Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Pentacon 50/1,8

luciadovalova
luciadovalova 2015-07-13 12:15:17+02
Potrebujem redukciu bajonet (Pentacon 50/1,8) na závit 52mm. Neviete poradiť konkrétny link, kde to zohnať? Lebo akosi sa mi nedarí ...Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-13 13:46:15+02
príspevok od: luciadovalova
len mi poraďte, ako mám zistiť, aký bajonet mám, či bude sedieť do tejto redukcie. ostatné nejako zvládnem snáď.
http://www.fotoskoda.cz/kiwi-redukce-br52nk/
1. To, co chces je hlupost. To, ze nasadis objektiv pentaco 501,8 standardne (nie reverzne) na obejktiv ultrazoomu, ti da opticky nezmysel, ktory sa neda vyuzit.
2. Adapter, na krtory davas link je reverzny kruzok urceny pre otocenie objektivu s bajonetom Nikon na objektiv s filtrom 52 mm.

Myslim, ze hladas nieco co neexistuje. Zacinam ale tusit o co ti ide. Chces asi na ten Pentacon este dat objektiv z mikroskopu? Ak je tomu tak, prajem vela stastia. Bude to privela namahy, s velmi neistym vysledkom, ktory bude stat dost casu a penazi. Tu treba rozhodne zrkadlovku alebo CSC fotoaparat. Poskytnu ti ovlela lepsi snimac a riesenie, ako ich pouzit pre mikrofotografiu, je uz vymyslene.
 
luciadovalova
2015-07-13 13:48:39+02
pentacon4/200 ten má závit 58mm. ale je na ňom krúžok aj na 42mm. Cez oba sa dá pekne panasonicom
 
luciadovalova
2015-07-13 13:57:10+02
príspevok od: Karol Srnec
1. To, co chces je hlupost. To, ze nasadis objektiv pentaco 501,8 standardne (nie reverzne) na obejktiv ultrazoomu, ti da opticky nezmysel, ktory sa neda vyuzit.
2. Adapter, na krtory davas link je reverzny kruzok urceny pre otocenie objektivu s bajonetom Nikon na objektiv s filtrom 52 mm.

Myslim, ze hladas nieco co neexistuje. Zacinam ale tusit o co ti ide. Chces asi na ten Pentacon este dat objektiv z mikroskopu? Ak je tomu tak, prajem vela stastia. Bude to privela namahy, s velmi neistym vysledkom, ktory bude stat dost casu a penazi. Tu treba rozhodne zrkadlovku alebo CSC fotoaparat. Poskytnu ti ovlela lepsi snimac a riesenie, ako ich pouzit pre mikrofotografiu, je uz vymyslene.
ale aspoň sme dospeli k záveru, že taký krúžok či adaptér neexistuje. mala som sa jasne opýtať...nebudem sa teda trápiť ani vás. Ďakujem za rady. Uvažujem nad CSC, ale ľúto mi je môjho panasonicu... Ináč polarizačný mikroskop, ktorý stojí nenormálne prachy, som si doma spravila za 50eur... takže niečo sa dá, keď človek chce. ešte raz ďakujem za váš čas, páni
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-13 14:00:46+02
príspevok od: luciadovalova
len mi poraďte, ako mám zistiť, aký bajonet mám, či bude sedieť do tejto redukcie. ostatné nejako zvládnem snáď.
http://www.fotoskoda.cz/kiwi-redukce-br52nk/
No páš Praktic B-bajonet. Nikon ma F-bajonet, Canon EF a ED atď, atď.
 
luciadovalova
2015-07-13 14:01:45+02
príspevok od: Karol Srnec
No páš Praktic B-bajonet. Nikon ma F-bajonet, Canon EF a ED atď, atď.
Ďakujem. Zase som sa niečo podučila
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-13 14:03:08+02
príspevok od: luciadovalova
ale aspoň sme dospeli k záveru, že taký krúžok či adaptér neexistuje. mala som sa jasne opýtať...nebudem sa teda trápiť ani vás. Ďakujem za rady. Uvažujem nad CSC, ale ľúto mi je môjho panasonicu... Ináč polarizačný mikroskop, ktorý stojí nenormálne prachy, som si doma spravila za 50eur... takže niečo sa dá, keď človek chce. ešte raz ďakujem za váš čas, páni
No polarizovat svetlo nie je az taky problem. Sikovny majsete dokaze vyfrezovat a vysustruzit kadeco. Ide len o to, ci nevymyslas nieco, co nemoze fungovat.
 
luciadovalova
2015-07-13 14:06:46+02
nehádam sa, že nie...ale momentálne to fakt nechávam tak...v predajni mi povedali, keď som chcela spojiť mikroskop s mojim foťákom, že to nejde...ale podarilo sa. nie je problém polarizovať svetlo, to naozaj nie, ani pozerať cez mikroskop...ale ja som chcela fotiť čo vidím s tým čo mám a ešte k tomu aj s deťmi v škole bez veľkých nákladov...
 
flico.sk
2015-07-13 15:37:48+02
príspevok od: luciadovalova
ale aspoň sme dospeli k záveru, že taký krúžok či adaptér neexistuje. mala som sa jasne opýtať...nebudem sa teda trápiť ani vás. Ďakujem za rady. Uvažujem nad CSC, ale ľúto mi je môjho panasonicu... Ináč polarizačný mikroskop, ktorý stojí nenormálne prachy, som si doma spravila za 50eur... takže niečo sa dá, keď človek chce. ešte raz ďakujem za váš čas, páni
Penký deň.
A našiel by sa nejaký čas pre napísanie článku na téma "Polarizačný mikroskop za 50eur" , nech my "neznalí" máme motiváciu a sme o niečo múdrejší
 
luciadovalova
2015-07-13 15:50:25+02
príspevok od: flico.sk
Penký deň.
A našiel by sa nejaký čas pre napísanie článku na téma "Polarizačný mikroskop za 50eur" , nech my "neznalí" máme motiváciu a sme o niečo múdrejší
no budem na to myslieť, aj keď dať článok sem...uff...neviem, či si na to trúfam...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()