Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

BF/FF u Kompaktu

jan21
2015-06-09 09:20:51+02
Stretli ste sa s tým?
Autofokus, režim makro, vybratý zaostrovací bod, odporučaná vzdialenosť (macro 5-50cm), potvrdené zaostrenie opticky i zvukovo, cvak...a po zobrazení na veľkom plátne sa len čudujem. Doma test..(mnoho testov, statív, samospúšť, obrazce...).
Plugin do LR potvrdrdzuje Backfokus!!
Chyba kusu? Da sa nejak nastavit BF/FF ako u zrkadloviek a objektívov?

Canon Powershot G7X.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-06-09 11:10:17+02
Servis.
 
PeCh
2015-06-09 13:24:56+02
Neviem, má G7X PDAF alebo CDAF? Pri CDAF neviem prečo by mal mať problém. Dokonca ani pri PDAF na senzore. V kompaktoch mi to skôr pripadá, že reálne použije inú oblasť na ostrenie ako stred, alebo je to už na hranici minimálnej zaostrovacej vzdialenosti. Skús ešte odfotiť nejaký papier (samozrejme popísaný) paralelne so senzorom v rôznych vzdialenostiach.
 
jan21
2015-06-09 14:05:16+02
príspevok od: PeCh
Neviem, má G7X PDAF alebo CDAF? Pri CDAF neviem prečo by mal mať problém. Dokonca ani pri PDAF na senzore. V kompaktoch mi to skôr pripadá, že reálne použije inú oblasť na ostrenie ako stred, alebo je to už na hranici minimálnej zaostrovacej vzdialenosti. Skús ešte odfotiť nejaký papier (samozrejme popísaný) paralelne so senzorom v rôznych vzdialenostiach.
G7X ma CD AF.
Sice by som rád vedel ako je riešených tých 31 zaostrovacích bodov (to u zrkadloviek viem zistiť) a čo je ten stredový AF bod a že dá sa zmešiť (urobil som), či to je len sofvér?? ktorý analyzuje kontrast??
Na hranici to nieje, ma podla parametrov 5-50cm (wide/tele) a tieto dva konkrétne snímky sú zo vzdialenosti 21 resp.17cm. Mne sa to tak isto javí že použije inú oblasť na ostrenie ale stále za vybratým bodom. Tu je to asi 2,5cm čo je viac ako 10%.
Iný Canon kompakt PS SX1 IS...v pohode, zrkadlovka bz...toto ako napísal Karol a aj suport Canonu => servis

Uvidím ...či bude prekvapko
 
PeCh
2015-06-09 23:16:44+02
príspevok od: jan21
G7X ma CD AF.
Sice by som rád vedel ako je riešených tých 31 zaostrovacích bodov (to u zrkadloviek viem zistiť) a čo je ten stredový AF bod a že dá sa zmešiť (urobil som), či to je len sofvér?? ktorý analyzuje kontrast??
Na hranici to nieje, ma podla parametrov 5-50cm (wide/tele) a tieto dva konkrétne snímky sú zo vzdialenosti 21 resp.17cm. Mne sa to tak isto javí že použije inú oblasť na ostrenie ale stále za vybratým bodom. Tu je to asi 2,5cm čo je viac ako 10%.
Iný Canon kompakt PS SX1 IS...v pohode, zrkadlovka bz...toto ako napísal Karol a aj suport Canonu => servis

Uvidím ...či bude prekvapko
Rád by som vedel, čo na to ten servis povie. K CDAF to vyhodnocuje len SW. Na senzore vlastne nič špeciálne nie je. Preto nebol problém zvýšiť počet CDAF zaostrovacích bodov vo Fuji X-T1 len pomocou update FW (zo 49 na 77). PDAF už nemohli zmeniť, lebo tam je aj nejaká HW modifikácia. Inak neexistuje nejaký novší firmware?
 
jan21
2015-06-10 08:05:29+02
príspevok od: PeCh
Rád by som vedel, čo na to ten servis povie. K CDAF to vyhodnocuje len SW. Na senzore vlastne nič špeciálne nie je. Preto nebol problém zvýšiť počet CDAF zaostrovacích bodov vo Fuji X-T1 len pomocou update FW (zo 49 na 77). PDAF už nemohli zmeniť, lebo tam je aj nejaká HW modifikácia. Inak neexistuje nejaký novší firmware?
Nie....(zatiaľ nie?).
To bola moja otazka na Canon...nie nieje novy fw a nech to pošlem do autorizovaneho servisu.

ps. inak pekné malé telo, dobrý výstup, ovládanie fajn (zvykol som si hneď). Deti, hory, výlety, po ruke, statické aj videa, krásne rýchly...paradny krpček!!
 
jan21
2015-08-27 21:18:21+02
Servis to parádne zvládol

www.ephoto.sk/fotogaleria/hladaj-fotografiu/vsetky/?filter=created&period=0&theme=&camera_producer_id_1=1&camera=4967&lens_producer_id_1=&author=
 
fatality
2015-08-27 22:57:20+02
príspevok od: jan21
Servis to parádne zvládol

www.ephoto.sk/fotogaleria/hladaj-fotografiu/vsetky/?filter=created&period=0&theme=&camera_producer_id_1=1&camera=4967&lens_producer_id_1=&author=
to je zaujimave..lebo podla zahranicnych for ma G7Xka pri makre tendenciu k BF..a nieje to zrovna kusova zalezitost..vsimol som si to aj ja pri niektorych zaberoch..tak som preluskal nejake tie thready,skusil tercik..a..mam aj ja zaurcitych okolnosti BF...len..
G7X ma asi najbizarnejsiu optiku s akou som sa stretol ..trochu som z nej sedivel,nez som ju pochopil.. ..
napr.pri makre na plnu dieru je BF minimalny a ako priclonujem bod zaostrenia sa posuva dozadu smerom k BF..takze priclonovanim sa paradoxne objekt stava neostrejsim..
ked prepnes na Servo(neustale ostrenie),zrazu ostri presne..
alebo..na najsirsich 24mm..klasicke zabery,nie makro..optika je najostrejsia na clone 1.8-2..dalsim clonenim sa pomaly ostrost zhorsuje(stred aj rohy)..pre mna je akceptovatelna tak do 3.5-4..co sa spolu s ND filtrom da..
 
radoadamek
2016-05-17 07:32:17+02
príspevok od: Karol Srnec
Servis.
karol pozeram stare vlakno...ale mam aj tak otazku mam podobny problem vidim to na servis ale otazka kde? Pre canon? Prolaika? o nej som vela dobreho nepocul
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-17 08:11:30+02
príspevok od: radoadamek
karol pozeram stare vlakno...ale mam aj tak otazku mam podobny problem vidim to na servis ale otazka kde? Pre canon? Prolaika? o nej som vela dobreho nepocul
Kazdy servis je potencionalne problematicky. Nas...ie uz len samotny fakt, ze mas nieco so svojim milacikom a ze bude nejaky ten cas prec. Pri tisicoch zakaziek rocne je samozrejme, ze obcas nieco zahapruje. Ked sa o niecom pise, vacsinou sa spominaju len negativne veci. To, ze na jednu problematicku opravu je 100, ktore su vyriesene bez problemov, to sa z toho neda vidiet. Pracoval som v PL 9 rokov a zadaleka to nie je taka katastrofa. By si sa cudoval, kolko "problemov" sposobuju samotni fotogafi. Tym nechcem povedat, ze servis niekedy nie je na vine.
Tak ako ostatne sluzby, aj servis je reklamovatelny. Kto ma problemy, moze ich riesit, su na to zakonom stanovene postupy.
Nastavenie BF/FF je rutinna zalezitost.
 
PeCh
2016-05-17 09:42:50+02
príspevok od: Karol Srnec
Kazdy servis je potencionalne problematicky. Nas...ie uz len samotny fakt, ze mas nieco so svojim milacikom a ze bude nejaky ten cas prec. Pri tisicoch zakaziek rocne je samozrejme, ze obcas nieco zahapruje. Ked sa o niecom pise, vacsinou sa spominaju len negativne veci. To, ze na jednu problematicku opravu je 100, ktore su vyriesene bez problemov, to sa z toho neda vidiet. Pracoval som v PL 9 rokov a zadaleka to nie je taka katastrofa. By si sa cudoval, kolko "problemov" sposobuju samotni fotogafi. Tym nechcem povedat, ze servis niekedy nie je na vine.
Tak ako ostatne sluzby, aj servis je reklamovatelny. Kto ma problemy, moze ich riesit, su na to zakonom stanovene postupy.
Nastavenie BF/FF je rutinna zalezitost.
Ja len podotknem, že mám s ProLaikovu dobrú skúsenosť. Dával som si zoštelovať BF/FF na dvoch Canon objektívoch (85/1.8 a 70-200/2.8 IS) a maximálna spokojnosť. Navyše všetko zadarmo v rámci záruky na telo.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()