Hore
Fórum » Canon fórum
 

Kúpiť 6D cez Cashback alebo počkať na 6D II?

Kat_Erdelyi
2016-12-28 18:05:49+01
Ahojte,

Rozhodla som sa pre 6d ale neviem ci ho mam kúpiť teraz alebo až keď vyjde 6d II. Nikde to zatiaľ nie je potvrdené ale vraj v máji ma vyjsť. Neviem ci by som kúpila dvojku (neviem akú cenu čakať, čo myslite?) , skôr ma zaujíma o koľko by nová stlacila dolu cenu pôvodnej 6ky. Nesledujem trh ale ako to býva pri iných upgradeoch?

Ďakujem.
 
matthew444
2017-01-03 11:24:32+01
Ahoj,

som na tom aktuálne úplne rovnako a tiež zvažujem kedy kúpiť 6D. Pôvodne sa 6D predávala za cenu viac ako 2100€ a za podobnú cenu bude minimálne teraz určite aj MKII.

Ja osobne asi počkám na dopredaj posledných kusov 6D, keďže tá má už všetko čo potrebujem. Čakám, že vtedy sa cena stlačí aspoň o 10-20%, ale treba rátať s tým, že to môže aj po vydaní MKII ešte istú dobu trvať.

Prípadne aj v bazári sa dá kúpiť už teraz celkom slušne za 800-1100€ a tam pôjde cena potom dole ešte výraznejšie, ale nebude veľa kusov, ktoré by mali nízky shutter count a teda riziko.
 
Lubo.Karch
2017-01-05 04:35:13+01
6D mkII bude určite riadne drahá, tipujem okolo 2000e+
Preto som nečakal a kupil 6D.
 
Alfonz
2017-01-05 14:07:41+01
6d je čo sa týka obrazovej kvality parádny, bohvie kedy príde nové 6d, podla rumorov sa dátum vydania stále posúva, po novom až niekedy v lete, sám som rozmýšlal či počkať na nové 6d mkII ale nakoniec som sa rozhodol teda do nového 5D IV, 6d teraz z obchodu je za celkom fajn cenu aj s cashbackom, záleží na tebe, ja robím 1/3 práce čo používam foťák aj s videom čím je pre mňa zaujímavý dual pixel zaostrovanie
 
Roman Point
2017-01-06 09:52:21+01
Podľa posledných info nemá mať 6D2 ani DualPixel AF takže video a ostrenie cez LV opäť dovolím si napísať nepoužiteľné..
Ak takto oklieštia znova všetko tak fotak bude opäť bez dual slotu ( ako všetky amatérske zrkadlovky od Canonu ) AF a počet jeho bodov ( tých dvojitych ale aj obyčajných krížových sa bude dať spočítať na prstoch jednej ruky )
Použijú nový procesor + nový snímač + rozumnú hodnotu rozlíšenia ( 24-26Mpx ) takže to bude opäť Low Light kráľ aspoň v rámci značky Canon.. Teoreticky iso 16 000 až iso 20 000 by malo byť v ronakej kvalite ako iso 12 800 na prvej 6D.
Z tohoto hľadiska ten upgrade nebude mať až tak veľký význam.. Pokiaľ sa tieto rummor info potvrdia. Odkladá sa to kvôli politike firme, pretože podľa prvotných info to mal byť vynikajúci fotak ale asi sa zľakli kanibalizmu v rámci značky ( 6D2 vs. 5D4 ) tak zase zmenili výslednú podobu.. To že bude ľahší a menší je jasné.

Ja neľutujem že som znova kúpil 6D a na 80% som presvedčený že ho meniť nebudem. Ak by to malo byť na takej úrovni ako 80D ( AF, video, sn/s, DualPixel celkovo výbava ) tak určite do novej 6D2 pôjdem! Ale zatiaľ to vyzerá že moje kombo 6D + 80D bude ešte nejakú dobu cena vs. parametre a výstup top voľba.
 
MagickVamp
2017-01-06 18:49:26+01
Podla rumorov ma byt iso cca 20 000 ako je teraz 6400. Teda pouzitelne iso 20 000. Citlivost ostrenie od -5EV a inak bude na urovni 5dmk3 respektive d750. DR bude podla mna este lepsie ako ma 5dmk4. Mozno nebude mat technologiu dual pixel, co dava zmysel lebo inak by kanibalizoval 5dmk4, ale uz 6d bolo na videa super, takze 6dmk2 bude zas o nieco lepsie, nebude to tak dobre ako keby mal dual pixel ale kto ma okrem canonu dualpixel? Zda sa ze bude to fotak urceny primarne pre fotografov a nie filmarov, rozmaznanych dualpixelom, ale fotografom da vela, bude musiet, je to dlho ocakavany fotak a keby to odflakli tak vela ludi sklamu, papierovo zrejme ako vzdy neohuri velkohubymi vyhlaseniami, ktore su sami hacik, ako to robia ine znacky, ale v realite by mal byt v svojej triede zasa top na nejaky cas. Aspon si to myslim z info ktore zatial prenikaju. Cakame uz dlho tak snad nebudeme sklamany.
 
blahoslav J B Art
2017-01-06 19:42:45+01
Ako hovoril Stancok ... treba pockat ... bud na novy model fotaku, alebo na znizenie ceny toho aktualneho ... samozrejme ked pride novy model na trh, bude treba pockat na znizenie jeho ceny ... ale kym sa jeho cena znizi, bude na obzore zase novy model ... a to znamena, ze bude treba pockat zase nan ... ale medzitym treba cakat aj na znizenie ceny toho buduceho modelu, v tom case aktualneho modelu ............ ako hovori aj slovenske prislovie ... kto caka, ten sa docka cakania
 
JohnNewton
2017-01-06 20:03:10+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Ako hovoril Stancok ... treba pockat ... bud na novy model fotaku, alebo na znizenie ceny toho aktualneho ... samozrejme ked pride novy model na trh, bude treba pockat na znizenie jeho ceny ... ale kym sa jeho cena znizi, bude na obzore zase novy model ... a to znamena, ze bude treba pockat zase nan ... ale medzitym treba cakat aj na znizenie ceny toho buduceho modelu, v tom case aktualneho modelu ............ ako hovori aj slovenske prislovie ... kto caka, ten sa docka cakania
Za zlomový bod na nákup fotoaparátu a poslednú šancu, treba považovať moment, keď už potencionálny záujemca občas neudrží moč a myšlienku
 
MagickVamp
2017-01-06 20:54:41+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Ako hovoril Stancok ... treba pockat ... bud na novy model fotaku, alebo na znizenie ceny toho aktualneho ... samozrejme ked pride novy model na trh, bude treba pockat na znizenie jeho ceny ... ale kym sa jeho cena znizi, bude na obzore zase novy model ... a to znamena, ze bude treba pockat zase nan ... ale medzitym treba cakat aj na znizenie ceny toho buduceho modelu, v tom case aktualneho modelu ............ ako hovori aj slovenske prislovie ... kto caka, ten sa docka cakania
Njn alebo si cakanie skratit s aktualnym modelom
 
fatality
2017-01-06 21:08:37+01
príspevok od: MagickVamp
Podla rumorov ma byt iso cca 20 000 ako je teraz 6400. Teda pouzitelne iso 20 000. Citlivost ostrenie od -5EV a inak bude na urovni 5dmk3 respektive d750. DR bude podla mna este lepsie ako ma 5dmk4. Mozno nebude mat technologiu dual pixel, co dava zmysel lebo inak by kanibalizoval 5dmk4, ale uz 6d bolo na videa super, takze 6dmk2 bude zas o nieco lepsie, nebude to tak dobre ako keby mal dual pixel ale kto ma okrem canonu dualpixel? Zda sa ze bude to fotak urceny primarne pre fotografov a nie filmarov, rozmaznanych dualpixelom, ale fotografom da vela, bude musiet, je to dlho ocakavany fotak a keby to odflakli tak vela ludi sklamu, papierovo zrejme ako vzdy neohuri velkohubymi vyhlaseniami, ktore su sami hacik, ako to robia ine znacky, ale v realite by mal byt v svojej triede zasa top na nejaky cas. Aspon si to myslim z info ktore zatial prenikaju. Cakame uz dlho tak snad nebudeme sklamany.
heh ze iso 20000 ako teraz 6400..tomu veris?
 
MagickVamp
2017-01-06 21:14:51+01
príspevok od: fatality
heh ze iso 20000 ako teraz 6400..tomu veris?
No neverim tomu u toho 3/4 snimaca panasonic kde v tlacovej sprave uviedli minimalny sum pri zachovani detailov az po iso 25600. Ale pri FF to realne je. Je to upgrade po 5 rokoch a udavaju 1,5 ev lepsie iso oproti sucasnemu modelu, kedze teraz ma 6d pouzitelne 6400 tak 12800 je minimum a este pol ev navrch. Je to realne podla mna, normalna evolucia.
 
JakubH
2017-01-06 21:35:08+01
Podľa rumorov, mal byť ten foťák už 2 roky v obehu a stále prenikajú lepšie a lepšie parametre, pozrite čo sa o tom písalo pred rokom ... nič proti rumorom ale 99% sú to len sníčky fotografov.
 
Lubo.Karch
2017-01-06 23:22:02+01
príspevok od: JakubH
Podľa rumorov, mal byť ten foťák už 2 roky v obehu a stále prenikajú lepšie a lepšie parametre, pozrite čo sa o tom písalo pred rokom ... nič proti rumorom ale 99% sú to len sníčky fotografov.
Asi preto su to "rumors"
 
blahoslav J B Art
2017-01-07 03:24:00+01
príspevok od: JohnNewton
Za zlomový bod na nákup fotoaparátu a poslednú šancu, treba považovať moment, keď už potencionálny záujemca občas neudrží moč a myšlienku
fotit sa da aj pocas mocenia a vacsina fotografii aj tak ziadnu myslienku nema
 
MagickVamp
2017-01-07 07:56:27+01
príspevok od: JakubH
Podľa rumorov, mal byť ten foťák už 2 roky v obehu a stále prenikajú lepšie a lepšie parametre, pozrite čo sa o tom písalo pred rokom ... nič proti rumorom ale 99% sú to len sníčky fotografov.
To je pravda, na rumoroch chodia tuzby, predpoklady, ale aj uniknute informacie, informacie s rozhovormi z vedenia a oficialnych vyhlaseni. 1,5 EV navrch nepatri medzi tuzby ani predpoklady. Bolo to spomenute viac krat v rozhovoroch s vedenim. Ale 1,5 EV zlepsenie po 5 rokoch? Pride ti to ako neskutocne? Mne nie a 1 EV skutocne ocakavam. 6d spravene pred 5 rokmi vo vyssom ISO je na urovni aktualnych modelov konkurencie, napr. D750, dokonca je na tom od iso 12800 podla mna aj lepsie. Viem dolozit foto. (Otestovane). Takze ak 6d2 bude mat novu technologiu tak 1 ev spravia hravo a 1,5 nerealne vobec nie je. To nie je ani revolucia len ocakavana evolucia v modeloch ktore tu budu zas 5 rokov, treba si uvedomit ze canon nevydava fotaky kazdy rok.. Co sa tyka ostrenia od -5ev, zas mozne to je, lebo podobne to bolo aj medzi 5d3 a 6d. 5d3 mala viac ostriacich bodov ale 6d isla s citlivostou az k -3ev. Dnesne 5d4 ma -4ev. 6d2 bude mat ostriacich bodov menej a je mozne ze to ale potiahne s citlivostou. Ale toto patri skor k predpokladom a tuzbam. Takze 6d2 bude mat nieco z rumorov urcite a nieco sklame, nieco prekvapi. Ja ocakavam vyklopny displej a modlim sa za mensie rozmeri a vahu a tak 600-650g a to patri zas k mojim tuzbam.
 
Roman Point
2017-01-07 08:11:46+01
príspevok od: fatality
heh ze iso 20000 ako teraz 6400..tomu veris?
Pozri si exif. Fotené to bolo večer okolo pol desiatej minulú jeseň

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/570491/nocny-salzburg-z-ruky/?s=photos

Ak tam dajú snímač ( čo určite dajú ) poslednej generácie ako má M5 80D 5D4 a 1Dx2 a procesor digic6 alebo 7 tak na takúto foto sa budeš pozerať a v exife bude stáť iso 20000 alebo 25600 minimálne ak nie 32 000.
Už 80D má od iso 6400 navrch oproti 5D3 a to je Apsc vs. Fullframe
 
Roman Point
2017-01-07 08:14:43+01
príspevok od: MagickVamp
Podla rumorov ma byt iso cca 20 000 ako je teraz 6400. Teda pouzitelne iso 20 000. Citlivost ostrenie od -5EV a inak bude na urovni 5dmk3 respektive d750. DR bude podla mna este lepsie ako ma 5dmk4. Mozno nebude mat technologiu dual pixel, co dava zmysel lebo inak by kanibalizoval 5dmk4, ale uz 6d bolo na videa super, takze 6dmk2 bude zas o nieco lepsie, nebude to tak dobre ako keby mal dual pixel ale kto ma okrem canonu dualpixel? Zda sa ze bude to fotak urceny primarne pre fotografov a nie filmarov, rozmaznanych dualpixelom, ale fotografom da vela, bude musiet, je to dlho ocakavany fotak a keby to odflakli tak vela ludi sklamu, papierovo zrejme ako vzdy neohuri velkohubymi vyhlaseniami, ktore su sami hacik, ako to robia ine znacky, ale v realite by mal byt v svojej triede zasa top na nejaky cas. Aspon si to myslim z info ktore zatial prenikaju. Cakame uz dlho tak snad nebudeme sklamany.
No možno som sa sekol s tým isom alebo som napísal nerummorovy reálnejšii predpoklad
Ale každopádne ten DualPixel je strašne ale strašne navykový aj na fotenie!! V mojom prípade hlavne na fotenie Ak tam naozaj nebude tak nevidím po obrazovej stránke zmysel upgrejdovať
 
fatality
2017-01-07 10:08:40+01
príspevok od: Roman Point
Pozri si exif. Fotené to bolo večer okolo pol desiatej minulú jeseň

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/570491/nocny-salzburg-z-ruky/?s=photos

Ak tam dajú snímač ( čo určite dajú ) poslednej generácie ako má M5 80D 5D4 a 1Dx2 a procesor digic6 alebo 7 tak na takúto foto sa budeš pozerať a v exife bude stáť iso 20000 alebo 25600 minimálne ak nie 32 000.
Už 80D má od iso 6400 navrch oproti 5D3 a to je Apsc vs. Fullframe
ako poviete,pan sefkonstrukter Canonu..
 
Roman Point
2017-01-07 11:08:51+01
príspevok od: fatality
ako poviete,pan sefkonstrukter Canonu..
Takže ti to hlava nechce zobrať súdiac podľa tvojej reakcie Takže ok nové 6D2 bude horšie než prvá verzia teraz je to myslím v poriadku
 
fatality
2017-01-07 11:18:02+01
príspevok od: Roman Point
Takže ti to hlava nechce zobrať súdiac podľa tvojej reakcie Takže ok nové 6D2 bude horšie než prvá verzia teraz je to myslím v poriadku
hlava my nebere tvoje vyjadrenia,ako od sefa vyskumu C..
btw.stale hovorim o iso 6400=20000..
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()