Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Fujifilm X10 - postrehy užívateľov

seifi
seifi 2012-03-30 13:00:03+02
Prajem dobrý deň. Pre "letné" nastupujúce obdobie jarmokov, folklórnych a športových podujatí, čiže medzi ľudí, rád by som mal popri zrkadlovke menej nápadný kompakt. Z dôvodu rozsahu a svetlosti sa mi najviac pozdáva Fujifilm X10. Zatiaľ tu nie je test po dlhodobom používaní, tak sa obraciam s prosbou na užívateľov tohto kompaktu, aké majú s ním skúsenosti. Vďaka za vaše názory, postrehy.
 
zelovoc
2013-03-19 08:50:17+01
príspevok od: JohnNewton
Blooming tam je, išiel by som radšej do X20.
po vymene senzora je blooming odstraneny, (ak by aj nie, fuji meni chipy zadarmo) cize ziaden strach. pokial niekto nepotrebuje info v hladaciku a chce AA filter, tak X10 bude stale vyborna volba za dobre peniaze. a ked sa to este da do kozeneho puzdra, tak ten feeling je na nezaplatenie.
 
JohnNewton
2013-03-19 10:21:57+01
príspevok od: zelovoc
po vymene senzora je blooming odstraneny, (ak by aj nie, fuji meni chipy zadarmo) cize ziaden strach. pokial niekto nepotrebuje info v hladaciku a chce AA filter, tak X10 bude stale vyborna volba za dobre peniaze. a ked sa to este da do kozeneho puzdra, tak ten feeling je na nezaplatenie.
Výstupy sú z toho dobré, tlačili sme foto A4 , A3+ a aj A2, kožené pudro mi skôr liezlo na nervy (ako u Zenitu a to zapínanie na objektíve je do neba voajúci ergonomický nezmysel. A to nie som voči Fuji zaujatý, mám XE-1.
 
zelovoc
2013-03-19 11:46:00+01
príspevok od: JohnNewton
Výstupy sú z toho dobré, tlačili sme foto A4 , A3+ a aj A2, kožené pudro mi skôr liezlo na nervy (ako u Zenitu a to zapínanie na objektíve je do neba voajúci ergonomický nezmysel. A to nie som voči Fuji zaujatý, mám XE-1.
ja som ten druhy, pripinaci diel dal prec, nosim len ten spodny a s nim to vyzera aj sa to drzi paradne.

a aka je XE-1? rozmyslam ze predam celu pentax vybavu a kupim tu fujinu
 
JohnNewton
2013-03-19 13:01:59+01
príspevok od: zelovoc
ja som ten druhy, pripinaci diel dal prec, nosim len ten spodny a s nim to vyzera aj sa to drzi paradne.

a aka je XE-1? rozmyslam ze predam celu pentax vybavu a kupim tu fujinu
Z výnimkou kontinuálneho ostrenia nemám výhrady, kúpim ešte 55-200 OIS a možno 10-24 OIS a budem nadmieru spokojný
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()