Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Fotenie Marko snimok s D3100? Ak ano s akym objektivom zacat?

juranest
2016-04-07 21:22:45+02
Zdravim,
rad by som zacal s marko fotografiou a uvazujem, ktory objektiv si kupit.
Najviac sa mi pozdava Nikon 105mm f/2.8 a Sigma 105mm f/2.8 a mozno aj Tamron 90mm.
Je pravda ze proti Nikonu trosku ide cena...niezeby som si ho nemohol dovolit ale je to tak tak.
No ale ide o to ci dokazem vyuzit taky objektiv s D3100? Ci by som najprv nemal investovat do lepsieho tela...Momentalne fotim hlavne rodinku a sem tam experimenty s pevnymi sklami (35&50mm f1.8). Trosku mi vadia ostriace body (pocet a rozmiestnenie) a neviem ci to ma zmysel zacat makro s tymto telom.

Vopred dakujem za kazdu radu.
 
red arrow
2016-04-07 22:09:33+02
Sigma 105mm f2,8 ma krasny rozostrety bokeh, Tamron 90mm f2,8 je tiez fajny. Ja by som vyberal z tychto dvoch. Daj si do googla www.juzaphoto.com a zaroven vypis jeden z tychto objektivov. Mozes si nasledne porovnat ich bokeh a zaroven sa rozhodnes ktory sa ti viac paci. Ani jednym vsak nic nepokazis, oba su perfektne aj ostre. Navyse cena oproti drahemu Nikonu je uplne inde. Osobne by som kupil na bazosi a nesiel do noveho
 
Roman Point
2016-04-08 02:31:00+02
príspevok od: juranest
Zdravim,
rad by som zacal s marko fotografiou a uvazujem, ktory objektiv si kupit.
Najviac sa mi pozdava Nikon 105mm f/2.8 a Sigma 105mm f/2.8 a mozno aj Tamron 90mm.
Je pravda ze proti Nikonu trosku ide cena...niezeby som si ho nemohol dovolit ale je to tak tak.
No ale ide o to ci dokazem vyuzit taky objektiv s D3100? Ci by som najprv nemal investovat do lepsieho tela...Momentalne fotim hlavne rodinku a sem tam experimenty s pevnymi sklami (35&50mm f1.8). Trosku mi vadia ostriace body (pocet a rozmiestnenie) a neviem ci to ma zmysel zacat makro s tymto telom.

Vopred dakujem za kazdu radu.
Môžeš si kúpiť kludne D3000 na makro.
Af ti bude na hovno ostrit musíš manuálne cez LV a prípadne ostrenie AF bude samozrejme fungovať tiež aj bez lv. Jediné čo potrebujes je pevný stativ.
Objektív kúp nikkor.
 
juranest
2016-04-08 07:26:29+02
príspevok od: Roman Point
Môžeš si kúpiť kludne D3000 na makro.
Af ti bude na hovno ostrit musíš manuálne cez LV a prípadne ostrenie AF bude samozrejme fungovať tiež aj bez lv. Jediné čo potrebujes je pevný stativ.
Objektív kúp nikkor.
No ja uz mam d3100. Ide mi skor o to, ze ak investujem viac penazi do objektivu ci ma to telo nebude obmedzovat a ci ma parametre pre makro. Zatial mi co sa rychlosti staci, jedine co mi vadi je pocet a rozlozenie ostriacich bodov. Neviem ci sa mi tento pocit este neznasobi pri makre...ci by som nemal investovat skor do d5xxx alebo d7xxx. Do FF ist nechcem..na moje fotenie je to fakt zbytocne zatial..
 
Roman Point
2016-04-08 08:14:55+02
príspevok od: juranest
No ja uz mam d3100. Ide mi skor o to, ze ak investujem viac penazi do objektivu ci ma to telo nebude obmedzovat a ci ma parametre pre makro. Zatial mi co sa rychlosti staci, jedine co mi vadi je pocet a rozlozenie ostriacich bodov. Neviem ci sa mi tento pocit este neznasobi pri makre...ci by som nemal investovat skor do d5xxx alebo d7xxx. Do FF ist nechcem..na moje fotenie je to fakt zbytocne zatial..
Ešte raz pri makre netreba mať veľa af bodov a aj tak 70-80% budeš ostrit manuálne.
A to či tvoj fotak zvládne alebo nezvládne fotiť makro je jedno. Pretože záleží od objektívu a nie od tela.
Kúp len nikkor 105 a fot ďalej
 
juranest
2016-04-08 09:44:18+02
príspevok od: Roman Point
Ešte raz pri makre netreba mať veľa af bodov a aj tak 70-80% budeš ostrit manuálne.
A to či tvoj fotak zvládne alebo nezvládne fotiť makro je jedno. Pretože záleží od objektívu a nie od tela.
Kúp len nikkor 105 a fot ďalej
Ok. Diki moc.
 
duroslav
2016-04-08 10:06:47+02
príspevok od: juranest
No ja uz mam d3100. Ide mi skor o to, ze ak investujem viac penazi do objektivu ci ma to telo nebude obmedzovat a ci ma parametre pre makro. Zatial mi co sa rychlosti staci, jedine co mi vadi je pocet a rozlozenie ostriacich bodov. Neviem ci sa mi tento pocit este neznasobi pri makre...ci by som nemal investovat skor do d5xxx alebo d7xxx. Do FF ist nechcem..na moje fotenie je to fakt zbytocne zatial..
Ak chceš fotiť makro, tak FF bude nielen že zbytočné ale aj kontraproduktívne, keďže na crope máš lepšie efektívne zväčšenie ako aj väčšiu hĺbku ostrosti, ktorá sama o sebe pri makro snímkoch je dosť malá.
 
Roman Point
2016-04-08 10:14:55+02
príspevok od: duroslav
Ak chceš fotiť makro, tak FF bude nielen že zbytočné ale aj kontraproduktívne, keďže na crope máš lepšie efektívne zväčšenie ako aj väčšiu hĺbku ostrosti, ktorá sama o sebe pri makro snímkoch je dosť malá.
Veď písal že do FF ísť nechce.
 
peter01852
2016-04-08 11:01:42+02
mna osobne makro moc nezaujima, ale raz som cital celkom zaujimavy clanok ako nafotis super makro s obycajnym setakom, preposielam link:

https://photographylife.com/high-magnification-macro-photography-on-a-budget

Mozno ti to pomoze...
 
vlasto13
2016-04-08 11:31:14+02
príspevok od: juranest
Ok. Diki moc.
Ahoj, ja používam nikkor na fotenie bižutérie a produktovú fotku. Fakt max. spokojnosť a som rád že som do neho išiel.
 
TheJester
2016-04-08 12:26:36+02
Ak mas 35mm f1.8 ako pises, tak mozes naozaj vyskusat to lacnejsie makro - kupis si reverzny kruzok (napr. za 9,90eur v mini-max.sk), ktory nasadis na telo a ten kruzok potom opacne namontujes objektiv. Ak by si chcel to zvacsenie este umocnit, tak si mozes dokupit aj medzikruzky (bez el. kontaktov). Takto mas makro za 25eur, vsetko ale budes musiet riesit manualne (ostrenie, otvaranie clony). To zvacsenie je vsak slusne. Je vsak fajn mat este blesk, pretoze budes potrebovat vela svetla.
 
juranest
2016-04-08 15:23:33+02
Diki moc za vsetky odpovede.
Mam doma aj stativ znacky HAMA, je to pekne velky stativ...viete mi poradit nieco dobre a mensie co by sa lahko prepravovalo?
TheJester - ktoru radu z tych bleskov vybrat SB-700/900?

Inak WR-1 sa da pouzit pri D3100?som cital ze je to fajn pre makro.
 
tibike
2016-04-08 20:12:30+02
a co tak pozriet sa aj na nikon 85 macro, original na apsc za nizku cenu
 
juranest
2016-04-08 20:21:00+02
príspevok od: tibike
a co tak pozriet sa aj na nikon 85 macro, original na apsc za nizku cenu
Pravdupovediac som ho este ani nevidel. skor som pozeral este vacsie ohniska. Sigma 150mm. Ale kuknem urcite. diki za tip.
 
TheJester
2016-04-09 10:28:00+02
nikon sb700 uplne postaci..mas tu nan aj peknu recenziu:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/blesky-a-ine/nikon-speedlight-sb-700/
s tym wr-1 by som to neprehanal, nestoji to malo a nevies ci to budes potrebovat. kupuj si to co vies ze vyuzijes, fototechnika nie je najlacnejsia tak narabaj rozumne s peniazmi.
na zaciatok by som naozaj skusil mozno len ten reverzny kruzok prip. aj tie medzikruzky, co by ta stalo do 25 eur. ak by si zistil ze toto nie je makro ake by si chcel fotit alebo ze ti to nevyhovuje, tak sa poobzeraj po normalnom makro objektive. kup si prislusenstvo ktore vyzijes na ten svoj ucel fotenia.
 
juranest
2016-04-10 16:33:54+02
príspevok od: TheJester
nikon sb700 uplne postaci..mas tu nan aj peknu recenziu:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/blesky-a-ine/nikon-speedlight-sb-700/
s tym wr-1 by som to neprehanal, nestoji to malo a nevies ci to budes potrebovat. kupuj si to co vies ze vyuzijes, fototechnika nie je najlacnejsia tak narabaj rozumne s peniazmi.
na zaciatok by som naozaj skusil mozno len ten reverzny kruzok prip. aj tie medzikruzky, co by ta stalo do 25 eur. ak by si zistil ze toto nie je makro ake by si chcel fotit alebo ze ti to nevyhovuje, tak sa poobzeraj po normalnom makro objektive. kup si prislusenstvo ktore vyzijes na ten svoj ucel fotenia.
Dakujem za rady. No pozeral som zopar makro photo videi a tam odpalovanie na dialku celkom chvalili pri makre. Jeden makro objektiv by som urcite chcel ale asi lacnejsi ako ten orig od Nikonu. Skusal som robit makro so setakom 55-200 od nikonu ale chybalo mi vacsie priblizenie kvoli focusovej vzdialenosti a ostrost bola celkom biedna aj so stativom...ale celkovo ma to velmi bavilo fotit kvety a tak.
Tu SB-700 som aj myslel len este musim zvolit aky sposob odpalovania zvolit s mojou d3100...
 
duroslav
2016-04-10 18:10:05+02
Pokiaľ ťa limitujú financie, skús ešte reverzné krúžky, kľudne aj so seťákom.
 
juranest
2016-04-10 21:20:36+02
príspevok od: duroslav
Pokiaľ ťa limitujú financie, skús ešte reverzné krúžky, kľudne aj so seťákom.
limituju ako limituju...Na macro objektiv mam. aj na ten Nikon by som nasiel ale skor by som na zaciatok skusil nieco lacnejsie a prip si dokupil blesk este...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()