Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

kompakt + fisheye predsádka

daytonna
2015-10-21 20:53:21+02
Ahojte,
prosila by som o radu: mám Nikon Coolpix 5400 + NIKON Fisheye FC-E9 + Nikon UR-E10. Potrebovala by som kúpiť niečo podobné, teda kompakt, plus predsádku, čo bude dávať min. 180 ° uhol.
Hľadala som na nete, no zistila som, že sama nedokážem dať dokopy nejakú variantu. Obmedzená som finančným limitom 200 (250 e). Chcela by som sa Vás teda opýtať, či neviete o nejakej rozumnej možnosti, prípadne dostupnej alternatíve.
Budem vďačná za rady
Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-21 22:27:21+02
Problem je v tom, ze Fishe eye predsadka len simuluje rybie oko, ale nie je to prave rybie oko. Par sklickami z bezneho zoomu rybie oko nespravis. Naviac dnes kazdy na tie predsadky kasle, doba pokrocilych kompaktov s predsadkamy, je nenavratne prec..
 
daytonna
2015-10-22 06:05:34+02
V poriadku to tech. pozadie za tým, tomu nerozumiem (o to som radšej, že si to napísal), je mi jasne že zrkadlu s objektívom sa to nevyrovná, na ten však nemám rozpočet... Niečo však potrebujem, je to pre mňa pracovný nástroj. Skúsim teda ešte otázku:
1. snažiť sa kúpiť to isté čo mám?
2. vydať sa cestou mobil + také tie "doplnky" k tomu čo sa tvária ako rybie oko
3. hm tretia možnosť ma ani nenapadá
Ide o to, že výsledkom má byť fotografia akoby korún stromov, z kt. potom zisťujem dáke parametre (ďalšia vec, že mašinu musím mať vyrovnanú vodováhou a musí byť na statíve) a zároveň by bolo super, keby že sa po odfotení telo foťáku dá použiť na dokumentačné fotky okolia. Preto bol ten kompakt v tomto fajn, že som nemusela vláčiť iný foťák abo objetív.
Ospravedlňujem sa ak to do tohto fóra nepatrí (a vôbec na túto stránku) len som nevedela na koho a kam sa obrátiť.
Vďaka
 
netmouse
2015-10-22 15:31:31+02
príspevok od: daytonna
V poriadku to tech. pozadie za tým, tomu nerozumiem (o to som radšej, že si to napísal), je mi jasne že zrkadlu s objektívom sa to nevyrovná, na ten však nemám rozpočet... Niečo však potrebujem, je to pre mňa pracovný nástroj. Skúsim teda ešte otázku:
1. snažiť sa kúpiť to isté čo mám?
2. vydať sa cestou mobil + také tie "doplnky" k tomu čo sa tvária ako rybie oko
3. hm tretia možnosť ma ani nenapadá
Ide o to, že výsledkom má byť fotografia akoby korún stromov, z kt. potom zisťujem dáke parametre (ďalšia vec, že mašinu musím mať vyrovnanú vodováhou a musí byť na statíve) a zároveň by bolo super, keby že sa po odfotení telo foťáku dá použiť na dokumentačné fotky okolia. Preto bol ten kompakt v tomto fajn, že som nemusela vláčiť iný foťák abo objetív.
Ospravedlňujem sa ak to do tohto fóra nepatrí (a vôbec na túto stránku) len som nevedela na koho a kam sa obrátiť.
Vďaka
riesenie kupit napr. z bazaru (bazos.sk) canon 1000D + samyang 8mm Fisheye aktualne 150+150€ sice nie je to max 250€ ale ak budes mat stastie tak sa ti mozno pritrafi
 
daytonna
2015-10-22 20:40:38+02
príspevok od: netmouse
riesenie kupit napr. z bazaru (bazos.sk) canon 1000D + samyang 8mm Fisheye aktualne 150+150€ sice nie je to max 250€ ale ak budes mat stastie tak sa ti mozno pritrafi
hmm to inak nie je zlý nápad, priznávam, že z lenivosti som sa chcela vyhnúť tomu sledovaniu a kombinovaniu cez inzerciu, ale tak čo môžem chcieť za tie praxy čo mám
Ďakujem za reakciu!!!
 
inkubbus
2015-10-23 12:43:58+02
príspevok od: daytonna
V poriadku to tech. pozadie za tým, tomu nerozumiem (o to som radšej, že si to napísal), je mi jasne že zrkadlu s objektívom sa to nevyrovná, na ten však nemám rozpočet... Niečo však potrebujem, je to pre mňa pracovný nástroj. Skúsim teda ešte otázku:
1. snažiť sa kúpiť to isté čo mám?
2. vydať sa cestou mobil + také tie "doplnky" k tomu čo sa tvária ako rybie oko
3. hm tretia možnosť ma ani nenapadá
Ide o to, že výsledkom má byť fotografia akoby korún stromov, z kt. potom zisťujem dáke parametre (ďalšia vec, že mašinu musím mať vyrovnanú vodováhou a musí byť na statíve) a zároveň by bolo super, keby že sa po odfotení telo foťáku dá použiť na dokumentačné fotky okolia. Preto bol ten kompakt v tomto fajn, že som nemusela vláčiť iný foťák abo objetív.
Ospravedlňujem sa ak to do tohto fóra nepatrí (a vôbec na túto stránku) len som nevedela na koho a kam sa obrátiť.
Vďaka
samyang 8mm fisheye a apsc zrkadlovka nevytvoria ten kruhový efekt. pokiaľ na ňom trváš, budeš potrebovať FF telo
 
netmouse
2015-10-23 15:19:01+02
príspevok od: daytonna
hmm to inak nie je zlý nápad, priznávam, že z lenivosti som sa chcela vyhnúť tomu sledovaniu a kombinovaniu cez inzerciu, ale tak čo môžem chcieť za tie praxy čo mám
Ďakujem za reakciu!!!
este jedno male upozornenie s Canon + Fisheye dostanes uhol zaberu iba 167° s nikonom 180°
dovod je ze malu inu velkost senzora, Canon 1,6x a Nikon 1,5x mensie ako 35mm film

preto ak ide o 180° jednoznacne Canon nie ... ale Nikon (ine znacky ako Sony, Pentax, Samsung NX, Fujifilm a k nim Samyang s potrebnym bajonetom sa bude ako pouzite velmi obtiazne zhanat)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()