Hore
Fórum » Canon fórum
 

Kúpiť 6D cez Cashback alebo počkať na 6D II?

Kat_Erdelyi
Kat_Erdelyi 2016-12-28 18:05:49+01
Ahojte,

Rozhodla som sa pre 6d ale neviem ci ho mam kúpiť teraz alebo až keď vyjde 6d II. Nikde to zatiaľ nie je potvrdené ale vraj v máji ma vyjsť. Neviem ci by som kúpila dvojku (neviem akú cenu čakať, čo myslite?) , skôr ma zaujíma o koľko by nová stlacila dolu cenu pôvodnej 6ky. Nesledujem trh ale ako to býva pri iných upgradeoch?

Ďakujem.
 
z80
2017-01-08 18:49:12+01
príspevok od: Roman Point
Nie nebol to vadný kus ale jeho raw nemal ani polovicu údajov aké má 6D alebo 80D.. Jednoducho úzky špecifický raw ktorý nedovolí veľa silnejších úprav.. Raw z 6D a 80D je ďaleko pružnejší, s väčším množstvom informácií a bez vlastnosti degradácie farieb pri úpravách hlavne fotiek spravených na iso viac ako 400-600. Neviem či toto konkrétne je Dynamický rozsah alebo nie ale rozdiel je obrovský ( v praxi ) Stále však píšem o žánroch ktoré fotím ja nie ako všeobecnú pravdu.
Tak zase ten 80D az taky zazrak nie je. Voci starsim senzorom Canonu je to velky pokrok, ale konkurencia je dalej.
Chvilu som sa hral na DPreview s porovnavacom a vyzera to tak, ze Canon konecne v dynamickom rozsahu dosiahol senzor z mojho 3 rocneho Samsung NX2000 (ktory nebol v porovnani s Nikon/Sony ani v dobe svojho vzniku nic extra). D7200 alebo D5600 je voci D80 stale dalej co sa tyka dynamickeho rozsahu a moznosti vytiahnut z tienov informaciu bez zhorsenia sumu.
Velkym pozitivom pre ostrenie pri videu a Live view je dual pixel, tam ma Nikon stale medzery.
 
Roman Point
2017-01-08 20:12:40+01
príspevok od: z80
Tak zase ten 80D az taky zazrak nie je. Voci starsim senzorom Canonu je to velky pokrok, ale konkurencia je dalej.
Chvilu som sa hral na DPreview s porovnavacom a vyzera to tak, ze Canon konecne v dynamickom rozsahu dosiahol senzor z mojho 3 rocneho Samsung NX2000 (ktory nebol v porovnani s Nikon/Sony ani v dobe svojho vzniku nic extra). D7200 alebo D5600 je voci D80 stale dalej co sa tyka dynamickeho rozsahu a moznosti vytiahnut z tienov informaciu bez zhorsenia sumu.
Velkym pozitivom pre ostrenie pri videu a Live view je dual pixel, tam ma Nikon stale medzery.
Ja som ho ale neporovnával si inými značkami. 13.2Ev stačí úplne na všetko. A ak sa chcem ku konkurencií vyjadrovať tak má úplne iné plusy ktoré konkurencia zatiaľ v tejto cenovej hladine nedobieha.. Čo sa týka vyťahovania z tieňov.. Určite aj keď len zopar fotakov to zvladne lepsie ale LR mi nedovolí aj tak posunúť expozíciu viac ako o +5 takže mne vačší DR netreba lebo nemám soft na to aby som ho vedel využiť
Zvládanie šumu je iná kapitola aj voči konkurencií.. A čo sa týka DR tak sa bavíme iba o ISO 100.
Čo niekto napísal niekde ( z môjho pohľadu ) lebo ja som si to porovnal ( v rámci značky a teda možností nákupu ) sám doma presne na tom čo primárne potrebujem v rámci fotenia a úprav.
Toto bolo čisto iba v rámci značky Canon.. A áno v rámci nej je to TOP Apsc zrkadlovku ktorú prekoná až 7DmkIII ak niečo také bude..
Takže žiadne boje medzi značkami ale držme sa názvu príspevku.
 
Roman Point
2017-01-08 20:16:22+01
príspevok od: z80
Tak zase ten 80D az taky zazrak nie je. Voci starsim senzorom Canonu je to velky pokrok, ale konkurencia je dalej.
Chvilu som sa hral na DPreview s porovnavacom a vyzera to tak, ze Canon konecne v dynamickom rozsahu dosiahol senzor z mojho 3 rocneho Samsung NX2000 (ktory nebol v porovnani s Nikon/Sony ani v dobe svojho vzniku nic extra). D7200 alebo D5600 je voci D80 stale dalej co sa tyka dynamickeho rozsahu a moznosti vytiahnut z tienov informaciu bez zhorsenia sumu.
Velkym pozitivom pre ostrenie pri videu a Live view je dual pixel, tam ma Nikon stale medzery.
Nechcem byť na teba zlý ale NX2000 je vo všetkom horši než 80D a to do toho nezatahujem utesneie, AF, Dualpixel atd atd..


https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-80D-versus-Samsung-NX2000___1076_882

Konkretne:
80D 13.2Ev
NX2000 12.3Ev čo je rozdiel jedného Ev a to je veľký rozdiel.. Asi si zle pozeral..
 
blahoslav J B Art
2017-01-08 21:10:27+01
príspevok od: MagickVamp
Ale citam, len nechapem co chces povedat. Nik rozumny nemoze tvrdit ze fotograf je nepodstatny aspekt tak ako nemoze tvrdit ze technika je nepodstatny aspekt. Technika ti zvysuje/znizuje uspesnost podla toho na aky zaner aku zvolis. Zhodneme sa v tom ci nie?
aaale necitas ... inak by si tu nevypisovat, ze niekto tvrdil, ze technika je nepodstatna ... skus mi najst v mojich prispevkoch, kde som to napisal

vyzera to tak, ze sa nezhodneme ... zda sa, ze ty precenujes techniku a podcenujes fotografa, jeho videnie, znalosti a skusenosti ... ved aj v predposlednej vete pises ' technika ti zvysuje/znizuje uspesnost ... ' ani slovo o fotografovi, ze jeho skusenosti, znalosti, videnie, praca so svetlom (v pripade wildlife znalost spravania zvierat) zvysuju uspesnost/neuspesnost ...

ak tu davas prirovnania k (moto)sportu ... aj ked fotografovanie je umenie a sport je sport ... robil si niekedy nejaky individualny sport? napr. tenis?
zjednodusene povedane, ty budes testovat nove rakety, lopticky a tenisky a v tom vidis vacsi potencial na zlepsenie ... ja vidim vacsi potencial v zlepseni svojej hry, hoci budem hrat s tou istou raketou, loptickami a teniskami, co mam
... ako hovori Roger Federer ... fotoaparat je len obycajna tenisova raketa
 
MagickVamp
2017-01-08 21:48:22+01
príspevok od: blahoslav J B Art
aaale necitas ... inak by si tu nevypisovat, ze niekto tvrdil, ze technika je nepodstatna ... skus mi najst v mojich prispevkoch, kde som to napisal

vyzera to tak, ze sa nezhodneme ... zda sa, ze ty precenujes techniku a podcenujes fotografa, jeho videnie, znalosti a skusenosti ... ved aj v predposlednej vete pises ' technika ti zvysuje/znizuje uspesnost ... ' ani slovo o fotografovi, ze jeho skusenosti, znalosti, videnie, praca so svetlom (v pripade wildlife znalost spravania zvierat) zvysuju uspesnost/neuspesnost ...

ak tu davas prirovnania k (moto)sportu ... aj ked fotografovanie je umenie a sport je sport ... robil si niekedy nejaky individualny sport? napr. tenis?
zjednodusene povedane, ty budes testovat nove rakety, lopticky a tenisky a v tom vidis vacsi potencial na zlepsenie ... ja vidim vacsi potencial v zlepseni svojej hry, hoci budem hrat s tou istou raketou, loptickami a teniskami, co mam
... ako hovori Roger Federer ... fotoaparat je len obycajna tenisova raketa
Blahoslav x krat si pisal ze technika je nepodstatna alebo ovela menej podstatna ako fotograf. Ja si myslim ze fotograf a jeho technika su neoddelitelna sucast a su rovnako dvolezite. A moja veta ktoru si vypichol, tu sme zas pri vyrokovej logike. To ze napisem ze technika zvysuje/znizuje uspesnost podla toho na aky zaner ju zvolis neznamena ze fotografa povazujem za nedvoleziteho. Aj v tomto vlakne som spomenul ze podla mna su to rovnako dvolezite aspekty. Ked mas raz nevhodnu techniku na dany zaner tak zakaznik nebude spokojny, ked si babrak tiez nebude spokojny. Je to rovnocenne. Klient ocakava istu kvalitu a ked raz nemas vhodnu fototechniku tak ju nedas. Neukecas to tym ze mu to das do ciernobielej, alebo tym ze ten sum ma podla teba charakter ci za to, ze je to rozmazane si mozu sami lebo ti nedovolili blesk a na stativ nebol cas. Niekde treba techniku drahsiu niekde lacnejsiu a sam musis vediet co je na zaner minimum pre teba a co ked chces fotit za peniaze. Jasne technika je level 1 a potom je nekonecne mnozstvo levelov na zdokonalovanie seba, ale zas bez vhodnej techniky si neskrtnes, fotit wildlife setakom je ako rubat drevo kladivom, mozes byt aj majster drevorubac a nepojde ti to. Ked som to napisal takto suhlasis ci stale nie?
 
blahoslav J B Art
2017-01-08 22:10:24+01
príspevok od: MagickVamp
Blahoslav x krat si pisal ze technika je nepodstatna alebo ovela menej podstatna ako fotograf. Ja si myslim ze fotograf a jeho technika su neoddelitelna sucast a su rovnako dvolezite. A moja veta ktoru si vypichol, tu sme zas pri vyrokovej logike. To ze napisem ze technika zvysuje/znizuje uspesnost podla toho na aky zaner ju zvolis neznamena ze fotografa povazujem za nedvoleziteho. Aj v tomto vlakne som spomenul ze podla mna su to rovnako dvolezite aspekty. Ked mas raz nevhodnu techniku na dany zaner tak zakaznik nebude spokojny, ked si babrak tiez nebude spokojny. Je to rovnocenne. Klient ocakava istu kvalitu a ked raz nemas vhodnu fototechniku tak ju nedas. Neukecas to tym ze mu to das do ciernobielej, alebo tym ze ten sum ma podla teba charakter ci za to, ze je to rozmazane si mozu sami lebo ti nedovolili blesk a na stativ nebol cas. Niekde treba techniku drahsiu niekde lacnejsiu a sam musis vediet co je na zaner minimum pre teba a co ked chces fotit za peniaze. Jasne technika je level 1 a potom je nekonecne mnozstvo levelov na zdokonalovanie seba, ale zas bez vhodnej techniky si neskrtnes, fotit wildlife setakom je ako rubat drevo kladivom, mozes byt aj majster drevorubac a nepojde ti to. Ked som to napisal takto suhlasis ci stale nie?
myslim, ze nema vyznam pokracovat dalej a ani sa nezhodneme na ceste k dosiahnutiu ciela ... ale nie cesta je najdolezitejsia, najdolezitejsi je finalny produkt, ergo fotografia
 
MagickVamp
2017-01-08 22:15:28+01
príspevok od: Roman Point
Nezhodnete
Nechtiac som dal dislike na mobile, len som chcel naposat ze si mal pravdu
 
Roman Point
2017-01-09 02:24:11+01
príspevok od: MagickVamp
Nechtiac som dal dislike na mobile, len som chcel naposat ze si mal pravdu
On to podľa mňa aj chápe ( lebo úprimne toto by fakt nepochopil len cigáň z vych. slovenska a aj ten už možno áno a to aj za predpokladu že nevie ani písať, ani počítať ), ale blbosť mu nedovolí si priznať že to tak je. To je ako slniečKár... Aj keď mu matku so sestrou pretiahne dr mgr Doc aj tak si bude myslieť že im treba pomôcť aj tomu konkrétnemu. A ak by ten letecký inžinier aj hlavu odťal tak by ani neutekal na políciu ale radšej si hľadal druhú "vlastnú" rodinu aby mohol žiť ďalej
Je to hnusné, fakt mi to tak príde. Keď o nraz povie ten múr tam nie je a ty mu tri krát roztrepeš hlavu o ten múr on aj tak bude tvrdiť že tam nie je
Ono to nie je choroba ono je to len nejaká nemožnosť vnímať realitu niečo ako ľahký downov syndróm..
 
MagickVamp
2017-01-09 07:02:23+01
príspevok od: Roman Point
On to podľa mňa aj chápe ( lebo úprimne toto by fakt nepochopil len cigáň z vych. slovenska a aj ten už možno áno a to aj za predpokladu že nevie ani písať, ani počítať ), ale blbosť mu nedovolí si priznať že to tak je. To je ako slniečKár... Aj keď mu matku so sestrou pretiahne dr mgr Doc aj tak si bude myslieť že im treba pomôcť aj tomu konkrétnemu. A ak by ten letecký inžinier aj hlavu odťal tak by ani neutekal na políciu ale radšej si hľadal druhú "vlastnú" rodinu aby mohol žiť ďalej
Je to hnusné, fakt mi to tak príde. Keď o nraz povie ten múr tam nie je a ty mu tri krát roztrepeš hlavu o ten múr on aj tak bude tvrdiť že tam nie je
Ono to nie je choroba ono je to len nejaká nemožnosť vnímať realitu niečo ako ľahký downov syndróm..
Keby bol Blahoslav slnieckar, vedel by som ze snim nema zmysel rozpravat lebo to fakt je choroba a to je uz vazne. Ale on prave nie je tak to obcas skusam. Ale asi zbytocne, kiez by na svete boli len fotaky na com sa ludia nezhodnu.
 
z80
2017-01-09 07:16:19+01
príspevok od: Roman Point
Nechcem byť na teba zlý ale NX2000 je vo všetkom horši než 80D a to do toho nezatahujem utesneie, AF, Dualpixel atd atd..


https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-80D-versus-Samsung-NX2000___1076_882

Konkretne:
80D 13.2Ev
NX2000 12.3Ev čo je rozdiel jedného Ev a to je veľký rozdiel.. Asi si zle pozeral..
Sum v tienoch charakterizuje skor parameter "Sports (Low-Light ISO" a tam je rozdiel len cca. 20%.
AF ma NX2000 jednoznacne horsi a samozrejme je tam aj horsia ergonomia, to nepopieram ale co sa tyka vytahovania z tienov je na tom podobne ako 80D (nastav si tam NX3000, ta ma rovnaky cip).
https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-80d-review/12
Skoda, ze Samsung skoncil, jeno novy senzor v NX500/NX1 bol spickovy.
 
Roman Point
2017-01-09 07:27:21+01
príspevok od: z80
Sum v tienoch charakterizuje skor parameter "Sports (Low-Light ISO" a tam je rozdiel len cca. 20%.
AF ma NX2000 jednoznacne horsi a samozrejme je tam aj horsia ergonomia, to nepopieram ale co sa tyka vytahovania z tienov je na tom podobne ako 80D (nastav si tam NX3000, ta ma rovnaky cip).
https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-80d-review/12
Skoda, ze Samsung skoncil, jeno novy senzor v NX500/NX1 bol spickovy.
NX500 bol svojho času TOP.. Neviem prečo to zahodili..
Ako vravím taham ak treba +5 Ev viac sa na LR nedá. To znamená pre mňa že je to momentálne technický strop v tomto parametry..
 
Tibor78
2017-01-09 08:30:40+01
Male porovnanie DR medzi 80D a 5D MK3. Uz na ISO 400 maju DR rovnake a od ISO 800 je to cisto v prospech 5D MK3.
 
MagickVamp
2017-01-09 09:24:53+01
príspevok od: Tibor78
Male porovnanie DR medzi 80D a 5D MK3. Uz na ISO 400 maju DR rovnake a od ISO 800 je to cisto v prospech 5D MK3.
jasnee Point myslel asi ISO100 ked hovoril o tahani z tienov. Na vyssich ISO APSC a Dx snimace rychlo stracaju svoje kvality, kym FF snimac ich straca ovela pomalsie. FF je vzdy FF
 
2017-01-09 09:33:11+01
príspevok od: Roman Point
On to podľa mňa aj chápe ( lebo úprimne toto by fakt nepochopil len cigáň z vych. slovenska a aj ten už možno áno a to aj za predpokladu že nevie ani písať, ani počítať ), ale blbosť mu nedovolí si priznať že to tak je. To je ako slniečKár... Aj keď mu matku so sestrou pretiahne dr mgr Doc aj tak si bude myslieť že im treba pomôcť aj tomu konkrétnemu. A ak by ten letecký inžinier aj hlavu odťal tak by ani neutekal na políciu ale radšej si hľadal druhú "vlastnú" rodinu aby mohol žiť ďalej
Je to hnusné, fakt mi to tak príde. Keď o nraz povie ten múr tam nie je a ty mu tri krát roztrepeš hlavu o ten múr on aj tak bude tvrdiť že tam nie je
Ono to nie je choroba ono je to len nejaká nemožnosť vnímať realitu niečo ako ľahký downov syndróm..
neda mi aby som sa nezastavil pri pojme slnieckar, kto to vlastne je? a ako by si nazval ludi ktory fotografuju iba infantilne vychody a zapady slnka?
 
rk.
2017-01-09 10:00:48+01
chlapi a nebolo by lepšie ... fotiť?
 
MagickVamp
2017-01-09 10:10:02+01
príspevok od: rk.
chlapi a nebolo by lepšie ... fotiť?
Bolo ale vacsina z nas je v praci teraz a okrem toho tie extremne mrazy technike tiez zrovna dobre nerobia ,-) Ale pravdu mas, lebo zachvilu to tu bude totalne mimo temy.
 
Roman Point
2017-01-09 10:48:20+01
príspevok od: Tibor78
Male porovnanie DR medzi 80D a 5D MK3. Uz na ISO 400 maju DR rovnake a od ISO 800 je to cisto v prospech 5D MK3.
Ja som to už dávno pozeral všetky tie tabulky lebo mne osobne to nijak nesedelo každopádne tabulka ukazuje niečo čo sa mne nepotvrdilo. To znamená len jedno. Pri mojom workflove úprav nie je to čo poskytuje 5D3 pre mňa. S 6D a 80D nemám najmenšie problémy robiť razantné úpravy. Fotaky a fotky z nich som mal vedľa seba..
 
Roman Point
2017-01-09 10:53:48+01
príspevok od:
neda mi aby som sa nezastavil pri pojme slnieckar, kto to vlastne je? a ako by si nazval ludi ktory fotografuju iba infantilne vychody a zapady slnka?
Je to presne popísané v tom komente na ktorý reaguješ. Ten čo fotí infantilné západy východy a záchody slnka to má:
1: ako relax od práce prípadne od fotenia ktoré má zaplatené
2: ako zárobkovú činnosť a garantujem ti že by si sa čudoval koľko sa dá zarobiť vo fotobankach, pri výrobe kalendárov, pri súťažiach o vecné ceny. Koľko fotenia svadieb a krstov a neviem akých eventov ti môže priniesť ak sa ľuďom páči tvoja krajinkarska tvorba ( je len na tebe či to prijmes alebo nie )
 
2017-01-09 11:01:10+01
príspevok od: Roman Point
Je to presne popísané v tom komente na ktorý reaguješ. Ten čo fotí infantilné západy východy a záchody slnka to má:
1: ako relax od práce prípadne od fotenia ktoré má zaplatené
2: ako zárobkovú činnosť a garantujem ti že by si sa čudoval koľko sa dá zarobiť vo fotobankach, pri výrobe kalendárov, pri súťažiach o vecné ceny. Koľko fotenia svadieb a krstov a neviem akých eventov ti môže priniesť ak sa ľuďom páči tvoja krajinkarska tvorba ( je len na tebe či to prijmes alebo nie )
o fotobankach ani nicom podobnom nebola rec, o tom mi nemusis to poznam aj sam...

tato debata tu uz bola a vobec nemam zaujem to zasa vytahovat a ani mi nemusis odpovedat, z mojho hladiska hovorit nenavistne o niekom kto pomaha druhym, ze je slnieckar a sam pritom fotografuje vychody a zapady slnka je chore infantilne a pokritecke.

nebudem uz reagovat na tuto temu.
 
MagickVamp
2017-01-09 11:18:03+01
Kecy
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()