Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Zenit B

LukasOn
2016-04-21 17:34:45+02
Ahojte,
potreboval by som poradiť, u dedka sa robil poriadok a našiel sa tam tento foťák Zenit B z roku 1971, je úplne zachovalý a podľa všetkého aj plne funkčný. Vedel by mi niekto poradiť či má aj nejakú cenu alebo čo by bolo sním najlepšie spraviť, je mi lúto ho mať len tak doma nevyužitý na to v akom je stave.
Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-21 18:32:57+02
Ziaden zazrak, ale predat sa to da vzdy. Zaujem je skor o novsie modely. Niekedy je pre fotak najhorsie, ked roky stoji. Vyzera ako novy, ale zalepena clona v objektive, rozpadnute tesnenia... Co sa tyka cien, staci ist na ebay a vidis po kolko sa predava. U nas ho predas vacsinou za menej. U nas ich bolo dost. Byvali casi, keby som ho ani nezobral do bazaru.
 
Domino
2016-04-21 18:33:46+02
Približná cena

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=zenit+b&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=zenit+b&_sacat=0

Skúsil by som kúpiť film a niečo nafotil aby som zistil v akom stave je optika a potom rozhodol,čo s ním ďalej
 
LukasOn
2016-04-21 18:47:03+02
ďakujem pekne za rady, asi budem najlepšie kupiť film a zistiť ako na to je.
 
inkubbus
2016-04-21 19:04:58+02
príspevok od: LukasOn
ďakujem pekne za rady, asi budem najlepšie kupiť film a zistiť ako na to je.
skôr ako kúpiš a založíš film, tak otvor zadné dvierka a skontroluj ako funguje plátená závierka. najčastejšia chyba býva tá, že po natiahnutí a cvaknutí zostane visieť a nezavrie sa úplne. to má potom za následok preexpozíciu časti záberu. mám doma také dva kusy.
 
JakubH
2016-04-21 21:44:05+02
príspevok od: inkubbus
skôr ako kúpiš a založíš film, tak otvor zadné dvierka a skontroluj ako funguje plátená závierka. najčastejšia chyba býva tá, že po natiahnutí a cvaknutí zostane visieť a nezavrie sa úplne. to má potom za následok preexpozíciu časti záberu. mám doma také dva kusy.
To sa dá celkom ľahko opraviť...teraz som to robil na Zenit-E, všetky časy išli normálne a až pri 1/60, 1/30,B sa to zasekávalo...môžem poslať foto ako na to, teda keď bude mať tvoj podobný mechanizmus.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()