovensku i v Česku).
Mne sa ten stroj páči, ale tiež som názoru, že fotografia začína zaostrením. Ak sa to neudeje, už sa to následne nedá väčšinou opraviť. Na rozdiel od šumu, WB, vád objektívov....atď...
 
portvis
2016-08-02 09:57:27+02
Ak by si o tom potreboval vedieť viac napíš lennyl z pentaxfreinds ten predal D750 s celou výbavou a kúpil K1, prvý kus čo dostal musel vrátiť kôli nepresnému ostreniu, no druhý kus po reklamácii už také problémy nemá ani na krajných ostriacich bodoch, aspon podľa toho čo som sa dočítal z jeho reakcii. takže problémy sa budú týkať skôr nejakej vyrobenej serie ako celého systému.
 
lennyl
2016-08-02 13:45:10+02
ano, mal som Nikon D750. po vydani K-1 som isiel spat k Pentaxu (ze mi to ale trvalo).
ja som viac krajinkar, takze mi maximalne vyhovuje K-1 (pixel-shift, male Limited skla atd.).
s D750 som sa obcas trapil s farbami (pastelove/ruzovkasta pletovka),kto nefotil s Xtrans Fuji / CCD Pentaxom nevie co moze vyzerat realne (pre mna), farby sa nie vzdy daju doladit z RAWu.

prvy kus K-1 bol akysi zly, ostril nespolahlivo, raz front focus, potom back focus, raz isiel v nutri aj vonku, potom nie. vratil som ho.
novy kus K-1 je ovela presnejsi, odpad som mal aj na D750, aj na K-1.
bohuzial som zistil, ze s B+W KSM MRC PRO slim polarizakmi zle ostria FA31/1,8 aj FA77/1,8, takze polarizaky som nuteny pouzivat iba pri krajine.

D750 (napr. so Sigmou 35/1,4ART, Nikkorom 58/1,4G AF-S) - nekompromisne presny AF aj na krajne AF body. zle zaostrenu fotku som mal iba ked sa rychlo dieta hybalo (58/1,4 ma pomalsi SWM motor).
K-1 - s FA77/1,8 ostri presne aj na krajne AF body, s FA31/1,8 ostri presne na dva AF body od stredu, to bude skor tym,ze FA31 nie je natolko vykorigovana a AF modul to nevie tak presne dat (zakrivenie roviny, CA dalej od stredu fotky).

Kazdopadne K-1 ma pre mna osobne este lepsi vystup ako D810, plus otacaci display, pixel-shift a stabilizaciu snimacom.
D750 som mal 2x v servise (nastavenie AF, odstranenie internal flare),ale olej sa mi opakovane vracal. nie dakujem uz.
 
marcus_labeo
2017-01-25 09:49:46+01
Zajtra bude predstavený nový foťák od Pentaxu: DLSR vyššej triedy v retro štýle (akýsi mix Pentaxu K-1 a Nikonu Df):
http://pentaxrumors.com/2017/01/24/more-pentax-kp-pictures/
Zaujme vymeniteľný grip, množstvo rollerov, 5-osá stabilizácia s deklarovaným účinkom 5 EV, ISO 819200 (!), 1/24000s; ostatné je už Pentaxácka klasika (vodeodolné telo, Pixel shift, 27 bodový AF).
Nie je to náhrada za aktuálny APSC topmodel K-3 II, ale má ísť o paralelný model na podobnej úrovni (aj cenovej).
 
JohnNewton
2017-01-25 10:41:42+01
Keď vidím ISO 819 200 tak ma hneď napadne "že to zrno len pro slepice dobré jest":, ale inak to nemusí byť zlé . Stavím sa, že Magic spozornie pri 819 200
 
marcus_labeo
2017-01-25 14:07:51+01
príspevok od: JohnNewton
Keď vidím ISO 819 200 tak ma hneď napadne "že to zrno len pro slepice dobré jest":, ale inak to nemusí byť zlé . Stavím sa, že Magic spozornie pri 819 200
Veru, to by mohlo uspokojiť jeho chúťky na fotenie skáčucich jeleňov pred východom slnka. A s časom 1/24000s by mohol presedlať aj na fotenie kolibríkov.
Ale vážne, deklarované nebotyčné hodnoty ma nechávajú chladným, ak to ale znamená, že namiesto doterajšieho použiteľného ISO6400 bude použiteľné ISO12800, tak to vítam.
Viac ma však zaujíma stabilizácia, deklarovaných 5 EV je aktuálne na špici (môj starý model má tuším 3,5 EV) a zaujali ma aj vymeniteľné gripy: malý pre malé Limited pevné sklá, veľký pre teleobjektívy, stredný ako kompromis pre to ostatné.
 
MagickVamp
2017-01-25 21:09:19+01
príspevok od: JohnNewton
Keď vidím ISO 819 200 tak ma hneď napadne "že to zrno len pro slepice dobré jest":, ale inak to nemusí byť zlé . Stavím sa, že Magic spozornie pri 819 200
nie nie nespozorniem Mna zaujima pouzitelne ISO. D500 ma iso cez milion a pouztelne je tak o 1 EV lepsie ako ma D7100vka, schvalne som to napisal takto, lebo keby som napisal konkretnu hodnotu strhne sa hadka, lebo pre kazdeho znamena pouzitelne nieco ine, pre mna pouzitelne na D7100 je ISO1600, pre Marcusa ako citam co pise by mozno bolo aj 6400. Ale spozorniem ked vidim ze druhe APSC/Dx s 5 osou stabilizaciou. ,-)
 
JohnNewton
2017-01-25 21:24:39+01
príspevok od: MagickVamp
nie nie nespozorniem Mna zaujima pouzitelne ISO. D500 ma iso cez milion a pouztelne je tak o 1 EV lepsie ako ma D7100vka, schvalne som to napisal takto, lebo keby som napisal konkretnu hodnotu strhne sa hadka, lebo pre kazdeho znamena pouzitelne nieco ine, pre mna pouzitelne na D7100 je ISO1600, pre Marcusa ako citam co pise by mozno bolo aj 6400. Ale spozorniem ked vidim ze druhe APSC/Dx s 5 osou stabilizaciou. ,-)
Mi odľahlo, už som si myslel, že máš chrípku Raz v živote som na APSC použil ISO 2500, moja hraničná hodnota, aj to som sa cítil nesvoj keď som pozeral na výsledok
 
MagickVamp
2017-01-25 22:03:23+01
príspevok od: JohnNewton
Mi odľahlo, už som si myslel, že máš chrípku Raz v živote som na APSC použil ISO 2500, moja hraničná hodnota, aj to som sa cítil nesvoj keď som pozeral na výsledok
nie len nekukam uz vsetko, no ked mi posles link zeby ma daco mohlo zaujimat tak sa nato mrknem no a celkom si sa trafil ,-) Njn Blahoslav (asi by mu tiez bolo dobre poslat link ked ho uz spominame ,-) na Olympuse ma hranicne ISO 5000, ja viem v skutocnosti je to len ISO 2500, ale na 4/3 snimac to chce uz silne sebazaprenie, alebo maly monitor a nezobrazovat 1 k 1 ked tak rozmyslam.... ,-)
 
marcus_labeo
2017-01-26 09:22:07+01
KP oficiálne predstavený: http://www.dpreview.com/news/5120223341/hands-on-with-ricohs-compact-pentax-kp
 
marcus_labeo
2017-01-26 09:22:50+01
príspevok od: MagickVamp
nie nie nespozorniem Mna zaujima pouzitelne ISO. D500 ma iso cez milion a pouztelne je tak o 1 EV lepsie ako ma D7100vka, schvalne som to napisal takto, lebo keby som napisal konkretnu hodnotu strhne sa hadka, lebo pre kazdeho znamena pouzitelne nieco ine, pre mna pouzitelne na D7100 je ISO1600, pre Marcusa ako citam co pise by mozno bolo aj 6400. Ale spozorniem ked vidim ze druhe APSC/Dx s 5 osou stabilizaciou. ,-)
K tomu ISO, je jasné, že tie stotisícové hausnumerá sú len marketing, ale nejaký posun k lepšiemu to naznačuje. Keby to bolo zlepšenie o 1 EV oproti K-3 II, bol by to každopádne veľký posun. Inak na Sonyalpharumors tvrdia, že sa jedná o nový Sony senzor, ktorý dostal Pentax ako prvý a bude aj v nástupcovi a6500 či a77 II. Teda sa dá veriť, že nová generácia senzora naozaj prinesie nejaký posun. Počkáme, uvidíme.
 
JohnNewton
2017-01-26 09:55:42+01
Video recenzia

http://www.digineff.cz/clanek/pentax/pentax-kp-uvedeni-prvni-dojmy
 
MagickVamp
2017-01-26 10:14:21+01
príspevok od: marcus_labeo
K tomu ISO, je jasné, že tie stotisícové hausnumerá sú len marketing, ale nejaký posun k lepšiemu to naznačuje. Keby to bolo zlepšenie o 1 EV oproti K-3 II, bol by to každopádne veľký posun. Inak na Sonyalpharumors tvrdia, že sa jedná o nový Sony senzor, ktorý dostal Pentax ako prvý a bude aj v nástupcovi a6500 či a77 II. Teda sa dá veriť, že nová generácia senzora naozaj prinesie nejaký posun. Počkáme, uvidíme.
Pentax robi pekne masinky v pomerece cena vykon snad bezkonkurencne, este mu chyba lahke FF a z mojho pohladu mu chybaju aj profi teleobjektivy. Inak palec hore, jeho APSC su ako site pre outdoor aktivity a take nieco mat tak skoro nebude zrejme ani Nikon ani Canon, lahke utesnene APSC s 5 osovou stabilizaciou a profi parametrami.
 
JohnNewton
2017-01-26 10:18:10+01
príspevok od: MagickVamp
Pentax robi pekne masinky v pomerece cena vykon snad bezkonkurencne, este mu chyba lahke FF a z mojho pohladu mu chybaju aj profi teleobjektivy. Inak palec hore, jeho APSC su ako site pre outdoor aktivity a take nieco mat tak skoro nebude zrejme ani Nikon ani Canon, lahke utesnene APSC s 5 osovou stabilizaciou a profi parametrami.
Po piatich rokoch s EVF ma ešte stále ťahá za OVF, sú situácie, keď to neide obkecať.... a takéto APSC by mi aj stačilo.
 
Roman Point
2017-01-26 10:35:14+01
Možno vysoké iso nie je použiteľné ALE ak sa fakt kúsok posunulo ( určite áno ) + 5Ev stabilizácia tak to budú mega časy a mega dobré foto v podmienkach kedy treba statív ale človek ho zabudol doma. Super
 
Strana 17 z 19
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()