Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Vysvetlenie casu

benadik3544
2016-04-04 20:19:31+02
Kupil som si Panasonic Lumix DMC-FZ72 A som zmeteny z oznacenia pri priorite casu S Moze mi niekdo vysvetlit tie casy najvyssi je 8“potom to ide nadol napr 3,2“-2-1“ potom uz bez uvodzoviek 1.3 -2-10 az po 2000 Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-04 20:30:16+02
Je to standardne oznacenie:
X" - sekundy, mozu byt cele, alebo aj 1/2", 1/4", 1/8"
1/X-1/XXX - zlomok sekundy (desatiny, stotiny, tisiciny), niekedy mozu byt v tvare bez 1/, najma desatiny sekundy.

 
Tibor78
2016-04-04 20:32:50+02
príspevok od: benadik3544
Kupil som si Panasonic Lumix DMC-FZ72 A som zmeteny z oznacenia pri priorite casu S Moze mi niekdo vysvetlit tie casy najvyssi je 8“potom to ide nadol napr 3,2“-2-1“ potom uz bez uvodzoviek 1.3 -2-10 az po 2000 Dakujem
8" = 8 sekund
1" = 1 sekunda
10. = 1/10s
2000 = 1/2000s
 
misík
2016-04-04 20:36:11+02
To je jednoduché,tá osmička s paličkami je osem sekúnd,to znamená,že je to najpomalší čas,ktorým disponuje tvoj foťák,uzávierka bude otvorená 8 sekúnd. Tie dalšie časy s paličkami sú tiež sekundy.Na všetko potrebuješ statív,lebo v ruke tieto pomalé časy neudržíš.Ak pri čísle nie sú paličky,sú to zlomky sekúnd,takže tých 2000 je vlastne dvetisícina sekundy,v pohode udržíš v ruke Neviem,či som to dobre vysvetlil,ale lepšie neviem.
 
seifi
2016-04-04 21:52:35+02
za starých čias nám rodičia kúpili bicykel, keď sme sa vedeli bicyklovať , dnes je doba iná
 
JohnNewton
2016-04-05 08:31:20+02
príspevok od: seifi
za starých čias nám rodičia kúpili bicykel, keď sme sa vedeli bicyklovať , dnes je doba iná
Ja neviem, mne ho kúpili a na ňom som sa naučil bicyklovať, tú hrču na čele mám v živej pamäti Aj keď uznávam, že padať na cudzom je ekonomickejšie riešenie
 
seifi
2016-04-05 10:30:59+02
príspevok od: JohnNewton
Ja neviem, mne ho kúpili a na ňom som sa naučil bicyklovať, tú hrču na čele mám v živej pamäti Aj keď uznávam, že padať na cudzom je ekonomickejšie riešenie
na cudzom, a obyčajne deti dostávali bicykle po rodičoch, na dodratie, takže bicyklovalo sa po vázou, odborne pod hornou rámovou rúrkou, ako som sa teraz dozvedel .
 
fatality
2016-04-05 10:45:17+02
príspevok od: seifi
na cudzom, a obyčajne deti dostávali bicykle po rodičoch, na dodratie, takže bicyklovalo sa po vázou, odborne pod hornou rámovou rúrkou, ako som sa teraz dozvedel .
takze podla teba sa mal chalan ucit fotit na cudzom fotaku,popr. na zdedenom po rodicoch? tak je to spravne..a kupit si ho a zacat je blbost? co sa tu clovek na tomto ephoto vsetko nedozvie
 
seifi
2016-04-05 13:49:14+02
príspevok od: fatality
takze podla teba sa mal chalan ucit fotit na cudzom fotaku,popr. na zdedenom po rodicoch? tak je to spravne..a kupit si ho a zacat je blbost? co sa tu clovek na tomto ephoto vsetko nedozvie
Chcel som len humornejšou formou povedať, že kto si kupuje foťák, už len také základne veci by mohol vedieť, nie ? a keby počítal, tak sa dozvie kopu iných vecí s tým súvisiacich; zajtra sa opýta na ISO, clonu. Predsa si nekupuješ veci tak, že o nich nevieš ani a ani b, či zelená ikonka vyrieši všetko ? Potom keď mu napíšeš niečo do kritiky, tak v zúfalstve napíše, ja som to tak chcel alebo ťa zablokuje; myslel som to v dobrom, že treba čítať a nepýtať sa hneď základne veci na fórume, ale môže sa
 
fatality
2016-04-05 14:06:06+02
príspevok od: seifi
Chcel som len humornejšou formou povedať, že kto si kupuje foťák, už len také základne veci by mohol vedieť, nie ? a keby počítal, tak sa dozvie kopu iných vecí s tým súvisiacich; zajtra sa opýta na ISO, clonu. Predsa si nekupuješ veci tak, že o nich nevieš ani a ani b, či zelená ikonka vyrieši všetko ? Potom keď mu napíšeš niečo do kritiky, tak v zúfalstve napíše, ja som to tak chcel alebo ťa zablokuje; myslel som to v dobrom, že treba čítať a nepýtať sa hneď základne veci na fórume, ale môže sa
tak chalanko si kupil lacny ultrazoom a nie Canon 5Ds alebo Nikon D5 na ucenie fajn podla mna..
 
benadik3544
2016-04-05 19:29:28+02
príspevok od: seifi
Chcel som len humornejšou formou povedať, že kto si kupuje foťák, už len také základne veci by mohol vedieť, nie ? a keby počítal, tak sa dozvie kopu iných vecí s tým súvisiacich; zajtra sa opýta na ISO, clonu. Predsa si nekupuješ veci tak, že o nich nevieš ani a ani b, či zelená ikonka vyrieši všetko ? Potom keď mu napíšeš niečo do kritiky, tak v zúfalstve napíše, ja som to tak chcel alebo ťa zablokuje; myslel som to v dobrom, že treba čítať a nepýtať sa hneď základne veci na fórume, ale môže sa
Zakladne veci ovladam len doteraz som mal kompakt od samsungu kde sa nedala priorita casu nastavit takze som o tom nemal potuchy
 
benadik3544
2016-04-05 19:34:15+02
príspevok od: seifi
Chcel som len humornejšou formou povedať, že kto si kupuje foťák, už len také základne veci by mohol vedieť, nie ? a keby počítal, tak sa dozvie kopu iných vecí s tým súvisiacich; zajtra sa opýta na ISO, clonu. Predsa si nekupuješ veci tak, že o nich nevieš ani a ani b, či zelená ikonka vyrieši všetko ? Potom keď mu napíšeš niečo do kritiky, tak v zúfalstve napíše, ja som to tak chcel alebo ťa zablokuje; myslel som to v dobrom, že treba čítať a nepýtať sa hneď základne veci na fórume, ale môže sa
A k tomu docitat Tiez som hladal nemam 5 rokov ale 40 ked nemas potuchy co hladat tak tazko najdes A na to su fora aby niekdo poradil aj zakladnu vec A to som tu nasiel dokonale vysvetlenie Takze teraz viem co hladat a co sa ucit
 
benadik3544
2016-04-05 19:36:13+02
príspevok od: misík
To je jednoduché,tá osmička s paličkami je osem sekúnd,to znamená,že je to najpomalší čas,ktorým disponuje tvoj foťák,uzávierka bude otvorená 8 sekúnd. Tie dalšie časy s paličkami sú tiež sekundy.Na všetko potrebuješ statív,lebo v ruke tieto pomalé časy neudržíš.Ak pri čísle nie sú paličky,sú to zlomky sekúnd,takže tých 2000 je vlastne dvetisícina sekundy,v pohode udržíš v ruke Neviem,či som to dobre vysvetlil,ale lepšie neviem.
Dakujem za max vysvetlenie
 
misík
2016-04-06 21:40:07+02
príspevok od: seifi
za starých čias nám rodičia kúpili bicykel, keď sme sa vedeli bicyklovať , dnes je doba iná
Dovolím si nesúhlasiť, mne rodičia kúpili bicykel a až potom som sa s ich pomocou naučil bicyklovať Takže by som neodsudzoval niekoho,kto sa učí a pýta.
 
seifi
2016-04-06 21:58:39+02
príspevok od: misík
Dovolím si nesúhlasiť, mne rodičia kúpili bicykel a až potom som sa s ich pomocou naučil bicyklovať Takže by som neodsudzoval niekoho,kto sa učí a pýta.
píšem, ako bolo za starých čias, mojich a čias predtým; a už som uviedol, že som to podával humorne; no a dopoviem, kto mal kúpil deťom aj predom, ale bicykle neboli lacné, ľudia nemali peniaze na veci, ktoré mohli počkať; deti odbili, nevieš sa bicyklovať, daj pokoj a bež narúbať dreva a dones uhlie
 
zvonec
2016-04-06 23:02:17+02
príspevok od: seifi
za starých čias nám rodičia kúpili bicykel, keď sme sa vedeli bicyklovať , dnes je doba iná
Dnes sa to aspon vygooglit, ze ako sa naucit bicyklovat... Ale dobre som si zaspominal...
 
zvonec
2016-04-06 23:08:21+02
príspevok od: misík
Dovolím si nesúhlasiť, mne rodičia kúpili bicykel a až potom som sa s ich pomocou naučil bicyklovať Takže by som neodsudzoval niekoho,kto sa učí a pýta.
Ved urcite... Nikto nikoho neodsudzuje, a je dobre, ze sa pytal. Benadik to spravil slusne a podakoval sa a to treba vzdy ocenit a clovek rad pomoze... a obcas jemny trolling alebo humorna poznamka nezaskodi....
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()