Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D7100 problémy s ostrením

Sofiaa
Sofiaa 2016-12-07 19:30:52+01
Dobrý deň želám, chcela by som sa vás spýtať, ohladom ostrenia AF, mam taky problém, že pri niektorych fotkach som si všimla že nie su uplne ostre su take "mäkkšie" a už som preštudovala všetko ohladom ostrenia na tomto foťaku skušala som všeličo, aj pri foteni sa stane že až na piaty krat odfoti "schopnu" ostrejšiu foto (cez hladačik) ked prepnem na displej a cvaknem, tak vela krat je fotka ostrejšia ako ked cvaknem cez hladačik... viete mi s tym prosim nejak poradiť kde bude asi problem ? foták mam od augusta 2016, prikladam par foto, moc dakujem za každy komentar
 
JakubH
2016-12-09 22:31:49+01
príspevok od: DrAcula
Pri objektivoch Sigma: Seřízení ostření (BF/FF) - 800 - 1.200 Kč (dle modelu)
Zdroj: http://www.awh.cz/cenik/sigma/
Maju tam ale poradovnik .. a je nutne sa objednat aspon 3 tyzdne vopred (osobna skusenost).

Predpokladam, ze Nikon to bude mat drachsie.
Mne ladili v záruke a zmákli to za deň...len pošta bola fail a doručila za týždeň....
 
JakubH
2016-12-09 22:34:46+01
Inak skús doladiť v tele, ja mám 50ku na -17 a je to ok
 
DrAcula
2016-12-09 23:30:22+01
príspevok od: JakubH
Mne ladili v záruke a zmákli to za deň...len pošta bola fail a doručila za týždeň....
Ono to trva cca hodinku ... pokial som ich spravne pochopil.

V lete som bol na tyzden dovolenkovat v Prahe s tym, ze si dam mimo ine aj doladit objektiv (18-35 ART) a zasiel som k nim osobne.
Ani som im to nenechal spravit, pretoze mi povedali, ze za ten tyzden mi to nestihnu, lebo maju poradovnik na ten nastavovaci stroj. Ze sa musim vopred objednat. A nechcel som byt cez dovolenku bez fotaka takze som sa na to vys...
A to mam objektiv v zaruke a ponukol som im, ze im to promptne doladenie aj zaplatim ... no boli neoblomni.

Mam to velmi slusne nastavene cez USB dock a som s tym spokojny, takze zatial na to kaslem. A ak budem mat dalsiu cestu do prahy ... pravdepodobne sa objednam.
 
bonifacko
2016-12-10 10:39:25+01
príspevok od: DrAcula
Ono to trva cca hodinku ... pokial som ich spravne pochopil.

V lete som bol na tyzden dovolenkovat v Prahe s tym, ze si dam mimo ine aj doladit objektiv (18-35 ART) a zasiel som k nim osobne.
Ani som im to nenechal spravit, pretoze mi povedali, ze za ten tyzden mi to nestihnu, lebo maju poradovnik na ten nastavovaci stroj. Ze sa musim vopred objednat. A nechcel som byt cez dovolenku bez fotaka takze som sa na to vys...
A to mam objektiv v zaruke a ponukol som im, ze im to promptne doladenie aj zaplatim ... no boli neoblomni.

Mam to velmi slusne nastavene cez USB dock a som s tym spokojny, takze zatial na to kaslem. A ak budem mat dalsiu cestu do prahy ... pravdepodobne sa objednam.
Tažke to maš nastavene vo vlastnej režii ak tomu rozumiem. Prečo teda uvažuješ nad servisnym nastavením?
 
DrAcula
2016-12-10 13:27:02+01
príspevok od: bonifacko
Tažke to maš nastavene vo vlastnej režii ak tomu rozumiem. Prečo teda uvažuješ nad servisnym nastavením?
Ano, doladil som si to sam ... trvalo to asi 1 den (fest babracka).
Preco uvazujem ... ma to viac dovodov:

1. Pre 18-35mm nastavujes cez USB dock 16 paramatrov pre rozne ohniska a zaostrene vzdialenosti. A ako som vysvetloval myslim tu uz v inom vlakne ... problem je s nastavenim ostrenia na nekonecno (nemam ho iba ja ).
Pri nastaveni som to doladil na vzdialenost cca 3m pokial sa dobre pamatam. Cize do vzdialenosti cca 5-7m mam obraz ostry ako ziletka aj pri plnom odcloneni. Ale objekty zaostrene v nekonecne tak ostre nie su .
Ak by som to nastavil zase pre nekonecno ... objekty vo vzdialenosti tych 3m zase nie su uplne ostre . Ale kedze ten objektiv vacsinou pouzivam v interieroch a pre fotenie objektov do tej vdialenosti tych 7m ... tak mi to nastavenie vyhovuje ako to mam.
Ak chcem ostrit na nekonecno prepnem Lv, alebo priclonim ... takze ma to az tak netrapi.
Ale ak by to vedeli poriesit nastavenim pomocou ich pristroja ... potesilo by ma to.

2. v zaruke to nastavenie je zdarma. A jedna sa o ine nastavenie ako cez usb dock (to cez usb dock ostava po ich nastaveniach vynulovane ... aspon ked som ich spravne pochopil).
 
JakubH
2016-12-10 14:50:00+01
príspevok od: DrAcula
Ano, doladil som si to sam ... trvalo to asi 1 den (fest babracka).
Preco uvazujem ... ma to viac dovodov:

1. Pre 18-35mm nastavujes cez USB dock 16 paramatrov pre rozne ohniska a zaostrene vzdialenosti. A ako som vysvetloval myslim tu uz v inom vlakne ... problem je s nastavenim ostrenia na nekonecno (nemam ho iba ja ).
Pri nastaveni som to doladil na vzdialenost cca 3m pokial sa dobre pamatam. Cize do vzdialenosti cca 5-7m mam obraz ostry ako ziletka aj pri plnom odcloneni. Ale objekty zaostrene v nekonecne tak ostre nie su .
Ak by som to nastavil zase pre nekonecno ... objekty vo vzdialenosti tych 3m zase nie su uplne ostre . Ale kedze ten objektiv vacsinou pouzivam v interieroch a pre fotenie objektov do tej vdialenosti tych 7m ... tak mi to nastavenie vyhovuje ako to mam.
Ak chcem ostrit na nekonecno prepnem Lv, alebo priclonim ... takze ma to az tak netrapi.
Ale ak by to vedeli poriesit nastavenim pomocou ich pristroja ... potesilo by ma to.

2. v zaruke to nastavenie je zdarma. A jedna sa o ine nastavenie ako cez usb dock (to cez usb dock ostava po ich nastaveniach vynulovane ... aspon ked som ich spravne pochopil).
Mal som ten istý problém (18-35)...od 3m to bolo strašné...poslal som, doladili, vyskúšal som, ale asi omylom niečo pokazili a ostrilo to všetko o 1m vedľa...poslal som druhý raz a už potom ok...presne kvôli tomuto, aby som nad tým strávil celý deň, a ešte to nebolo ok som radšej dal do servisu...ale najhoršie je na tom, že aj keď viem, že ostrí dobre, mám voči tomu nedôveru, či je dobre zaostrené
 
DrAcula
2016-12-10 19:38:30+01
príspevok od: JakubH
Mal som ten istý problém (18-35)...od 3m to bolo strašné...poslal som, doladili, vyskúšal som, ale asi omylom niečo pokazili a ostrilo to všetko o 1m vedľa...poslal som druhý raz a už potom ok...presne kvôli tomuto, aby som nad tým strávil celý deň, a ešte to nebolo ok som radšej dal do servisu...ale najhoršie je na tom, že aj keď viem, že ostrí dobre, mám voči tomu nedôveru, či je dobre zaostrené
UFF az meter mimo ... tak to je dost. Az taky problem som nemal ani pred doladenim. Ja som mal posun od 0.5cm az po par cm mimo (tie cm mam z toho testovacieho ostrriaceho tercika) pri ostreni do tych 3m.

Fakt je, ze ostrejsi objektiv som zatial nevidel! Nemenil by som ho !

Proste naucil som sa s tym zit, ze ak ostrim na uplne otvorenej clone nad tych 7m je kresba maksia a viem, ze ak zaostrim cez Lv bude to ostrejsie.
Ale aj keby som ostril cez hladacik na nekonecno ... nie je to take zle.
 
bonifacko
2016-12-10 23:10:48+01
laka ma to sklo, ale chcel by som ho mat aj na fotenie v exteriery na väčšie vzdialenosti
 
DrAcula
2016-12-11 03:46:42+01
príspevok od: bonifacko
laka ma to sklo, ale chcel by som ho mat aj na fotenie v exteriery na väčšie vzdialenosti
Vsimol som si ze fotis krajinky. Predpokladam, ze koli tomu ho aj chces.

1. pri krajinkach fotis zo stativu a clonis
2. ostris nie na nekonecno ale na hyperfokalnu vzdialenost
3. v pripade nutnosti pouzijes Lv.

teda nemyslim, ze by si mal mat s tym objektivom nejaky problem.
Hlavne trafit kus ktory neostri meter mimo ... najlepsie pri kupe otestovat.
 
TomasTuris
2016-12-11 20:47:14+01
príspevok od: DrAcula
Ano, doladil som si to sam ... trvalo to asi 1 den (fest babracka).
Preco uvazujem ... ma to viac dovodov:

1. Pre 18-35mm nastavujes cez USB dock 16 paramatrov pre rozne ohniska a zaostrene vzdialenosti. A ako som vysvetloval myslim tu uz v inom vlakne ... problem je s nastavenim ostrenia na nekonecno (nemam ho iba ja ).
Pri nastaveni som to doladil na vzdialenost cca 3m pokial sa dobre pamatam. Cize do vzdialenosti cca 5-7m mam obraz ostry ako ziletka aj pri plnom odcloneni. Ale objekty zaostrene v nekonecne tak ostre nie su .
Ak by som to nastavil zase pre nekonecno ... objekty vo vzdialenosti tych 3m zase nie su uplne ostre . Ale kedze ten objektiv vacsinou pouzivam v interieroch a pre fotenie objektov do tej vdialenosti tych 7m ... tak mi to nastavenie vyhovuje ako to mam.
Ak chcem ostrit na nekonecno prepnem Lv, alebo priclonim ... takze ma to az tak netrapi.
Ale ak by to vedeli poriesit nastavenim pomocou ich pristroja ... potesilo by ma to.

2. v zaruke to nastavenie je zdarma. A jedna sa o ine nastavenie ako cez usb dock (to cez usb dock ostava po ich nastaveniach vynulovane ... aspon ked som ich spravne pochopil).
Správne si ich pochopil, dajú to na nuly. Najviac vedia pomôcť, keď máš niekde plusové a niekde mínusové hodnoty na striedačku. Vtedy by sa to z tvojho nastavenia blbo priemerovalo. Predpokladám, že im to spočíta aj nejaký soft, to už len tipujem.
 
jachmel
2017-01-09 07:55:14+01
Ma zmysel davat doladovat objektiv aj ked sice zaostruje spravne, ale sem tam na velmi velkej clone (1,4) sa netrafi uplne presne. Nazvime to nejaky pohyblivy FF/BF. Alebo je to tym, ze sa jedna o velku clonu, malo svetla a tym padom ztazene podmienky. D7100 a sigma 30mm f1,4.
 
ivalko
2017-06-14 16:35:23+02
Mam novu D7100 teraz tyzden. 85/1.8 vykazovala neprijemny front focus, zistil som to na prvych fotkach - portretoch z testovacieho fotenia. No nie je to tak jednoduche vyladit, lebo na blizke vzdialenosti, do cca 2m to mam ok a front focus zacina az potom pri ostreni na vacsie vzdialenosti.
Doteraz som pouzival D300 (odisla mi mechanika clonovej packy, inak by som nemenil) a tam som tiez odstranoval FF tym jemnym doladenim. No 12mpix nie je 24, na tom vyssom rozlisku sa to prejavi este vyraznejsie, hlavne na 100% priblizeni. Tych 12mpix pri tom spravnom doladeni proste ten FF stolerovalo a v podstate sa mi postava vzdy vosla do tolerovatelnej hlbky ostrosti. Treba sa s tym nastavenim pohrat, a to hlavne na rozne vzdialenosti. Na testovacej stupnici z par cm to nemusi byt to iste co napriklad na 7m. Chce to trpezlivost a poctivo ostrit pri tych testoch...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()