Hore
Fórum » Pentax fórum
 

PENTAX MX-1 - manualny rezim

tankista95
2013-08-30 07:45:42+02
dobry den, chcem sa spytat ci mate niekdo skusenosti s PENTAX MX-1, dostal sa mi do ruk tento fotacik, akoze prve dosjmy skvele, len ked som prepol na manual tak som bol sklamany. pri zmene casu, clony alebo ISO sa nic nedialo, na obrazovke bol stale rovnaky obraz a nic neukazovalo kolko mam zmenit nadstavenie, neviem teda ci je to je len softverova chyba alebo je to tak original, dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-08-30 07:52:28+02
Skus pozriet nastavenie LV. Niektore fotoaparaty maju len jeden rezim LV, ze zobrazuju scenu tak aby si ju dobre videl na displeji. Ine maju aj rezim simulacie expozicie, kedy displej ukazuje zaber na zaklade tebou nastavenych expozicnych parametrov.
 
pufko
2013-08-30 08:03:14+02
Vôbec by som to neriešil , bude to minimálne tak ako napísal Karol, ono mi to príde aj neprirodzené , u DSLR vidíš tiež iba to čo vidíš bez ohladu na nastavené hodnoty.
Ale tak všetko je možné otestovať pár cvakmi
 
tankista95
2013-08-30 09:29:01+02
príspevok od: Karol Srnec
Skus pozriet nastavenie LV. Niektore fotoaparaty maju len jeden rezim LV, ze zobrazuju scenu tak aby si ju dobre videl na displeji. Ine maju aj rezim simulacie expozicie, kedy displej ukazuje zaber na zaklade tebou nastavenych expozicnych parametrov.
tak neni to moj fotak, len som bol poproseny o radu, a toto som uz hladal, akoze v scennickych recimoch funguje koliesko korekcie expozicie, kedy aj ukazuje a displej reaguje ale v manualnom rezime, aj ked je skoro tma nadstavim clonu 8 iso 100 a cas 1/2000 a na displeji vidim normalny obraz a a fotak nehlasi ze bude tma
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-08-30 09:30:50+02
príspevok od: tankista95
tak neni to moj fotak, len som bol poproseny o radu, a toto som uz hladal, akoze v scennickych recimoch funguje koliesko korekcie expozicie, kedy aj ukazuje a displej reaguje ale v manualnom rezime, aj ked je skoro tma nadstavim clonu 8 iso 100 a cas 1/2000 a na displeji vidim normalny obraz a a fotak nehlasi ze bude tma
To je len fajn, aspon vidis, co fotis. Toto robi problem pri praci s bleskami v atelieri.
 
tankista95
2013-08-30 09:42:27+02
príspevok od: Karol Srnec
To je len fajn, aspon vidis, co fotis. Toto robi problem pri praci s bleskami v atelieri.
dobre ze vidim co fotim ale tak nevies co nadstavit, ani nenapise cislo alebo dake varovanie, ze to bude preexponovane alebo podexponovane. ano v atelieri je to problem ak sa nepouzivaju pilotne ziarovky alebo trvale svetla a na clone 16 nevie sem tam ani zaostrit lebo je tam tma
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-08-30 09:49:24+02
príspevok od: tankista95
dobre ze vidim co fotim ale tak nevies co nadstavit, ani nenapise cislo alebo dake varovanie, ze to bude preexponovane alebo podexponovane. ano v atelieri je to problem ak sa nepouzivaju pilotne ziarovky alebo trvale svetla a na clone 16 nevie sem tam ani zaostrit lebo je tam tma
Nepoznam pokrocily fotoaparat, ktory by v manualnom rezime nesignalizoval expoziciu na stupnici +/-. To je ale len pomocka. Manualny rezim si nastavujeme preto, ze nejaky poloautomaticky je nepouzitelny. Signalizacia fotaku preto sluzi len ako odrazny bod pre vlastne experimentovanie.
 
tankista95
2013-08-30 10:06:08+02
príspevok od: Karol Srnec
Nepoznam pokrocily fotoaparat, ktory by v manualnom rezime nesignalizoval expoziciu na stupnici +/-. To je ale len pomocka. Manualny rezim si nastavujeme preto, ze nejaky poloautomaticky je nepouzitelny. Signalizacia fotaku preto sluzi len ako odrazny bod pre vlastne experimentovanie.
ved to mi je jasne, poznam zo zrkadlovky, ale tento nic nesignalizuje, teda obcas tam vyskoci v zltom trojuholnicku +/- ale len sporadicky preto som bol zvedavy ci dakdo mal podobnu skusenost, ci ide len o chybu softu alebo je to tak normalne
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()