Hore
Fórum » Canon fórum
 

Canon 450D - bude mi pasovať objektív aj bez redukcie?

Kessa25
2012-07-11 13:43:55+02
ahojte bude mi pasovať tento objektív
Canon - EF 50mm f/1.8 II aj bez redukcie?.. mám velkosť filtra 58mm a toto je len 52 dakujem za odpoved..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-11 13:50:05+02
Mas to nejake pomylene a to riadne. Objektiv sa upevnuje tou druhou stranou na fotak 58 a52 mm je zavit pre filtre. Staci si precitat navod. V nom je stat o kompatibilte s objektivmi, kde sa pise, ze na fotoaparate EOS 450D mozes pouzit vsetky objektivy EF a EF-S bez funkcneho obmedzenia, ci nutnosti pouzit nejaku redukciu.
 
viking81
2012-07-11 13:50:09+02
príspevok od: Kessa25
ahojte bude mi pasovať tento objektív
Canon - EF 50mm f/1.8 II aj bez redukcie?.. mám velkosť filtra 58mm a toto je len 52 dakujem za odpoved..
si zabila....v prvom rade to mas nejake popletene ale canon 50 f/1,8 ti bude pasovat na canon 450D....nam nasrobujes vsetky EF a EF-S objektivy ktore sa vyrabaju bez akejkolvek redukcie....co sa tyka filtro v tak to je ina vec...logicky...myslis ze nasrobujes nieco s priemerom 58mm do niecoho s priemerom 52mm ? ak ano....tak si to daj patentovat....ak nie...trebakupit step up ring z 52 na 58
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-07-11 13:51:35+02
Bude ti sedieť, nezáleží to od priemeru filtra, keďže objektív nasadzuješ na fotoaparát opačnou stranou, bajonetom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-11 13:51:38+02
Doplnim: Objektiv Canon EF 50/1,8 II je 100% kompatibilny s fotoaparatom Canon EOS 450D, ako aj so vsetkymi filmovymi a digitalnymi zrkadlovkami Canon EOS.
 
viking81
2012-07-11 13:52:06+02
príspevok od: Karol Srnec
Mas to nejake pomylene a to riadne. Objektiv sa upevnuje tou druhou stranou na fotak 58 a52 mm je zavit pre filtre. Staci si precitat navod. V nom je stat o kompatibilte s objektivmi, kde sa pise, ze na fotoaparate EOS 450D mozes pouzit vsetky objektivy EF a EF-S bez funkcneho obmedzenia, ci nutnosti pouzit nejaku redukciu.
kym ja dopisem tak uz je zodpovedane
 
Kessa25
2012-07-11 14:01:44+02
som celá pomýlená ale pochopili ste ma to je hlavné dakujem za odpoved
 
Miňo Milan
2012-07-26 18:08:15+02
zdravim vas ludkovia mam otazku zakupil som si fotoaparat canon eos 400D a chcem fotit do formatu raw ale problem je v tom ze v mojom fotoaparate raw moznost na prepnutie nie je mam tam len L,M,S na lavej strane vyssia kvalita a to iste aj na pravej z mansou kvalitou moze mi niekto z vas poradit ako sa da dostat raw format do mojho fotoaparatu zakupil som si ho len prednedavnom po 350D-ke a je uplne novy dakujem
 
bear
- moderator
2012-07-26 18:13:19+02
príspevok od: Miňo Milan
zdravim vas ludkovia mam otazku zakupil som si fotoaparat canon eos 400D a chcem fotit do formatu raw ale problem je v tom ze v mojom fotoaparate raw moznost na prepnutie nie je mam tam len L,M,S na lavej strane vyssia kvalita a to iste aj na pravej z mansou kvalitou moze mi niekto z vas poradit ako sa da dostat raw format do mojho fotoaparatu zakupil som si ho len prednedavnom po 350D-ke a je uplne novy dakujem
treba prepnut do ineho ako plnoautomatickeho rezimu v rezimoch P,Av,Tv,M mas moznost zvolit aj RAW
 
Miňo Milan
2012-07-26 18:37:16+02
vdaka ti je to tam ale napr.rad fotim krajiny v rezime landscape objektivom 18-200 Tamron na zaciatok kde si podla moznosti doostrujem sam a v tom raw nie je prave tam by som potreboval format raw som zaciatocnik nie celkom novy ale uspesne zbieram skusenosti a rady ktore sa dozviem na nete alebo tu na ephoto od vas vdaka za pochopenie
 
lubomirzvolensky
2012-07-26 20:35:39+02
zvol si prioritu apertury (teda A), nastavis tam f6.3, f8 a f11 aby si si postupne vyskusal kde mas najlepsiu ostrost objektivu a kde ta uz zacina limitovat difrakcia. Rucne zaostris na nekonecno, raw si vies zvolit a hijoooo...

podla testov na http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/170/cat/23 to vyzera ze optimalna ostrost by mohla byt na f8, 18mm. Potom je to uz nakocku. Extremne pevny stativ idealne aj s kilovym zavazim navrch a dvojsekundove oneskorenie po stlaceni spuste nech ti pomahaju.
 
stafa
2012-07-26 21:33:42+02
príspevok od: Miňo Milan
vdaka ti je to tam ale napr.rad fotim krajiny v rezime landscape objektivom 18-200 Tamron na zaciatok kde si podla moznosti doostrujem sam a v tom raw nie je prave tam by som potreboval format raw som zaciatocnik nie celkom novy ale uspesne zbieram skusenosti a rady ktore sa dozviem na nete alebo tu na ephoto od vas vdaka za pochopenie
Obcas prekvapivo dost informacii prinesie precitanie navodu na obsluhu...
 
Miňo Milan
2012-07-27 22:05:16+02
príspevok od: lubomirzvolensky
zvol si prioritu apertury (teda A), nastavis tam f6.3, f8 a f11 aby si si postupne vyskusal kde mas najlepsiu ostrost objektivu a kde ta uz zacina limitovat difrakcia. Rucne zaostris na nekonecno, raw si vies zvolit a hijoooo...

podla testov na http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/170/cat/23 to vyzera ze optimalna ostrost by mohla byt na f8, 18mm. Potom je to uz nakocku. Extremne pevny stativ idealne aj s kilovym zavazim navrch a dvojsekundove oneskorenie po stlaceni spuste nech ti pomahaju.
Lubomir dakujem ti za skutocne dobre informacie velmi mi pomozu vdaka este raz
 
Miňo Milan
2012-07-27 22:09:27+02
príspevok od: stafa
Obcas prekvapivo dost informacii prinesie precitanie navodu na obsluhu...
Stafa keby ze mam ten navod pred sebou tak si ho prestudujem ale kedze ho nemam tak nemam co studovat a nepytam sa tu vas na nete na stranke ktora si myslim bola vytvorena asi na to ze sa tu zbieraju aj uzitocne informacie ci ????
 
calven
2012-07-27 22:32:52+02
Dnes večer mám dobrú náladu podporený stredomorským vínkom...
Nech sa Ti páči...
http://www.ulozto.cz/xkaCtuQ/canon-eos-400d-navod-k-obsluze-pdf

 
stafa
2012-07-28 07:01:52+02
príspevok od: Miňo Milan
Stafa keby ze mam ten navod pred sebou tak si ho prestudujem ale kedze ho nemam tak nemam co studovat a nepytam sa tu vas na nete na stranke ktora si myslim bola vytvorena asi na to ze sa tu zbieraju aj uzitocne informacie ci ????
Kedze si pisal, ze fotak je novy, predpokladam, ze mas navod... Ak nie, treba skusit stranky vyrobcu, alebo google... Kedze si dokazal vytvorit vlakno vo fore, hlupy zrejme nebudes, no kedze oooovela jednoduchsie je napisat do Googlu canon 450d manual, je jasne, ze si lenivec, ktory caka, ze problem za neho budu riesit ostatni...
Takze tymto len vyuzivas a zneuzivas ochotu inych ludi, aby si sa bez vlastneho pricinenia a komfortne dopracoval k rieseniu problemu... Mam pravdu, ci???
 
Miňo Milan
2012-07-28 16:52:36+02
príspevok od: stafa
Kedze si pisal, ze fotak je novy, predpokladam, ze mas navod... Ak nie, treba skusit stranky vyrobcu, alebo google... Kedze si dokazal vytvorit vlakno vo fore, hlupy zrejme nebudes, no kedze oooovela jednoduchsie je napisat do Googlu canon 450d manual, je jasne, ze si lenivec, ktory caka, ze problem za neho budu riesit ostatni...
Takze tymto len vyuzivas a zneuzivas ochotu inych ludi, aby si sa bez vlastneho pricinenia a komfortne dopracoval k rieseniu problemu... Mam pravdu, ci???
vsetko co som tu napisal je pravda ale to ze mi pises ze som lenivec a cakam na to ze moju pracu za mna spravia ini tak to si uplne ale uplne mimo, vzdy si problem riesim sam a ked nieco neviem pytam sa chcem len poradit a tak ako si ju riesim sam tak ju aj sam spravim Stafa... a nevyuzivam tu nikoho, neposudzuj cloveka ked ho vobec nepoznas iba tolko z mojej strany
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()