Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

pozna niekto nejakeho krajinkara, ktory foti kompaktom ????

jozkovicz
jozkovicz 2011-10-07 19:23:59+02
Celkom by ma zaujimalo, ci nepoznate nejakych dobrych krajinkarov, ktori fotia kompaktom. Niekedy to nie je len o technike, ale aj o schopnosti tu krajinu vidiet a urcite sa najdu nejaki, ktori si skromne fotia kompaktom a pritom ich fotky zaujmu .. ak by ste vedeli aj o odkazoch na ich stranky, sup s nimi, potesilo by ma to a snad aj niekoho ineho .. dik
 
Jozi Mačutek
2013-03-15 20:17:05+01
príspevok od: JohnNewton
Možeš byť prvý

Sigma merrill -1-2-3

http://www.sigma-dp.com/DP3Merrill/samplephoto.html
 
Marcel Rebro
2013-03-15 22:18:18+01
príspevok od: Jozi Mačutek
Sorry že sa vraciam k téme a možno to niekomu bude vadiť a dá mi prst dole na koment ako to býva ... ale jak tu v poslednej dobe pozerám tak úplne všetky slušné fotky su robené už zrkadlovkami ... Fotografa ktorý fotil donedávna kompaktom poznám pod Nickom "Vorec" a má skvelé fotky .. Zaujíma ma to len preto lebo neviem či som tu už medzi jedinými ktorí fotia kompaktom
Nie že by na tom záležalo, ale ja fotím (aj) kompaktom. Ale nie som krajinkár a kompaktocvaky zachraňujem prevodom do ČB ...
 
Jozi Mačutek
2013-03-15 22:34:07+01
príspevok od: Marcel Rebro
Nie že by na tom záležalo, ale ja fotím (aj) kompaktom. Ale nie som krajinkár a kompaktocvaky zachraňujem prevodom do ČB ...
velmi pekné snímky
 
KESKOSENI
2013-03-16 11:10:49+01
http://www.mattaweb.com/pages/index.php?site=galerie&status=on
 
koren
2016-03-25 19:16:39+01
Skúsim oživiť tuto tému a zároveň poprosiť o radu. Aký fotak by ste odporučili predovšetkým na krajinku? Cestujem do Japonska na otocku, a ceny fototechniky sú tam oveľa nižšie, navyše je tam možnosť kúpiť priamo bez dane pre cudzinca. Doteraz som fotil základnou zrkadlovku Canon + Tokia 11-18 a neskôr Canon 10-18+ setak. Tokina bola lepšia ale postupne som o všetko prišiel na cestách( okradli má v Keni a Indii). Chcel by som nieco kompaktnejšie, so širším ohniskom, ale s dobrým výstupom. Momentálne mám záložný kompakt Samsung, ale to je veľká bieda. Len tak predbežne mám favoritov sony rx100III, Fuji x-t10 alebo Olympus m5 2. Je to ale len taký prvy nastrel, a nemám to zmapované veľmi. Budem rad za každú radu a tip na dobrý fotacik , určený predovšetkým na cestovanie a fotenie krajinky. Vďaka
 
seifi
2016-03-25 21:40:28+01
príspevok od: koren
Skúsim oživiť tuto tému a zároveň poprosiť o radu. Aký fotak by ste odporučili predovšetkým na krajinku? Cestujem do Japonska na otocku, a ceny fototechniky sú tam oveľa nižšie, navyše je tam možnosť kúpiť priamo bez dane pre cudzinca. Doteraz som fotil základnou zrkadlovku Canon + Tokia 11-18 a neskôr Canon 10-18+ setak. Tokina bola lepšia ale postupne som o všetko prišiel na cestách( okradli má v Keni a Indii). Chcel by som nieco kompaktnejšie, so širším ohniskom, ale s dobrým výstupom. Momentálne mám záložný kompakt Samsung, ale to je veľká bieda. Len tak predbežne mám favoritov sony rx100III, Fuji x-t10 alebo Olympus m5 2. Je to ale len taký prvy nastrel, a nemám to zmapované veľmi. Budem rad za každú radu a tip na dobrý fotacik , určený predovšetkým na cestovanie a fotenie krajinky. Vďaka
je krajina a krajina, jeden a ten isty obraz sa da podat roznymi sposobmi aby bol pohlad na ne ini; zameraj sa na krajinu, kde je doraz na svetlo, protisvetlo, z coho pramenia tiene vykreslujuce krivky, linie, kde je nieco prehnane vyzdvihnute ine potlacene atd atd; s kompaktom by som sa nevrhal na klasicku krajinu zalozenu na perfektnom obraze za jesenneho dna pri vychode slnka ...:
a z kompaktov sa mi pozdava Lumix LX100, sirsi koniec 24mm
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()