Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Prosim radu - kompakt

petrarohacova
2015-06-23 17:02:51+02
Ahojte,
potrebovala by som poradit pri vybere kompaktu...
Atributy - velkost (nenapadny, co najmensi), co najvacsi snimac (apsc, pripadne nieco ine -ale s vyraznymi vyhodami (?) (!)), kvalita prevedenia - kazdodenne nosenie, kvalita vystupu, raw. EVF iba v pripade, ze mi bude hladacik chybat - pouzivam d7200 a display iba na playback)

Do uvahy pripadaju: G16, G7X, N COOLPIX A, RX 100 (i, ii) , PENTAX RICOH GR, pripadne navrhnite, znacku nepreferujem ziadnu, nezaujaty postoj a objektivne fakty.
Favorit - coolpix a, ricoh gr.

Zoom nie je podmienkou (vid favoriti). Pevne ohnisko 28 mm je ok.

Ucel - travelling, streetphoto, fotenie pri slabom svetle (sero, noc, umele osvetlenie) bez blesku (!), kazdodenne pouzitie, stale pri sebe, bez potreby brasne (prave opak, ako je to so zrkadlom)

Dakujem vam za pomoc a nazory. (ak by niekomu vadila novozalozena tema, zalozila som ju preto, ze moc rozhovorov o coolpix a, ricoh gr a podobnych kandidatov tu nie)

PS: kompakt, nie csc.
 
Marcel Rebro
2015-06-23 17:33:42+02
príspevok od: petrarohacova
Ahojte,
potrebovala by som poradit pri vybere kompaktu...
Atributy - velkost (nenapadny, co najmensi), co najvacsi snimac (apsc, pripadne nieco ine -ale s vyraznymi vyhodami (?) (!)), kvalita prevedenia - kazdodenne nosenie, kvalita vystupu, raw. EVF iba v pripade, ze mi bude hladacik chybat - pouzivam d7200 a display iba na playback)

Do uvahy pripadaju: G16, G7X, N COOLPIX A, RX 100 (i, ii) , PENTAX RICOH GR, pripadne navrhnite, znacku nepreferujem ziadnu, nezaujaty postoj a objektivne fakty.
Favorit - coolpix a, ricoh gr.

Zoom nie je podmienkou (vid favoriti). Pevne ohnisko 28 mm je ok.

Ucel - travelling, streetphoto, fotenie pri slabom svetle (sero, noc, umele osvetlenie) bez blesku (!), kazdodenne pouzitie, stale pri sebe, bez potreby brasne (prave opak, ako je to so zrkadlom)

Dakujem vam za pomoc a nazory. (ak by niekomu vadila novozalozena tema, zalozila som ju preto, ze moc rozhovorov o coolpix a, ricoh gr a podobnych kandidatov tu nie)

PS: kompakt, nie csc.
RX 100 III
 
petrarohacova
2015-06-23 17:56:07+02
Dakujem Marcel, ale rx 100 iii je mimo rozpocet.
Ake vyhody su v porovnani s favoritmi, ktorych som vyssie vypisala?
Dost strucna odpoved...
 
stephan27
2015-06-23 20:19:19+02
a čo tak ten Canon G16 ?
http://www.megapixel.cz/canon-powershot-g16/recenze
 
Daniel Leitman
2015-06-23 20:23:45+02
ten ricoh je este kus mensi od toho coolpix A .. ten nikon sa mi zdal robustnejsi vacsi od toho GR a teraz vydali aj GR2 tak prvy model by mohol ist s cenou zase dolu.

k tomu ze nie CSC ja by som napr pouvazoval aj nad kombinaciou Panasonic Lumix DMC-GM1 v kombinacii s 14/2.5 a 20/1.7 je tiez dost kompaktny s nie najmensim snimacom. Vyhody je prave ze je mozne mat na nom viacero palacinkovych objektivov (tj viac ohnisk podla potreby) ale jeho ovladanie je dost osekane. Ovladaniu dost pomaha fakt ze ma dotykovy displej a vela sa da nastavit pomocou neho takze to kus zmiernuje ale vyhra to neni
 
petrarohacova
2015-06-23 20:56:05+02
Canon G16 pripada do uvahy, ale je vacsi, tazsi, nebudi v porovnani s konkurenciou u mna velku doveru - ale vyhodou je cena...

Daniel L., GR2 urciteriesit nebudem, jedina 'novinka' je podpora wifi (vid popisy na internete) a wifi ma nezaujima a prijde mi byt zbytocnosotu, na moje pouzivanie.

CSC urcite nie, chcem maly, doslovne vreckovy fotoaparat, pouzivat tam, kde je zrkadlovku bud nemozne, alebo sa nechce. Netrvrdim, ze PL DMC-GM1 + podarene objektivy su zle, ale kompakt proste vedie a myslim ze ci uz ten coolpix a alebo gr su lepsie.
Dotykovemu displayu by som sa tiez rada vyhla.

Prosim, zapojte sa dalsi
 
petrarohacova
2015-06-23 21:03:15+02
Este doplnim, G16 ma malicky senzor. Ja chcem APS-C, pripadne o minimum mensi
 
zvonec
2015-06-23 21:11:11+02
Petra:
GR a Coolpix A mas kompakty s relativne velkym cipom, a pevnym ohniskom
Canon G16 by som vylucil, sice zaujimava cena, ale je to velka tehlicka http://camerasize.com/compare/#445,474 a vylucuje to poziadavky maleho kompaktu.
Canon G7 X je uplne ideal pomer cena a vykon. sony senzor tam robi super robotu, a ma svetelnejsi objektiv ako GR. Dotykovy display je len vyhodou, pretoze mozes si urcit bod zaostrenia, atd.. a funguje to aj ako spust. Kruzkom na objektive si mozes nastavit zoom, treba jednoducho vyskusat. Tuto super argument pre G7 X: https://www.youtube.com/watch?v=QRJHq_txGAk

Sony RX100 III je overeny kompakt, ktory tiez splna tvoje poziadavky, treba sa len rozhodnut, ze co ti padne lepsie do ruky ci uz g7 x alebo rx100 III .
 
anton julény
2015-06-23 21:12:36+02
hoď si mincou. príspevky, ktoré sú v tomto vlákne majú rovnakú výpovednú hodnotu ako hod mincou a vedú ťa k tomu, že tento nie, ale tamten, ale tamten nie, lebo.., takže henten..
 
petrarohacova
2015-06-23 21:27:20+02
zvonec: Ano, GR a Coolpix A su prakticky z rovnakej kategorie.
Ale G7X? Ved ten ma skoro o polovicu mensi senzor, vyklopny display, dotykovy display, zoom, macro, su veci ktore nie su smerodajne.
Myslim, ze od tohto momentu sa mozme bavit o pevnom ohnisku a senzore velkosti APSC.
Pre porovnanie, G7X a na ricoh a ani nikon nechyta, vid google/youtube.
Dakujem vam za reakcie
 
zvonec
2015-06-23 21:29:14+02
príspevok od: anton julény
hoď si mincou. príspevky, ktoré sú v tomto vlákne majú rovnakú výpovednú hodnotu ako hod mincou a vedú ťa k tomu, že tento nie, ale tamten, ale tamten nie, lebo.., takže henten..

No jednu mincu moze pouzit na Ricoh GR (560 EUR) a Coolpix A (550 EUR), Ked jej padne na hranu, tak nech zobere Canon G1 X Mark II (590 EUR) G1 X Mark II uz ale nieje uplne vreckovy...

Druhu skupinu ma 1`` Canon G7 X (500 EUR) Sony RX100 III (650 EUR) a ked padne na hranu, nech zoberie, Panasonic LX100 M4/3 senzor 650 EUR. Otazku preferencie EVF alebo bez atd. by som neriesil, hlavna vyhoda LX100, G7 X a RX100 moznost pouzitia svetelnejsieho objektivu v relativnom pomere k velkosti cipu...
 
anton julény
2015-06-23 21:38:34+02
príspevok od: zvonec

No jednu mincu moze pouzit na Ricoh GR (560 EUR) a Coolpix A (550 EUR), Ked jej padne na hranu, tak nech zobere Canon G1 X Mark II (590 EUR) G1 X Mark II uz ale nieje uplne vreckovy...

Druhu skupinu ma 1`` Canon G7 X (500 EUR) Sony RX100 III (650 EUR) a ked padne na hranu, nech zoberie, Panasonic LX100 M4/3 senzor 650 EUR. Otazku preferencie EVF alebo bez atd. by som neriesil, hlavna vyhoda LX100, G7 X a RX100 moznost pouzitia svetelnejsieho objektivu v relativnom pomere k velkosti cipu...
ak bude mincou hádzať 2x, tak má štyri možnosti.. slovné spojenie "hod mincou" je len symbol náhodného výberu.
 
tomis.ales
2015-06-23 21:45:34+02
Sony RX 100 I alebo II. Ak aj toto je mimo tvoj rozpocet, tak potom chces nieco na co nemas.
A vyzera to, ze vies o tom dost, tak neviem, ci chces poradit, alebo sa porozpravat.
 
zvonec
2015-06-23 21:58:01+02
príspevok od: petrarohacova
zvonec: Ano, GR a Coolpix A su prakticky z rovnakej kategorie.
Ale G7X? Ved ten ma skoro o polovicu mensi senzor, vyklopny display, dotykovy display, zoom, macro, su veci ktore nie su smerodajne.
Myslim, ze od tohto momentu sa mozme bavit o pevnom ohnisku a senzore velkosti APSC.
Pre porovnanie, G7X a na ricoh a ani nikon nechyta, vid google/youtube.
Dakujem vam za reakcie
hmmm.. asi uz potom nema moc vyznam nieco dalej pisat... Vybrala si si velmi specificku kategoriu fotoaparatu, nuz vela stastia pri vybere. Dla mojho nazoru si uz rozhodnuta, a presvedcena....
Asi mas velmi vyhraneny nazor na vnimanie kvality, ked si uplne g7 X zrusila. Podla ukaziek na serveri https://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM si dovolim nesuhlasit s tvojim nazorom...

Nuz teda pekny vecer, dobre svetlo a dobry vyber
 
blahoslav J B Art
2015-06-23 22:05:25+02
tiez mam ten dojem, ze si tu niekto robi srandu, ak na zaciatku napise, ze 'do uvahy pripadaju: G16, G7X, N COOLPIX A, RX 100 (i, ii) , PENTAX RICOH GR' ... a ak niekto poradi, ze G16, tak ze co ti sije? ved to ma maly senzor! a ak iny napise, ze G7X, tak ma maly senzor a kopec nepotrebnych veci ...
na mieste zakladatela temy by som si vobec nekupoval kompakt a vlacil by som so sebou zrkadlovku
 
zvonec
2015-06-23 22:07:36+02
príspevok od: anton julény
ak bude mincou hádzať 2x, tak má štyri možnosti.. slovné spojenie "hod mincou" je len symbol náhodného výberu.
Jasneee...
http://simuvweb.wz.cz/decisiongen.php
http://forum.matematika.cz/viewtopic.php?pid=192864
 
fatality
2015-06-23 22:20:39+02
príspevok od: petrarohacova
zvonec: Ano, GR a Coolpix A su prakticky z rovnakej kategorie.
Ale G7X? Ved ten ma skoro o polovicu mensi senzor, vyklopny display, dotykovy display, zoom, macro, su veci ktore nie su smerodajne.
Myslim, ze od tohto momentu sa mozme bavit o pevnom ohnisku a senzore velkosti APSC.
Pre porovnanie, G7X a na ricoh a ani nikon nechyta, vid google/youtube.
Dakujem vam za reakcie
z topicu a tvojich odpovedi mam dojem,ze si si sem neprisla po radu ale pre posvetenie Coolpixu alebo Ricohu.. ..
nuz..ked ti je kazda ina rada zla,kup si jeden z nich..to si asi chcela pocut..nie?
 
blahoslav J B Art
2015-06-23 22:22:38+02
príspevok od: zvonec
Jasneee...
http://simuvweb.wz.cz/decisiongen.php
http://forum.matematika.cz/viewtopic.php?pid=192864
ja som este na ziadnej minci nevidel pannu a orla
 
petrarohacova
2015-06-23 22:30:29+02
Fatality? Neprisla som pre posvatenie. Iba mi to papierovo vychadza najvyhodnejsie, aj v ramci, vyssie spominaneho, apsc senzoru.
Ved ak su moji kandidati coolpix a a ricoh, tak daj neaky dovod, preco je niektory iny, lepsi...
Ved o tom je tu diskusia, argumentovat, nie sa hned uchylit k takymto frazam. Ci si sem idem pre posvatenie, alebo ze som rozhodnuta...
Sama momentalne prezeram trh, takze nazor a kandidati sa mozu menit, vid G16. Omluvam sa, ak sa to niekoho dotkne, no vyzerate byt technicky zdatni, preto som sa sem obratila.

Ok, nikon coolpix a, ricoh gr VERZUS ostatok, napr G7X sony rx ii/iii...
Tak teda takto, dakujem vam za reakcie
 
zvonec
2015-06-23 22:48:08+02
príspevok od: petrarohacova
Fatality? Neprisla som pre posvatenie. Iba mi to papierovo vychadza najvyhodnejsie, aj v ramci, vyssie spominaneho, apsc senzoru.
Ved ak su moji kandidati coolpix a a ricoh, tak daj neaky dovod, preco je niektory iny, lepsi...
Ved o tom je tu diskusia, argumentovat, nie sa hned uchylit k takymto frazam. Ci si sem idem pre posvatenie, alebo ze som rozhodnuta...
Sama momentalne prezeram trh, takze nazor a kandidati sa mozu menit, vid G16. Omluvam sa, ak sa to niekoho dotkne, no vyzerate byt technicky zdatni, preto som sa sem obratila.

Ok, nikon coolpix a, ricoh gr VERZUS ostatok, napr G7X sony rx ii/iii...
Tak teda takto, dakujem vam za reakcie
Nikto to neberie osobne, ale plati klasika, ze ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva...

Petra v prvom rade sa rozhodni co ty chces, pretoze miesas hrusky s jablkami.
Coolpix A a ricoh GR speficka trieda (pevne ohnisko a APS-C snimac) to potom tam pridajme este sony rx1 a je vymalovane... Canon nema ziaden kompakt s pevnym ohniskom. (teoreticky EOS M a pancake 22mm... ale mirrorless si tiez vylucila)

Druha trieda RX100, G7 X atd... co su kompakty s 1`` senzorom,

Tretia trieda je G16 co je este mensi senzor ako G7 X, ktory si sama odpisala, a s G16 uvazujes, tazka diskusia s tebou, ked si sama nekonzistentna....
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()